Najstarejša kegljavka v Evropi Justina Rozman in Boris Urbanc (Foto: Gorazd Kavčič)

Justi še vedno keglja

Kranj – Pravi kegljaški praznik je svojim znancem in prijateljem, pred leti pa tudi športnim nasprotnikom, pripravil kranjski kegljaški as Boris Urbanc, ko jih je drugi majski konec tedna povabil v Kranj na veteransko prvenstvo. Dobro vzdušje na kegljišču se je začelo že ob odprtju tekmovanja, ko so v Kranj prišli številni gostje, od olimpionika Miroslava Celarja do predsednika Kegljaške zveze Slovenije Milana Kureliča, pozdravil pa jih je tudi domači podžupan Igor Velov. Največji aplavz med vsemi pa je požela zagotovo najstarejša kegljavka v Evropi, Justina Rozman, ki sicer v uradnem delu ni nastopila, a se je s podiranjem kegljev izkazala ob uvodu. »Kljub svojim letom še vedno redno igram pri kranjskih upokojencih in vesela sem, da smo v Kranju dočakali tekmovanje za veterane. Mislim, da je naš šport zelo lep, vendar zadnje čase malce zapostavljen,« je povedala med kranjski kegljači priljubljena Justi. Tudi Boris Urbanc, idejni vodja veteranskega prvenstva, je bil vesel, da se je v Kranju zbralo več kot sto kegljačev in kegljačic iz šestih držav. »Pohvale so po tekmovanju kar deževale in res lahko z velikim zadovoljstvom povem, da je tekmovanje v vseh pogledih uspelo. Tako že razmišljamo o prihodnosti tega prvenstva in upamo, da ga bodo pripravili tudi v drugih državah. Največja težava pri organizaciji je namreč denar, saj je donatorje težko dobiti, brez denarja pa pač ne gre,« je po koncu razmišljal Boris Urbanc.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / sobota, 12. september 2009 / 07:00

Veseli dnevi z narodnozabavno glasbo in Manco Špik

Po končanih športnih aktivnostih na konjeniškem dnevu v soboto in medenem dnevu, ki je sledil dan kasneje, se je dogajanje na prizorišču Veselih dni v Žirovnici nadaljevalo pozno v noč.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / sobota, 1. marec 2008 / 07:00

Pia Demšar uspešna na odprtem prvenstvu Italije

Radovljica - V italijanski Battipaglii je bilo prvo odprto prvenstvo Italije v taekwondoju. Med 253 tekmovalci iz 30 klubov in štirih držav se je izkazala Pia Demšar

Radovljica / sobota, 1. marec 2008 / 07:00

Slabši pogoji za vadbo

Člani športno-plezalnega odseka pri Planinskem društvu Radovljica so na nedavnem občnem zboru pregledali rezultate lanskega dela in sprejeli program za letos.

Radovljica / sobota, 1. marec 2008 / 07:00

Radovljičanke pišejo zgodovino

Plavalci PK Žito Gorenjka praznujejo letos 75-letnico delovanja. Na bogati športni poti so nanizali veliko uspehov, tokrat pišemo o njihovih nastopih na olimpijskih igrah.

Radovljica / sobota, 1. marec 2008 / 07:00

Letališče ni tujek v tem okolju

Na decembrski skupščini Aerokluba Alpskega letalskega centra Lesce je vodenje prevzel Tone Čerin. Cilj novega vodstva je, da aeroklub ostane največji in postane najboljši v Sloveniji.

Radovljica / sobota, 1. marec 2008 / 07:00

Malo po kitajsko

V knjižnici Osnovne šole Antona Janše v Radovljici smo v sodelovanju s knjižnico Antona Tomaža Linharta ob koncu januarja pripravili Kitajski dan.