Korošci prevelik zalogaj za Jeseničane

Jeseničani so minuli konec tedna dvakrat gostovali na Koroškem, tako iz Celovca kot iz Beljaka pa so se vrnili brez točk.

Škofja Loka - Na Miklavžev večer so Jeseničani gostovali v Celovcu. Sveti mož jih tokrat ni obdaril in izgubili so z rezultatom 2 : 5 proti domačemu KAC-u. V nedeljo jih je zopet čakalo težko gostovanje na Koroškem, tokrat v Beljaku. Gorenjce je v beljaško mestno dvorano prišlo bodrit tudi okoli štiristo navijačev, ki pa so se vrnili domov sklonjenih glav. Čeprav so Jeseničani povedli in po prvi tretjini vodili z rezultatom 1 : 0, so se na koncu veselili zmage domači orli, na semaforju pa je pisalo 4 : 2 za VSV. Jeseničani so zopet odigrali prvih petnajst minut v visokem ritmu, nato pa so popustili. Tako kot že večkrat, je bila tudi tokrat usodna druga tretjina, ko so prejeli kar tri zadetke. Skrb zbuja dejstvo, da so železarji v zadnjih petnajstih tekmah kar enajstkrat izgubili. Tekmovanje je še dolgo in do uvrstitve v končnico je še daleč. Upajmo, da bo železarjem uspelo.

Povsem drugače pa se godi ljubljanski Olimpiji, ki kljub zadnjemu mestu na lestvici počasi »vstaja od mrtvih«. V petek so v domači dvorani Tivoli po kazenskih strelih s končnim rezultatom 6 : 5 premagali beljaške hokejiste, v nedeljo pa še v gosteh Tirolce iz Innsbrucka z rezultatom 3 : 2.

Danes je za obe slovenski ekipi na vrsti nov preizkus. Jeseničani se bodo ob 19.15 v domači dvorani Podmežaklo pomerili s TWK Innsbruckom, Ljubljančani pa prav tako doma ob isti uri z madžarsko Albo. Vse pa že diši po petku, ko bo Podmežaklo zopet na vrsti večni derbi med Acronijem Jesenicami in Tilio Olimpijo.

Železniki / nedelja, 3. julij 2016 / 22:56

Diabetiki v »deželici sence in zelja«

Zali Log – »Člani v Društvu diabetikov Škofja Loka so večinoma iz Poljanske in Selške doline ter Škofje Loke z okolico. Vsako leto pri­pravimo srečanje gorenjskih društev v drugi občini. Letos smo...

Jesenice / sreda, 4. maj 2022 / 18:11

Namesto drsanja rolanje na trgu

Na montažnem podestu, na katerem je bilo čez zimo urejeno drsališče, bodo otroci lahko rolali.

Medvode / sreda, 4. maj 2022 / 18:10

Večina stanovanj lastniških

Občina Medvode je lastnica petnajstih stanovanj, ki jih kot neprofitna oddaja občanom v najem za nedoločen čas.

Kronika / sreda, 4. maj 2022 / 18:09