Sara Isaković in Emil Tahirovič sta v Rim odpotovala dobro razpoložena, želja po nastopu v finalu pa se je nato uresničila le Emilu, pa tudi Koprčanu Matjažu Markiču. (Foto: Gorazd Kavčič)

Matjaž in Emil v finalu, Sara ne

Kranj - Le slab teden potem, ko so se naši najboljši plavalci in plavalke pred odhodom na svetovno prvenstvo v Rim predstavili v baru Vertigo v Planetu Tuš v Kranju (na sliki) in med drugim povedali, da si želijo plavati v velikem finalu, so nekateri od njih že nastopili v svojih najmočnejših disciplinah. Načrte sta v disciplini 50 metrov prsno uresničila Triglavan Emil Tahirovič in Koprčan, ki prav tako največ časa preživi v kranjskem bazenu, Matjaž Markič, saj sta oba v sredo zvečer nastopila v velikem finalu ter zasedla šesto in sedmo mesto. Žal pa je nastop v svoji najboljši disciplini, 200 metrov prosto, že v torek v polfinalu končala radovljiška plavalka Sara Isaković, ki se ji ni uspelo uvrstiti med finalistke in je osvojila 13. mesto. Precej nastopov naše tekmovalce in tekmovalke še čaka, prvenstvo v Rimu pa se bo končalo v nedeljo.

Zgodilo se je

Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ...

Gorenja vas-Poljane / sobota, 30. junij 2012 / 07:00

Potrjen načrt za bodoče investicije

Gorenjevaško-poljanski svetniki so sprejeli občinski podrobni prostorski načrt za rob naselja Trata v delu Gorenje vasi v drugi fazi.

Objavljeno na isti dan

Splošno / ponedeljek, 1. januar 2007 / 06:00

Ko gre za zlorabo, nikoli ne potrpimo!

"Na primer moški pije in ženske kar trpijo. To ne gre," pravi terapevt Drago Jerebic iz Zakonskega in družinskega inštituta Krog.

Pogumni Jezerjan spet doma

Alpinistični smučar Davo Karničar je ob vrnitvi z Antarktike doživel veličasten sprejem na letališču Brnik. Ob ženi Petri in sinu Izidorju so ga tam pričakali drugi svojci in znanci.