Miro Pogačar

Pogačar ostaja na čelu reševalcev

Na izrednem zboru gorskih reševalcev v Poljčah so zavrnili odstop predsednika zveze Mira Pogačarja.

Poljče – Predsednik Gorske reševalne zveze Slovenije Miro Pogačar, ki je septembra podal nepreklicen odstop, bo še naprej vodil gorske reševalce. Tako so na izrednem zboru v Poljčah v ponedeljek odločili delegati vseh sedemnajstih društev oziroma postaj gorske reševalne službe v Sloveniji. Na javnem glasovanju je njegovo razrešnico podprlo 32 delegatov, prav toliko pa se z njo ni strinjalo. Na ponovljenem tajnem glasovanju pa je 37 delegatov glasovalo za to, da Pogačar ostane predsednik zveze, 29 pa jih je bilo za njegovo zamenjavo.

»Ključni razlogi za odstop so bili nespoštovanje napisanih in nenapisanih pravil delovanja GRZS, postavljanje lokalnih (društvenih) interesov nad interesi zveze, nespoštovanje in kršenje ustanovne pogodbe ter nespoštovanje funkcije predsednika zveze. Glavni razlog za odstop je razhajanje v pogledih na prihodnost GRZS. Kot zveza moramo navzven delovati enotno, s strategijo, saj imamo status javnega pomena, ukvarjamo se s humanitarno dejavnostjo. Če je bil leta 2006 cilj le osamosvojitev, potem še dolgo ne bomo prava gorska reševalna služba,« je povedal Pogačar in poudaril, da zaradi podanega odstopa reševalno delo v zadnjih mesecih ni v ničemer trpelo. Med problemi je navedel tudi plačilno nedisciplino in nesmotrne zahteve po novi opremi v nekaterih društvih, neurejene evidence članstva …

Po neizglasovani razrešnici je Pogačar napovedal, da bo moralo predsedstvo zveze do rednega zbora, ki bo čez dve leti, pripraviti vizijo gorskega reševanja v Sloveniji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / ponedeljek, 24. junij 2024 / 08:49

Jutri na kolesarski izziv leta

Kamnik – Jutri, na praznični torek, se v Kamniku obeta pestro športno in kulinarično dogajanje. Na sporedu bo premierni Alpe grad fondo s tremi vrhunskimi trasami. Prva, 15-kilometrska trasa bo vzp...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / torek, 18. februar 2020 / 22:49

Najmanj jih je na »bolniški« v Kranju, največ na Jesenicah

Na zadnji dan leta 2019 je bilo v kranjski območni enoti Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije na bolniškem dopustu 2775 zavarovanih oseb, kar je osem odstotkov več kot v enakem obdobju 2018.

Gorenjska / torek, 18. februar 2020 / 22:43

Počitnice

Moja otroka sta že najstnika, oba proti koncu srednje šole, zato me je prejšnji teden kar malo presenetilo, ko so mi na enem od uradov, na katerem sem se dogovarjala za sestanek, rekli, naj pridem...

Kamnik / torek, 18. februar 2020 / 22:42

O centru za ravnanje z odpadki na izredni seji

Kamnik – Kamniški občinski svetniki se bodo v sredo, 19. februarja, sestali na izredni seji, prvi v tem mandatu. Občina Kamnik se bo skupaj z Občino Komenda lotila gradnje zbirnega centra za komuna...

Kultura / torek, 18. februar 2020 / 15:21

Ta čudoviti Novinčev svet

V Galeriji Franceta Miheliča v Kašči so predstavili monografijo slikarja Franca Novinca, ki je pred dnevi izšla pri založbi Modrijan. Večni iskalec mnogoterih čudes iz domačega okolja.

Kamnik / torek, 18. februar 2020 / 15:18

Nova direktorica Irena Gajšek

Mekinjski samostan bo vodila Irena Gajšek. Svoj petletni mandat bo nastopila prvega marca.