V Peking tudi paraolimpijci
Dva tedna, potem ko bodo s svojimi nastopi na Kitajskem opravili olimpijci, bodo tekmovali tudi športni invalidi, tudi za njihove obračune pa vlada veliko zanimanje.
Kranj – Da šport invalidov zadnja leta postaja ne le vse množičnejši, ampak tudi vedno bolj kvaliteten, je dokaz, da bo na letošnjih paraolimpijskih igrah, ki se bodo v Pekingu začele 7. septembra, sodelovalo kar štiri tisoč športnikov invalidov. Tudi za ogled njihovih tekmovanj, ki mnoge pritegnejo še bolj kot obračuni zdravih športnikov, je na Kitajskem in v svetu veliko zanimanje, tako da so že pred časom prodali vstopnice za ogled tekmovanj, največ pa je seveda zanimanja za tekmovanja v namiznem tenisu.
Prav v namiznem tenisu pa imamo tudi Slovenci nekaj odličnih športnikov in športnic, med njimi zlasti aktualno paraolimpijsko prvakinjo iz Aten Matejo Pintar. »Tokrat bo moja naloga še težja kot v Atenah, saj na olimpijske igre odhajam kot ena favoritinj in ne več kot neznana mlada igralka. Vendar pa sem se dobro pripravljala in želim si, da bi posegla v boj za kolajne,« pravi Mateja. Triindvajsetletna Gorenjka, doma iz Selške doline, sicer parapleginja, pa je le ena od adutov slovenske paraolimpijske reprezentance, ki jo sestavlja 29 športnikov in športnic. Ti se bodo na pot proti Kitajski odpravili čez slab mesec dni, tekmovali pa bodo v sedmih športnih panogah: atletiki, namiznem tenisu, kolesarstvu, sedeči odbojki, plavanju, strelstvo in golbalu.
Poleg Mateje Pintar je v ekipi paraolimpijcev še nekaj Gorenjcev. Andreja Dolinar bo prav tako tekmovala v namiznem tenisu, Gašper Ribič in Ana Justin sta člana ekip v sedeči odbojki, David Kuster pa v kolesarstvu. »Poleg 29 športnikov, ki sestavljajo reprezentanco, jih je norme izpolnilo še več, vendar pa je število nastopajočih na paraolimpijskih igrah omejeno na štiri tisoč,« je na tiskovni konferenci povedal vodja slovenske olimpijske delegacije Branko Mihorko, predsednik Zveze za šport invalidov Slovenije – Paraolimpijskega komiteja Emil Muri pa je dodal, da je zveza za priprave športnikov in odhod na paraolimpijske igre v Peking namenila okoli tristo tisoč evrov, prepričani pa so, da bodo naši športniki invalidi tudi na Kitajskem pokazali vse, kar znajo, in se morda domov znova vrnili s katerim od odličij.