Glasbena šola v Starološki grad

V Škofji Loki, kjer so pred časom izgubili poštni muzej, nastanjen v Starološkem gradu, si sedaj prizadevajo, da bi v grad vnesli novo vsebino.

Župan občine Škofja Loka Igor Draksler je pred kratkim obiskal ministrstvi za delo in kulturo in tamkajšnjim strokovnim službam predstavil idejo, da bi v prostore Starološkega gradu preselili škofjeloško glasbeno šolo. Obe ministrstvi sta zamisel načelno podprli in bosta skupaj z občino Škofja Loka v ta projekt skušali vključiti tudi ministrstvo za šolstvo in šport. Kaj o tej možnosti pravi Peter Kopač, ravnatelj Glasbene šole Škofja Loka? »Sedaj je glasbena šola v puštalskem gradu, za najete prostore pa občina lastnikom plačuje kar šest tisoč evrov najemnine. Verjamem, da je to zanjo precejšnje breme. Pokazala se je možnost, da bi bila glasbena šola v starološkem gradu, kar je zagotovo dobra lokacija, saj sta v bližini dve osnovni šoli. O prostorih, ki bodo verjetno potrebni temeljite adaptacije, pa težko sodim.« V sedanjih prostorih so zelo na tesnem, nimajo učilnice za tolkala in orgle ter prostorov za vaje orkestrov. V Škofji Loki ne skrivajo ambicij, da bi k sedanji nižji glasbeni šoli, ki poučuje 336 učencev, dodali še srednjo glasbeno šolo. O tem sicer še ne želijo govoriti, imajo pa primerne učitelje in raven poučevanja, ki močno presega nižjo stopnjo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / torek, 24. junij 2014 / 10:39

Festival Pleska

Danes se v Layerjevi hiši pričenja likovno-glasbeni festival Pleska, ki bo v treh dneh skušal likovno umetnost v vseh njenih derivatih prikazati skozi glasbo. Festival bo odprla slikarka Vesna Čade...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Čezmejno sodelovanje gasilcev

Podnart - Na nedavnem prevzemu novega gasilskega vozila v Podnartu so sodelovali tudi gasilci iz Sel-Borovnice na Koroškem, ki so prišli v Podnart skupaj z županom Sel Engelberto...

Prosti čas / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Le še streljaj od albuma

Ansambel Veseli Gorenjci je tudi minulo nedeljo, ko je razveseljeval obiskovalce na zaključku Čipkarskih dni v Železnikih, dokazal, da si je nadel pravo ime.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Prvi častni občan je Stanko Košir

Najvišje občinsko priznanje - naziv častni občan bo prejel Stanko Košir iz Gozd-Martuljka za ohranjanje izročila Rut.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Je edina možnost zdravnik iz tujine?

Vodja zdravstvenega doma Janko Kersnik dvomi, da bodo v Kranjski Gori dobili tretjega zdravnika.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Na olimpijadi pred skoraj 60 leti

Karel Klančnik, rojen Mojstrančan, je eden tistih, ki je močno zaznamoval zgodovino razvoja skakalnega športa v Gornjesavski dolini.