V Dvorski vasi tudi igralnica?
Krajani ostro nasprotujejo odločitvi radovljiškega občinskega sveta, da v Dvorski vasi dovoli igralniško dejavnost.
Radovljica - Občinski svet je namreč v sredo na svoji zadnji seji izdal soglasje za opravljanje igralniške dejavnosti v zdraviliško-turističnem kompleksu, ki ga v Dvorski vasi ob sofinanciranju občine z 2,5 milijona evrov evropskih sredstev gradi podjetje Predence, d. o. o. Že na seji občinskega sveta je svetnik Jakob Demšar predlagal, da glasovanje o tem preložijo in pred tem za mnenje vprašajo okoliške prebivalce, a je župan predlog zavrnil, občinski svet pa z minimalno večino – dvanajstimi glasovi za, desetimi proti in enim vzdržanim, dal zeleno luč igralništvu v Dvorski vasi, kjer bo tako tudi igralnica s kar 182 igralnimi mesti.
Na odločitev občinskega sveta so se nemudoma odzvali domačini, ki vse do preteklega četrtka niso vedeli za načrtovano širitev dejavnosti v dvorcu Drnča, nekdanji stavbi Psihiatrične bolnišnice Begunje. Tam naj bi po prvotnih načrtih v javno zasebnem partnerstvu zgradili hotel in apartmaje z wellness in medicinskim programom. Načrtovani kompleks se je med tem v treh letih že dvakrat preimenoval - iz Dermskega gradu v Lifestyle hotel Drnca in zdaj v hotel Renesansa, tokrat pa se je spremembi imena pridružila še nova dejavnost, ki ji domačini ostro nasprotujejo. Zato so se že pretekli konec tedna na zboru krajanov organizirali v Civilno iniciativo za ohranitev zdravega podeželja.
»Na informacijo o načrtovani širitvi dejavnosti na področje igralništva, ki ji je brez vednosti krajevne skupnosti Begunje in brez vednosti okoliških prebivalcev dal soglasje radovljiški občinski svet, smo se takoj odzvali z zborom krajanov, na katerem smo organizirali gibanje Civilna iniciativa za ohranitev zdravega podeželja. Prepričani smo namreč, da je Občina Radovljica z danim soglasjem igralnemu salonu s 182 igralnimi mesti v kompleksu dvorca Drnča ravnala v nasprotju z lastno Strategijo razvoja turizma 2007–2013, v kateri je zapisano, da poteka obnova graščine Drnča v Dvorski vasi za namene zdraviliškega turizma in turizma dobrega počutja, sončnih in zračnih ter vodnih kopeli,« v imenu iniciative poudarja Andrej Avsenek. »Igralništvo kot dejavnost je na lokaciji kompleksa dvorca Drnča neprimerna, odnos Občine Radovljica do krajanov pa nesprejemljiv, saj je z dosedanjimi aktivnostmi in obveščanjem zavajala javnost,« so prepričani v civilni iniciativi, ki je za danes sklicala novinarsko konferenco, na kateri bodo javnosti predstavili svoja stališča.