Gregor Avsenik, direktor Tradicije Avsenik (levo), ob podpisu pisma o nameri z županom Jankom S. Stuškom

Festival Avsenik letos prvič v Begunjah

Ob 55-letnici Avsenikove glasbe bo avgusta letos v Begunjah program prireditev Festival Avsenik 2008.

Radovljica - To bo osrednji dogodek v jubilejnem Avsenikovem letu. V petih dneh od 20. do 24. avgusta se bodo v živo predstavili najboljši izvajalci Avsenikove glasbe ter drugi domači in tuji glasbeni gostje. Festival, za katerega želijo, da bi postal tradicionalen, organizira podjetje Tradicija Avsenik in bo prvič potekal v rodnem kraju bratov Slavka in Vilka Avsenika.

Večerne koncerte v prireditvenem šotoru ob Avsenikovi hiši bo spremljal pester program, ki je zasnovan kot predstavitev Begunj, občine in širše gorenjske regije ter slovenskega turizma na splošno: glasbeni sejem, sejem domače obrti in umetnosti, glasbena in likovna delavnica, oder za mlade glasbene talente, predstavitev narodne in kulturne dediščine naših krajev … Sodelovala bodo društva, šole, knjižnica, s podpisom pisma o nameri pa je programsko zasnovo in organizacijo Festivala Avsenik 2008 podprla tudi Občina Radovljica. Gregor Avsenik, direktor Tradicije Avsenik, pričakuje velik obisk in številne dodatne nočitve tujih gostov, kar bo zagotovo prispevalo tudi k prepoznavnosti in turistični ponudbi Begunj in radovljiške občine.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranjska Gora / petek, 9. avgust 2013 / 11:50

Praznik v Kranjski Gori

V torek je bila v središču Kranjske Gore slovesnost ob občinskem prazniku. Župan Jure Žerjav je nagrado občine podelil fotografu Janezu Kramarju.

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Okusne vegetarjanske jedi iz restavracije Papala Kranj

Hokkaido krema Za 4 do 6 oseb 1 kg buč hokkaido 1 l vode, 1 žlička cimeta,100 g sladkorja, kivi ali drugo sadje za garniranje

Naklo / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Vežice v Dupljah novembra

Pokopališče v Spodnjih Dupljah bodo razširili. Tam so že začeli graditi poslovilne vežice, kar je stara želja krajanov.

Medvode / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Vesela harmonika v Gunclje

Harmonikarji, največ je bilo mladih, so tekmovali na Veseli harmoniki na Senici. Prevladovali so Gorenjci, zmagi pa sta šli na Dolenjsko in v Ljubljano.

Gospodarstvo / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Kačasta in stebrasta smreka

Gozdar Martin Umek je v revirju Nemilje odkril gozdna posebneža - v bližini Jamnika kačasto smreko, v Zgornji Besnici pa še stebrasto.

Zanimivosti / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Mesto jekla in - turizma

Pomočnik direktorja Slovenske turistične organizacije Dejan Podgoršek: "Okolica Jesenic me je fascinirala, Jesenice imajo izjemen turistični potencial."