Luka Tošič je bil kapetan in najboljši igralec Slovenije. (Foto: Tina Dokl)

Kljub bronu razočarani

Naša mladinska hokejska reprezentanca do 20 let se je v sredo zvečer vrnila s svetovnega prvenstva v Rigi, kjer so se borili za preboj v elitno skupino hokeja na ledu, na koncu pa osvojili "le" tretje mesto.

Bled - Mladi hokejisti so zasedli tretje mesto za Belorusi in Latvijci, ki so prav po zadnji tekmi na krilih fantastičnih navijačev osvojili prestižno vstopnico. Slovensko ekipo je vodil kapetan Luka Tošič, 19-letni študent Ekonomske fakultete v Ljubljani, sicer pa branilec hokejskega kluba mlade kategorije z Bleda.

Zadali ste si zmago v skupini, kar vam ni uspelo. Kaj je vzrok?

»Cilja resda nismo dosegli, smo pa vseeno edina ekipa, ki je premagala kasnejšega zmagovalca. Prvi vzrok je verjetno uvodna tekma proti Veliki Britaniji, na kateri nismo osvojili vseh treh točk, ampak samo dve. Potem so nas v igri držale le še zmage. Te smo dosegli na vseh tekmah, razen proti Belorusiji, kjer smo naredili nekaj napak.«

Kaj je bila vaša najšibkejša točka?

»Na prvenstvo smo odšli dobro pripravljeni, a bi morali bolje predvsem realizirati igro petih proti trem igralcem. Mislim, da na celem turnirju nismo dosegli zadetka na tak način, priložnosti za to pa je bilo kar nekaj.«

Je bila ekipa zelo razočarana ob koncu turnirja?

»Razočaranje je bilo čutiti predvsem po tekmi z Belorusijo, saj so ostale le še teoretične možnosti za zmago, v katere pa ni verjel nihče. Vedeli smo, da si niti Belorusi niti Latvijci ne bodo privoščili spodrsljaja. Na koncu smo se morali sprijazniti s tretjim mestom, vendar je razočaranje ostalo.«

Katere nasprotnike bi ocenil za najtežje?

»Tako Latvijci kot Belorusi so se izkazali za težke nasprotnike. Oboji so tudi že igrali v elitni skupini. Težje je bilo igrati proti Belorusom, ki so se celo tekmo večinoma branili in so priložnosti so iskali v protinapadih in igri z igralcem več.«

Izbran si bil za najboljšega igralca slovenske reprezentance na prvenstvu. Kaj ti to pomeni?

»Zame je to priznanje za preteklo delo in motivacija za v prihodnje. Čaka pa me še veliko dela, predvsem za fizično moč.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / petek, 28. junij 2019 / 09:44

Deželne novice, št. 8

Deželne novice, 28. junij 2019, št. 8

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / torek, 6. oktober 2009 / 07:00

Delodajalci želijo pogovor s premierom

Ljubljana - V četrtek so se v Ljubljani sestala vodstva delodajalskih organizacij (Obrtno-podjetniške zbornice, Gospodarske zbornice, Trgovinske zbornice, Združenja delodajalcev...

Gospodarstvo / torek, 6. oktober 2009 / 07:00

Krompir s šestimi "prsti"

Leše - Narava se včasih rada poigra s pridelki in prav to se je zgodilo tudi v Lešah, kjer so na vrtu hiše Mirana in Marjete Milič iz zemlje pobrali nenavadno oblikovan krompir....

Kamnik / torek, 6. oktober 2009 / 07:00

Zaradi gradbenih del zapora na Ljubljanski cesti

Kamnik - Občina Kamnik je 1. oktobra z izbranimi izvajalci začela gradnjo težko pričakovane lokalne povezovalne ceste B31 ali povezovalne cesto treh mostov, kakor ji pravi župan...

Kronika / torek, 6. oktober 2009 / 07:00

Najboljši reševalci iz Krškega

Na letošnjem državnem preverjanju usposobljenosti ekip prve pomoči je bila najboljša ekipa Krškega, kranjska ekipa pa je bila deveta.

Prosti čas / torek, 6. oktober 2009 / 07:00

Kralj Artur in muca Salome

Prejšnji teden so na Pop TV začeli predvajati letošnjo Kmetijo, tokrat z znanimi kmeti in kmeticami, ki se bodo potegovali za petdeset tisoč evrov v zlatih kovancih.