Zanimive drevesne gobe
Jagodasti skorjoder (Hypoxylon fragiforme)
Kot gniloživec se najpogosteje naseli na skorji odpadlih bukovih vej. Našli ga bomo v vseh letnih časih. Okrogli trosnjaki, premera 4-20 milimetrov, imajo bradavičasto površino. Sprva so rožnati do opečnato rdeči, sčasoma pa porjavijo in končno počrnijo. Meso na prerezu je trdo, črno in neužitno.
Okrasti bodiček (Steccherinum ochraceum)
Pojavlja se vse leto na odpadlih vejah listavcev. Sprva opazimo več manjših okroglih trosnjakov bledo okraste barve. Pozneje, ko trosnjaki zrastejo, se združijo in prekrijejo večje površine. Pod povečevalnim steklom lahko vidimo puhast rob posameznega trosnjaka in okraste bodice, ki so na sredini trosnjaka temnejše in daljše kot ob robu. Meso je tanko, žilavo in neužitno.
Trpki zgručevec (Panellus stypticus)
Posebej lepe primerke zgručevca najdemo zlasti pozno jeseni in v toplejših zimah. Kot gniloživec raste največkrat na hrastovih in bukovih štorih. Cimetasto rjav klobuk loputaste oblike, premera do 40 milimetrov, je zgoraj belkasto poprhnjen. Površina klobuka pri starejših gobah postane bradavičasta. Lističi na spodnji stani so okrasto rumenkasti. Bet ne raste iz sredine klobuka, temveč je na klobuk priraščen s strani. Goba je prijetnega vonja, toda trpkega in grenkega okusa. Ni užitna.