Maistrova hiša na Šutni zaradi nesoglasij, povezanih z lastništvom in upravljanjem, ostaja prazna.

Maistrova hiša ostaja prazna

Župnijski urad Kamnik hiše prodati noče, občina pa zavrača vlaganje v zasebno lastnino.

Kamnik – Rojstna hiša Rudolfa Maistra na Šutni, ki je pred nekaj leti dobila prenovljeno zunanjo podobo, še vedno ostaja brez vsebine. Kot je povedal župan Tone Smolnikar, občina podpira ureditev spominske sobe, a Cerkev objekta noče prodati, zato doslej do dogovora med Občino Kamnik in župnijskim uradom ni prišlo.

»Po pogovoru z župnikom Tonetom Dularjem, ki upravlja cerkveno lastnino na Šutni, ni nobenih ovir za takojšen pričetek urejanja spominske sobe. Ima le dva pogoja – stavbe ne bodo prodali in v stavbi ne sme biti gostinskega lokala,« je povedal svetnik Matej Tonin, ki je pri obravnavi rebalansa letošnjega proračuna vložil amandma za prerazporeditev 260 tisoč evrov v ta namen, ki pa ni bil podprt. V stavbi je sicer treba urediti izolacijo, vodovod, kanalizacijo in druge napeljave, tlake in celotno notranjo opremo, zato občina vztraja pri odkupu ali dolgoročnem najemu, saj sicer v zasebno lastnino ne sme vlagati, prav tako pa Kamničani ne morejo računati na sredstva države, saj stavba nima statusa kulturnega spomenika državnega pomena.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Naklo / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Podbrežani pisali Podobniku

Iz Podbrezij so poslali ministru za okolje in prostor drugi apel, v katerem ga pozivajo k razumu. Posegom v okolici vasi nasprotuje 418 domačinov.

Objavljeno na isti dan


Šport / ponedeljek, 15. julij 2013 / 16:00

Vstopnice gredo za med

Do začetka EuroBasketa 2013 je še 51 dni. Polovica vstopnic za ogled košarkarskih tekem v športni dvorani Podmežakla je že prodana.

Zanimivosti / ponedeljek, 15. julij 2013 / 15:51

Za ramazan spet doma

Dr. Ahmed Pašić se je po šestih letih življenja v Singapurju z družino, ženo in dvema majhnima otrokoma, vrnil na Jesenice. Z njim smo se pogovarjali v torek, na prvi dan letošnjega ramazana.

Železniki / ponedeljek, 15. julij 2013 / 12:00

Zelena luč za dražgoško šolo

Železnikarski občinski svetniki so dali soglasje k nadaljevanju obnove dražgoške šole.

Razvedrilo / ponedeljek, 15. julij 2013 / 14:48

Vse bolj uspešni na festivalih

Joc bend iz Poljanske doline stavi na sproščene nastope in pravo izbiro skladb.

Razvedrilo / ponedeljek, 15. julij 2013 / 14:34

Vedno jo je lepo srečati

Tržiška pevka medenega glasu Eva Moškon je s svojo zasedbo E.V.A. posnela novo skladbo Kako lepo te srečat' bo spet, za katero so posneli tudi videospot. S koncertom je očarala domačo publiko ter nast...