Znani Gorenjci na silvestrovo

Znane Gorenjce smo povprašali, koliko jim pomeni praznovanje silvestrovega in kako ga bodo preživeli.

Katja Tratnik, televizijska voditeljica: »Zagotovo bom doma. Ne maram gneče v mestih, bojim se petard, poleg tega pa bi me zunaj zeblo. Včasih z nami silvestrujeta tudi oče in mama, sicer pa kakšne velike 'galame' pri nas ne bo. Silvestrovo mi na splošno ni nek poseben trenutek, precej raje praznujem božič.«

Rok Flander, športnik: »Silvestrovo mi ne pomeni prav dosti. Ponavadi ga ne praznujem. Je pa zanimiva energija oziroma razpoloženje ljudi, ki se zgodi vsako leto okoli novega leta. No, prav zaradi te energije so ti prazniki nekaj posebnega.«

Simona Vodopivec Franko, pevka: »Grozno rada imam praznike in praznovanja. Ob natrpanih vsakdanih si vsaj takrat vzamemo čas za tiste, ki jih imamo radi. Božič je pri nas ponavadi družinsko obarvan, silvestrovo pa je čas za žur. Ker imam dva majhna otroka – šestletnega Aidena in triletno Mayo -, bomo kar doma. Kljub temu bo glasno, praznovali pa bomo s prijatelji.«

Tina Hižar, Barovka: »Letos bom silvestrovala s prijatelji v Beogradu. Želim si ogledati to pestro mesto in se poveseliti v dobri družbi, čeprav mi silvestrovo ne pomeni prav veliko. Sicer pa sem veseli december občutila šele zadnja leta, prej sem v tem obdobju vedno imela glavno sezono v smučarskem teku in časa za praznovanje ni bilo.«

Nika Mulec, televizijska voditeljica: »Silvestrovo mi ne predstavlja kakšnega pomembnega dogodka. Zadnja leta sem navajena na ta dan delati in tudi letos bo tako. Zaradi majhnih otrok bom praznovala kar doma v ožjem družinskem krogu.«

     

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / nedelja, 25. junij 2017 / 19:56

Obdolžena dopolnila zagovora

Na ponovnem sojenju nekdanjemu predsedniku Stanovanjske zadruge Gorenjske Francu Teranu in odvetniku Kristijanu Gnilšaku bodo morali še enkrat zaslišati Toneta Bobnarja, direktorja Zveze Kranj.

Objavljeno na isti dan


Gorje / ponedeljek, 22. september 2008 / 07:00

Prvi korak k moderni knjižnici

V Gorjah so v torek slovesno odprli prenovljeno knjižnico, v kateri je zdaj prostor tudi za računalniški kotiček.

Gorenjska / ponedeljek, 22. september 2008 / 07:00

Pojasnilo

V članku z naslovom Zelena povezava z jezerom, ki je bil objavljen 9. septembra, smo zapisali, da je v osemdesetih letih prejšnjega stoletja komisija pripravila nov načrt za ureditev blejskega pa...

Zanimivosti / ponedeljek, 22. september 2008 / 07:00

Že deseti županov sprejem za novorojence

Radovljica - V ponedeljek so na Občini Radovljica pripravili že deseti letošnji sprejem za novorojence in njihove starše pri županu. Letos je tako radovljiški župan Janko S. Stuš...

Gospodarstvo / ponedeljek, 22. september 2008 / 07:00

Inovatorji Acronija spet zlati

Med najboljšimi inovatorji na nacionalni ravni, ki so prejeli priznanja GZS, so inovatorji iz štirih gorenjskih podjetij.

Gospodarstvo / ponedeljek, 22. september 2008 / 07:00

Mošt iz vreče v škatli

Na Matijovčevi kmetiji v Podbrezjah predelujejo sadje tudi v sladki mošt, ki ga polnijo v škatle s pet- in desetlitrskimi vrečami.