Hokejisti Linza so se na petih tekmah vendarle izkazali za premočnega tekmeca ekipi Acronija Jesenic. (Foto: Tina Dokl)

Polfinale brez Jeseničanov

Potem ko so jeseniški hokejisti v četrtfinalu lige EBEL v četrtek doma premagali Liwest BW Linz in v zmagah izenačili na 2 : 2, so na nedeljski tekmi v Linzu morali priznati premoč domače ekipe.

Jesenice – S sklonjenimi glavami so v nedeljo zvečer z ledene ploskve v Linzu odhajali jeseniški hokejisti. Po petih četrtfinalnih tekmah z ekipo Liwest BW Linza so na koncu morali seči v roke in za odločilno zmago čestitati domačim hokejistom. Kaj lahko pa bi bilo tudi drugače, saj so se Jeseničani in njihovi navijači še v četrtek zvečer v domači dvorani veselili zmage 4 : 1 in izenačenja v zmagah na 2 : 2.

Tako so v nedeljo hokejisti Acronija Jesenic v Linz odšli prepričani, da jim lahko uspe še nov podvig, zmaga v gosteh. Toda žal so začeli slabo, saj so domačini že v 2. minuti povedli z 1 : 0. Jeseničani so sicer nato prek Jarroda Skaldeja izenačili, v nadaljevanju pa dobili tri gole, tako da so domačini pred zadnjo tretjino vodili že 4 : 1. Ko sta nato zadela Derek Bekar in še Boris Pretnar, je že kazalo, da bo dvoboj znova napet do zadnje sekunde, a so domačini izkoristili nepazljivost jeseniške obrambe in povedali s 5 : 3. Jeseničanom preobrat v zadnjih minutah ni več uspel in v polfinale se je uvrstila ekipa Linza. Za finale se bo pomerila z ekipo ZM Olimpije, ki je že prej trikrat ugnala celovški KAC, drugi polfinalni par je Vienna Capitals : Red Bull Salzburg, saj je ekipa Salzburga na odločilni peti tekmi v nedeljo doma premagala VSV Beljak. Polfinale se začenja danes, ekipe pa igrajo na štiri zmage.

Kultura / nedelja, 6. julij 2008 / 07:00

Tretjič umetniška keramika

V Vogljah poteka tretja mednarodna kolonija umetniške keramike V-oglje 2008.

Splošno / ponedeljek, 16. junij 2008 / 07:00

E-ji pred kvarom ščitijo živila, kaj pa naše zdravje?

Coca Cola bo zaradi velikih pritiskov javnosti zaradi študije, ki je dokazala, da natrijev benzoat (E211) v celicah kvasovk poškoduje DNK, omenjeni aditiv umaknila iz svojih izdelkov.

Nasveti za poletne dni

Pri načrtovanju počitnic v poletnih dneh moramo pomisliti tudi na izdelke za preprečevanje ali odpravljanje manjših zdravstvenih težavin ustrezno zaščito pred sončnimi žarki. V lekarni vam bomo znali...

Dan športa v vrtcu

Zadnji majski teden so se v vrtcu Julke Pibernik odločili, da bodo večino pozornosti namenili gibalnim dejavnostim in vzgoji v športu, saj je zadnji majski dan razglašen za svetovni dan športa.

Rak na dojkah: Osebno zdravljenje za vsakega bolnika ob pravem času

Organizirano iskanje raka na dojkah s presejanjem in uvajanjem novih učinkovitejših načinov zdravljenja pri najbolj ogroženih ženskah je vplivala na zmanjšanje smrtnost zaradi posledic te bolezni tudi...

Priznanja za zdrave zobe

V Domu Julke in Albina Pibernika na Slovenskem Javorniku je potekala zaključna prireditev Tekmovanja za zdrave zobe za vse šole zgornje Gorenjske.