Luka Tošič je bil kapetan in najboljši igralec Slovenije. (Foto: Tina Dokl)

Kljub bronu razočarani

Naša mladinska hokejska reprezentanca do 20 let se je v sredo zvečer vrnila s svetovnega prvenstva v Rigi, kjer so se borili za preboj v elitno skupino hokeja na ledu, na koncu pa osvojili "le" tretje mesto.

Bled - Mladi hokejisti so zasedli tretje mesto za Belorusi in Latvijci, ki so prav po zadnji tekmi na krilih fantastičnih navijačev osvojili prestižno vstopnico. Slovensko ekipo je vodil kapetan Luka Tošič, 19-letni študent Ekonomske fakultete v Ljubljani, sicer pa branilec hokejskega kluba mlade kategorije z Bleda.

Zadali ste si zmago v skupini, kar vam ni uspelo. Kaj je vzrok?

»Cilja resda nismo dosegli, smo pa vseeno edina ekipa, ki je premagala kasnejšega zmagovalca. Prvi vzrok je verjetno uvodna tekma proti Veliki Britaniji, na kateri nismo osvojili vseh treh točk, ampak samo dve. Potem so nas v igri držale le še zmage. Te smo dosegli na vseh tekmah, razen proti Belorusiji, kjer smo naredili nekaj napak.«

Kaj je bila vaša najšibkejša točka?

»Na prvenstvo smo odšli dobro pripravljeni, a bi morali bolje predvsem realizirati igro petih proti trem igralcem. Mislim, da na celem turnirju nismo dosegli zadetka na tak način, priložnosti za to pa je bilo kar nekaj.«

Je bila ekipa zelo razočarana ob koncu turnirja?

»Razočaranje je bilo čutiti predvsem po tekmi z Belorusijo, saj so ostale le še teoretične možnosti za zmago, v katere pa ni verjel nihče. Vedeli smo, da si niti Belorusi niti Latvijci ne bodo privoščili spodrsljaja. Na koncu smo se morali sprijazniti s tretjim mestom, vendar je razočaranje ostalo.«

Katere nasprotnike bi ocenil za najtežje?

»Tako Latvijci kot Belorusi so se izkazali za težke nasprotnike. Oboji so tudi že igrali v elitni skupini. Težje je bilo igrati proti Belorusom, ki so se celo tekmo večinoma branili in so priložnosti so iskali v protinapadih in igri z igralcem več.«

Izbran si bil za najboljšega igralca slovenske reprezentance na prvenstvu. Kaj ti to pomeni?

»Zame je to priznanje za preteklo delo in motivacija za v prihodnje. Čaka pa me še veliko dela, predvsem za fizično moč.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / petek, 27. junij 2014 / 10:44

Padalci za točke svetovnega pokala

Lesce – Alpski letalski center je ta konec tedna gostitelj tekme padalcev v skokih na cilj za točke svetovnega pokala. Včeraj so imeli trening, danes, jutri in v nedeljo pa bo potekalo tekmovanje,...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 17. november 2014 / 13:53

Doslej največji hišni sejem

V podjetju Grapak so v dosedanji dvanajstletni zgodovini prejšnji konec tedna pripravili doslej največji hišni sejem. Predstavili so kmetijsko mehanizacijo tridesetih blagovnih znamk.

GG Plus / ponedeljek, 17. november 2014 / 13:43

Direktor, ki ostaja tudi zdravnik

»Ta trenutek je v zdravstvu zaradi pomanjkanja denarja izredno težko. Zdravstveni sistem v veliki meri deluje predvsem zaradi velike večine zdravstvenih delavcev, ki svoje delo opravljajo s srcem in p...

Razvedrilo / ponedeljek, 17. november 2014 / 13:33

Z dvignjeno pestjo

Gorenjska pank zasedba Drek u pest letos beleži desetletnico glasbenega udejstvovanja, kar je bil 8. novembra več kot dovoljšen razlog za vrnitev na ‘mesto zločina’ z jubilejnim koncertom v kranjskem...

Nasveti / ponedeljek, 17. november 2014 / 13:26

Zlato vejevje vzhodne Tirolske

Jesenski, s soncem obsijani dnevi na vzhodnem Tirolskem. Prehod v dolino Defereggen je poln mogočnih granitnih blokov in jam. Ko se dolina malo razširi, se zdi, kot da je sonce razpršilo svoj prah...

GG Plus / ponedeljek, 17. november 2014 / 13:26

Doma

… ''Zelo jih je zanimalo, kaj se dogaja v Sloveniji. Žal sem jim lahko bolj malo povedala, saj se za politiko nisem niti malo brigala. Edine govorice, ki so mi prišle na uho, so govorile o nekem mi...