Naša hokejska reprezentanca, na čelu s kapetanom Marcelom Rodmanom (na sliki s pokalom) se je lani doma v Tivoliju veselila vrnitve med svetovno hokejsko elito, te dni pa bodo skušali v Kanadi to tudi upravičiti. (Foto: Tina Dokl)

Naši hokejisti najprej z gostitelji

Naša hokejska reprezentanca je v nedeljo odpotovala na svetovno prvenstvo elitne divizije v Kanado, kjer se bodo v Halifaxu najprej pomerili z domačo reprezentanco Kanade.

Kranj – Slovenska članska hokejska reprezentanca je po zaključnih pripravah v Mariboru minuli četrtek zvečer vendarle odpotovala na zadnjo pripravljalno tekmo pred odhodom na svetovno prvenstvo. Na Slovaškem so se pomerili z domačo reprezentanco nekdanjih svetovnih prvakov, naši hokejisti pa so morali priznati premoč s 3 : 1. Edini strelec za Slovenijo je bil Tomaž Razingar, kljub porazu pa varovanci selektorja Matsa Waltina in trenerja Matjaža Kopitarja niso razočarali.

»Res smo bili poraženi, vendar pa sem zadovoljen z igro, posebno z obrambo. Imeli smo sicer še nekaj rezerv v napadu. Tako optimistično odhajamo v Kanado,« je povedal kapetan slovenskih risov Marcel Rodman z Rodin, ki je nato v nedeljo zjutraj z brniškega letališča z drugimi našimi hokejisti odpotoval proti Frankfurtu in nato naprej proti Halifaxu. Sledila je še pot do mesteca Pork Hawkesbury, kjer jih danes čaka zadnja pripravljalna tekma pred začetkom svetovnega prvenstva, ko se bodo pomerili z ekipo Norveške. Po njej bodo 1. maja odpotovali na eno od prizorišč svetovnega prvenstva v Halifax, kjer jih v petek čaka prva tekma na svetovnem prvenstvu. Pomerili se bodo z domačo reprezentanco Kanade, ki je med favoriti prvenstva. Prav tako z eno favoriziranih ekip za naslov svetovnih prvakov bodo nato igrali v 2. krogu v nedeljo ponoči, ko se bodo skušali čim bolje upreti reprezentanci ZDA. Priložnost za zmago in s tem obstanek med svetovno hokejsko elito že po prvem delu pa bodo naši iskali predvsem tekmi 7. maja z ekipo Latvije.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jesenice / petek, 23. marec 2012 / 07:00

Jeseniške novice

Jeseniške novice, 23. marec 2012, št. 6

Objavljeno na isti dan


Kamnik / / 07:00

Darilo za kamniške novorojence

Starši novorojenca iz občine Kamnik bodo v letu 2009 iz občinskega proračuna prejeli denarno pomoč v višini 180 evrov.

Kamnik / / 07:00

Poudarek na razvoju Tuhinjske doline

Kamniški svetnik Anton Rajsar je občinski upravi zastavil javno vprašanje, kako namerava v bodoče več pozornosti nameniti razvoju Tuhinjske doline.

Kamnik / / 07:00

Nagrade za okolju prijazne terme

V Termah Snovik so ob svojem sedmem rojstnem dnevu predstavili dosedanje dosežke in načrte za prihodnje.

Zanimivosti / / 07:00

Loška papiga svetovna prvakinja

Ivan Hafner iz Škofje Loke se z vzrejo papig ukvarja že več kot 20 let. Januarja sta na svetovnem prvenstvu v Italiji dve njegovi papigi zasedli prvo in tretje mesto.

Zanimivosti / / 07:00

Starodobniki na snegu z Lubnika

Okoli devetdeset smučarjev po starem, ki so v organizaciji društva Rovtarji tekmovali v Škofji Loki, se je spustilo po snegu, ki so ga na grajski hrib navozili z Lubnika.