Luka Pintar z navijači na domači tekmi na Kobli

Prvič s kondicijskim trenerjem

Telemark smučar Luka Pintar si želi v vrh svetovnega telemarka.

Kranj – Luka Pintar, po izboru Smučarske zveze Slovenije najboljši telemark smučar pretekle sezone, aktualni članski državni prvak v sprintu, je začel priprave na novo sezono. To bo njegova tretja v svetovnem pokalu, v katerem je bil doslej najvišje na 20. mestu. V prihodnji sezoni se želi prebiti precej višje, zato se je priprav lotil zelo resno in drugače.

»Uradno z novo sezono kondicijske treninge začenjam prav v teh dneh, kar pa ne pomeni, da sem od konca sezone počival. Treniral sem individualno, večinoma na kolesu, ukvarjal sem se tudi z drugimi športi. Odločil sem se, da se bom na novo sezono pripravljal po programu novega kondicijskega trenerja Mateja Lešnika, kar je zame velika novost. Dozares vrhunskih rezultatov mi ne manjka več veliko in kondicijski trener je zagotovo velik korak naprej, ker je bila kondicijska pripravljenost v preteklih letih moja slabost in ravno tu imam veliko rezerv. Treningi bodo zagotovo zelo naporni, saj bom treniral dvakrat dnevno, kar pa me ne skrbi. Tako kot sem letos motiviran, še nisem bil, in želja po še boljših rezultatih je tolikšna, da sem za uspeh pripravljen narediti vse,« je pojasnil Luka Pintar, za katerega telemark ni samo hobi: »V telemarku nameravam vztrajati še kar nekaj časa, seveda pa je veliko odvisno tudi od uspehov in pokroviteljev. Poleg tega me zelo veseli dejstvo, da se, kot kaže, telemark prebija v olimpijsko disciplino.«

V tem mesecu bodo torej v ospredju kondicijske priprave, prvi snežni trening pa načrtuje v sredini avgusta. »Cilj za naslednjo sezono je uvrščati se med najboljših petnajst, morda na kakšni tekmi presenetim in dosežem še kaj več. Prvi cilj pa je, da se na sezono pripravim zares vrhunsko, in če mi to uspe, mislim, da se za rezultate ni bati,« pravi 22-letnik iz Šenčurja, ki ob vsem ne pozabi omeniti svojih staršev in zvestih navijačev.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / nedelja, 26. junij 2016 / 10:29

Koroško voščilo Sloveniji

Deželni glavar Koroške dr. Peter Kaiser je poudaril, da so nekdaj sovražni narodi sedaj dobri prijatelji.

Objavljeno na isti dan


Kronika / sreda, 4. julij 2012 / 07:00

"Zbiralci" bakra odkrili cerkev

Na Svetem Joštu je s cerkve in še dveh objektov župnije Kranj-Šmartin izginila vsa bakrena pločevina.

Šport / sreda, 4. julij 2012 / 07:00

Darjan Curanovič se seli v Anglijo

Kranj - Vratar nogometašev Triglava Darjan Curanovič bo kariero nadaljeval v Londonu, od koder je prejel lepo ponudbo. »Po zaslugi mojega dobrega prijatelja Bojana Jokiča in mojega dolgole...

Šport / sreda, 4. julij 2012 / 07:00

Nova zmaga košarkaric

Kranjska Gora - Minulo soboto je slovenska ženska članska košarkarska reprezentanca na kvalifikacijski tekmi za nastop na EP 2013 v Kranjski Gori gostila ekipo Belgije in jo z izje...

Zanimivosti / sreda, 4. julij 2012 / 07:00

Novo vozilo za kamniške gorske reševalce

Kamniška Bistrica - Kamniški gorski reševalci, ki v sistemu varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami delujejo na območju občin Kamnik, Domžale, Komenda, Lukovica, Mengeš, Moravče in Trz...

Radovljica / sreda, 4. julij 2012 / 07:00

Srečanje nekdanjih izgnancev

Sedeminšestdeset let po koncu druge svetovne vojne so se nekdanji izgnanci z Gorenjskega že dvanajstič srečali, tokrat na Srednji Dobravi.