Mačehovski odnos države
Irena Pogačnik, članica občinskega sveta (LDS)
Ali se lahko na kratko predstavite (starost, kraj bivanja, stan, število otrok, izobrazba, zaposlitev …)?
»Rodila sem se 6. aprila 1968 v Ljubljani, stanujem v Begunjah, sem poročena in mati dveh srednješolcev. Po poklicu sem univerzitetna diplomirana ekonomistka in že šestnajsto leto uspešno vodim svoje podjetje Cifra, d. o. o., katerega osnovni dejavnosti sta računovodske storitve in študentski servis.«
Kaj bi v občini pohvalili ali izpostavili kot dobro, pozitivno, in kaj pokritizirali?
»Občinska uprava z županom na čelu se že vrsto let trudi, da je občina lepo urejena, prijetna za bivanje in da se ustrezno razvija. Ponosna sem, da je pridobila naziv »invalidom prijazne občine«. Občina enakomerno namenja denar tako izobraževanju, športu, kulturi kot razvojnim projektom, a ker je občinska malha vedno premajhna za izpolnitev vseh potreb in želja, ljudje pa smo že po naravi neučakani, imamo včasih občutek, da se razvija prepočasi. Pohvaliti je treba tudi prizadevanja občinske uprave pri iskanju novih oblik financiranja projektov, pri tem mislim predvsem na oblike javno zasebnega partnerstva.«
Kaj je po vašem mnenju trenutno največji problem v občini in kako bi ga rešili?
»Velik problem v občini je mačehovski odnos države do lokalnih skupnosti. Občina si že vrsto let prizadeva zgraditi varovana stanovanja ob Domu dr. Janka Benedika v Radovljici, vsi projekti so pripravljeni, sklad kmetijskih zemljišč pa noče občini prodati zemlje po sprejemljivi ceni oz. je noče niti zamenjati. Enako mačehovski odnos se kaže tudi pri obnovi Krope po septembrskih poplavah, ko je država obljubila finančno in tehnično pomoč, na katero še vedno čakamo.«
Kaj želite izboljšati, urediti, rešiti v domačem kraju?
»Begunje so lep, kulturno in zgodovinsko bogat del Radovljice, ki ga imam rada. Nujno pa je treba dokončati kanalizacijsko omrežje, urediti pločnik ob glavni prometnici in poskrbeti za javno razsvetljavo, predvsem ob šolskih poteh. Potrebno bi bilo obnoviti tudi zgodovinsko poznane vaške kamnite zidove.«
Veliko vam pomeni posebni prstan - Chopinov zlati prstan … Zakaj?
»Poslanstvo Chopinovega zlatega prstana je oblikovanje in soustvarjanje umetniških dogodkov s področja klasične glasbe, ki so jo napisali Chopin in njegovi sodobniki. Mladi klavirski virtuozi iz Srednje Evrope se na tekmovanju lahko predstavijo mednarodni strokovni javnosti, za ljubitelje klasične glasbe pa je to priložnost, da jim lahko prisluhnejo v domačem kraju. Ponosna sem, da lahko sodelujemo pri tem odmevnem projektu.«
Kako preživljate prosti čas?
»Kaj pa je to?! Če ga le kaj ostane, ga poskušam nameniti družini in prijateljem. Zelo rada potujem.«