Pričakujejo stotisoči skok
V ponedeljek se začenja nova sezona na kranjski skakalnici, v njej pa bodo skakalci in nordijski kombinatorci opravili tudi stotisoči skok.
Kranj – Septembra 2004 je bila kranjska skakalnica HS 109 metrov zgrajena do faze, ki je omogočila prve treninge na plastiki, na njej pa je bilo tudi prvo državno prvenstvo. Od takrat naprej so na njej skakali tako domači kot tuji športniki, organizirana pa je bila tudi vrsta domačih in mednarodnih tekmovanj. »Skakalnico za treninge in tekmovanja uporabljamo enajst mesecev na leto, ta ponedeljek pa se na njej začenja nova sezona. Skakalnica v Državnem panožnem centru je osrednji slovenski vadbeni in tekmovalni objekt za vse državne selekcije in za treninge skakalcev in kombinatorcev vseh slovenskih klubov. Poleg tega v Kranj na treninge redno prihajajo skakalci tujih državnih reprezentanc in klubov, vsako leto pa pripravimo več kot dvajset tekmovanj, med njimi tudi mednarodne tekme, od svetovnega mladinskega prvenstva do tekme za poletni svetovni pokal,« je pred novo sezono povedal predsednik nadzornega sveta DPNC Kranj in predsednik domačega kluba Triglav Jože Javornik in dodal, da bo tudi letos na skakalnici kar nekaj velikih prireditev, že v kratkem pa pričakujejo stotisoči skok.
»Naša skakalnica je kvalitetna, z njo smo veliko pridobili, letos pa bomo dokončno uredili tudi prostor pod skakalnico, kjer bosta telovadnica in fitnes center. Prav tako si želimo, da bi za skakalnico čim prej dobili razsvetljavo, saj so zlasti pozimi dnevi kratki, pa tudi vse več tekem poteka pod žarometi,« dodaja Javornik, predsednik sveta DPNC Janez Frelih pa dodaja, da bo treba dokončno urediti tudi lastništvo in način upravljanja ÖMV centra Kranj, ki se delno (okoli dvajset odstotkov) financira iz denarja uporabnikov, preostalih osemdeset odstotkov pa primaknejo sponzorji, nekaj tudi Mestna občina Kranj.
»V minuli sezoni smo za vzdrževanje porabili okoli sedemdeset tisoč evrov, stroški pa so visoki zlasti zaradi porabljene energije in vode. Za nas je pomembno, da je ta strošek še vedno veliko manjši, kot če bi naši skakalci hodili na treninge okoli po svetu. Prav tako tekmovalci lahko združujejo šport in šolo, zato si želimo, da bi načrtovane investicije čim prej izpeljali do konca, s čimer bi res imeli pravi državni panožni center,« je povedal direktor Smučarske zveze Slovenije Jaro Kalan in poudaril, da dobro sodelujejo z Mestno občino Kranj, pa tudi z Ministrstvom za šolstvo in šport in s Fundacijo za šport.