Na OŠ Jakoba Aljaža so se pridno lotili zbiranja pločevink.

Pridno zbirajo pločevinke

Na OŠ Jakoba Aljaža Kranj so se vključili v projekt Z ločevanjem pločevink do čistega okolja. K sodelovanju vabijo tudi krajane v okolici šole.

Na OŠ Jakoba Aljaža Kranj se dobro zavedajo, da je recikliranje in ravnanje z odpadno embalažo je v današnjem času, ko Zemljo ogrožajo ogromne količine smeti, izrednega pomena. Tako so se s februarjem vključili v projekt Z ločevanjem pločevink do čistega okolja. »Odločili smo se, da bomo zavestno in skupinsko reciklirali pločevinke. Poleg pomoči okolju bomo tako pomagali tudi nekaterim našim učencem, ki potrebujejo finančno pomoč, saj bomo denar, zbran z recikliranjem, namenili njim,« je pojasnila mentorica in učiteljica biologije Andreja Longer.

Akcijo nameravajo razširiti tudi zunaj šolskih okvirov in tako k sodelovanju vabijo tudi krajane, ki živijo v okolici šole. Naprošajo jih, da pločevinke, ki bi jih sicer vrgli v smeti, preprosto shranijo. »Resnično želimo, da tudi krajani pomislijo na naše okolje in socialno šibke učence, ki bi jim na ta način pomagali. Obiskali jih bodo tudi naši učenci in jim pojasnili, kako zbirati in kje odlagati pločevinke. Ob četrtkih jih lahko sami prinesejo v šolo, učenci pa bodo pločevinke po domovih pobirali ob četrtkih popoldne,« je dodala Longerjeva.

Na OŠ Jakoba Aljaža še dodajajo, da, na primer, energija, ki jo prihranimo z recikliranjem ene pločevinke, napaja prenosni računalnik enajst ur, za izdelavo dveh pločevink pa potrebujemo toliko energije, kot je revnejši prebivalec Zemlje potroši v enem dnevu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Več tujih turistov, manj domačih

Zelena, aktivna, zdrava Slovenija je temeljna trajnostna usmeritev slovenskega turizma, s katero želijo pridobiti še več turistov. V prvem polletju več turistov iz tujine, manj je domačih.

Objavljeno na isti dan


Izleti GG / ponedeljek, 14. avgust 2023 / 13:19

S kolesi in barko po otokih (2. del)

Drugi dan našega kolesarjenja smo se zjutraj z barko odpeljali v mesto Bol na otoku Brač. Že med plovbo proti Bolu smo opazili Vidovo goro, ki je s 778 metri višine najvišji vrh jadranskih otokov....

Šport / ponedeljek, 14. avgust 2023 / 13:16

Košarkarice med elito

Naše košarkarice v konkurenci do dvajset let, ki jih vodi Gašper Sluga, so si na evropskem prvenstvu divizije B priborile prvo mesto in nastop med elito.

Gorenjska / ponedeljek, 14. avgust 2023 / 11:51

Šmaren tudi za pomoči potrebne

Na torkov praznik velikega šmarna se bo največ ljudi zbralo v Marijinih romarskih središčih z iskreno mislijo in molitvijo za ljudi, ki jih je prizadela naravna nesreča.

GG Plus / ponedeljek, 14. avgust 2023 / 11:48

Grafomotorika (2)

Lani je pri založbi Mladika izšla knjiga s področja grafomotorike z naslovom Desno, levo, gor in dol. Gre za zbirko manj in bolj resnih čečkarij in vzorcev za uspešno ter ustrezno načrtovanje giba...

Kronika / ponedeljek, 14. avgust 2023 / 11:38

Policija poziva k samozaščitnim ukrepom

Policija poziva ljudi, naj jih ob pojavu sumljivih oseb, ki se zadržujejo na prizadetih območjih, takoj obvestijo na številko 113 ali s tem seznanijo policiste, ki jih srečajo na terenu.