Luka Tošič je bil kapetan in najboljši igralec Slovenije. (Foto: Tina Dokl)

Kljub bronu razočarani

Naša mladinska hokejska reprezentanca do 20 let se je v sredo zvečer vrnila s svetovnega prvenstva v Rigi, kjer so se borili za preboj v elitno skupino hokeja na ledu, na koncu pa osvojili "le" tretje mesto.

Bled - Mladi hokejisti so zasedli tretje mesto za Belorusi in Latvijci, ki so prav po zadnji tekmi na krilih fantastičnih navijačev osvojili prestižno vstopnico. Slovensko ekipo je vodil kapetan Luka Tošič, 19-letni študent Ekonomske fakultete v Ljubljani, sicer pa branilec hokejskega kluba mlade kategorije z Bleda.

Zadali ste si zmago v skupini, kar vam ni uspelo. Kaj je vzrok?

»Cilja resda nismo dosegli, smo pa vseeno edina ekipa, ki je premagala kasnejšega zmagovalca. Prvi vzrok je verjetno uvodna tekma proti Veliki Britaniji, na kateri nismo osvojili vseh treh točk, ampak samo dve. Potem so nas v igri držale le še zmage. Te smo dosegli na vseh tekmah, razen proti Belorusiji, kjer smo naredili nekaj napak.«

Kaj je bila vaša najšibkejša točka?

»Na prvenstvo smo odšli dobro pripravljeni, a bi morali bolje predvsem realizirati igro petih proti trem igralcem. Mislim, da na celem turnirju nismo dosegli zadetka na tak način, priložnosti za to pa je bilo kar nekaj.«

Je bila ekipa zelo razočarana ob koncu turnirja?

»Razočaranje je bilo čutiti predvsem po tekmi z Belorusijo, saj so ostale le še teoretične možnosti za zmago, v katere pa ni verjel nihče. Vedeli smo, da si niti Belorusi niti Latvijci ne bodo privoščili spodrsljaja. Na koncu smo se morali sprijazniti s tretjim mestom, vendar je razočaranje ostalo.«

Katere nasprotnike bi ocenil za najtežje?

»Tako Latvijci kot Belorusi so se izkazali za težke nasprotnike. Oboji so tudi že igrali v elitni skupini. Težje je bilo igrati proti Belorusom, ki so se celo tekmo večinoma branili in so priložnosti so iskali v protinapadih in igri z igralcem več.«

Izbran si bil za najboljšega igralca slovenske reprezentance na prvenstvu. Kaj ti to pomeni?

»Zame je to priznanje za preteklo delo in motivacija za v prihodnje. Čaka pa me še veliko dela, predvsem za fizično moč.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / sobota, 27. junij 2020 / 13:13

Del cene vode bo plačala občina

Kranjski mestni svetniki so potrdili višjo ceno oskrbe z vodo, zvišanje pa bo za uporabnike nižje od napovedanega, saj bo kranjska občina del cene plačala iz proračuna.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sobota, 27. april 2024 / 20:36

Hitra pošta

So šenčurske godbenike poslali kar po hitri pošti? Morda je bila dostava brezplačna in so morali uslugo vrniti z nastopom pred paketomatom. Ali pa se je ena od dostavnih služb opogumila in...

Bled / sobota, 27. april 2024 / 20:34

Pot okoli Blejskega jezera ponovno prehodna

Bled – Izgradnja konzolnega pločnika na Mlinem je dokončana, krožna pot okoli Blejskega jezera je tako ponovno prehodna in varna, so sporočili z Občine Bled. Prav tako bo v času prvomajskih praznik...

Jesenice / sobota, 27. april 2024 / 20:33

Praznik pogumnih ljudi

Jesenice – V Gledališču Toneta Čufarja Jesenice se je minuli torek odvijala proslava v počastitev dneva upora proti okupatorju v organizaciji Občine Jesenice in Združenja borcev za vrednote NOB Jes...

Kranj / sobota, 27. april 2024 / 09:12

NPU preiskuje Dars, obiskali tudi kranjsko občino

V preiskavi domnevnih nepravilnosti pri poslovanju Družbe za avtoceste v RS so preiskovalci Nacionalnega preiskovalnega urada iskali tudi dokumentacijo o zemljišču znotraj avtocestnega priključka Kran...

Železniki / sobota, 27. april 2024 / 09:10

Popolna zapora regionalne ceste v Logu

Železniki – Z Občine Železniki so sporočili, da bo v sklopu rekonstrukcije odseka regionalne ceste Rudno–Češnjica predvidoma v ponedeljek in torek, 29. in 30. aprila, cesta zaradi asfaltiranja popo...