Knjižne čajanke so namenjene vsem, ki želijo ob prijetnem klepetu spoznati knjižne novitete različnih narodov.

Knjižna čajanka po irsko

S knjižnimi čajankami na Šutni želijo v kamniški knjižnici spodbuditi branje in oživiti staro mestno jedro.

Nacionalnemu projektu Knjižna čajanka, ki ga slovenske knjižnice in knjigarne pripravljajo že nekaj let, se je jeseni pridružila tudi Matična knjižnica Kamnik. Prijetna druženja ob branju knjig izvajajo v prostorih informacijske pisarne KD Priden možic, kar je del programa oživljanja starega mestnega jedra.

 

V t. i. Šutenski čitalnici se ljubitelji literature zbirajo enkrat na mesec, na vsakem srečanju pa se posvetijo eni nacionalni literaturi. »Začeli smo s slovensko književnostjo, nadaljevali z nizozemsko ter špansko in portugalsko, danes pa je na vrsti irska. Gre za sproščeno prebiranje novih knjig in pogovore na to temo,« je pred srečanjem, na katerem seveda ne gre brez čaja, povedala Ivanka Učakar, zunanja sodelavka kamniške knjižnice, ki knjižne čajanke tudi vodi. »Pri izbiri smo pozorni na to, da predstavimo za vsakega nekaj, za najmlajše in tudi za bolj zahtevne bralce, prebiramo pa samo takšne knjige, ki se jih da izposoditi v naši knjižnici ali kupiti v knjigarni. Namen tovrstnih čitalnic je namreč prav v promociji branja in kupovanju knjižnih novitet. Odziv bralcev je zelo dober, zanimivo pa je, da so stari od sedem pa vse do sedemdeset let,« je še povedala Učakarjeva, ki opaža upad branja knjig med mlajšimi, zato se ji zdijo tovrstna srečanja v boju z računalniki še toliko bolj pomembna.

 

Z dobrimi knjigami in knjižnimi junaki se bodo kamniški bralci sredi Šutne ponovno družili 19. februarja, ko bodo spoznavali književnost Rusije in drugih vzhodnih dežel, do maja pa se bodo odvile še židovska, afriška in avstralska knjižna čajanke.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / četrtek, 24. december 2015 / 13:29

Zgodba, ki ni božična

Božična zgodba je zgodba Svete družine oziroma družine, ki mora ob rojstvu otroka v begunstvo. Zgodila se je pred 2000 leti. Na Bližnjem vzhodu in povsod po svetu je bilo od takrat še veliko takih in...

Objavljeno na isti dan


Slovenija / četrtek, 18. julij 2024 / 19:33

Pomanjkljivosti zakona o psihoterapiji

V psihoterapevtskih društvih in organizacijah so prepričani, da je trenutni predlog zakona o psihoterapevtski in klinični psihoterapevtski dejavnosti slabo pripravljen. Na ministrstvu pa – ravno naspr...

Slovenija / četrtek, 18. julij 2024 / 19:32

Pri slovenskih šestošolcih slabo bralno razumevanje

Državni izpitni center je objavil prve informacije o dosežkih učencev šestega in devetega razreda na nacionalnem preverjanju znanja v letošnjem šolskem letu.

Radovljica / četrtek, 18. julij 2024 / 15:55

Različni pogledi na muzejski vrt

V Tržiču so med 30. junijem in 14. julijem potekale dejavnosti v okviru mednarodnega projekta Revive, ki ga vodi Združenje zgodovinskih mest Slovenije. Projekt je zasnovan z namenom oživitve starih me...

Rekreacija / četrtek, 18. julij 2024 / 14:58

Kolenogriz nad Mlinarico

Goličica (2101 m n. m.) – Vrh z neoznačeno potjo, skrit v zavetju bližnjih orjakov. Odmaknjen, neobljuden, totalno nasprotje nekaterih vršiških vrhov. Možici so zvesti prijatelji.

Gospodarstvo / četrtek, 18. julij 2024 / 14:55

Bolezni zmanjšujejo pridelek

Na nedavnem Agrosaatovem Dnevu polja na Polici pri Naklem so ugotavljali, da bo letos zaradi bolezni manjši pridelek žit, še zlasti pa pridelek krompirja.