Jezersko
Najmanjša občina na Gorenjskem Jezersko ne razpolaga z velikim občinskim proračunom, njeni občani pa so v teh letih dobili že marsikaj novega.
Ves čas se trudijo olajšati življenje občanov. Tako so letos okoli 90 tisoč evrov vložili v obnovo in asfaltiranje cest. Asfaltno prevleko je dobila tudi cesta, ki za Kanonirjem zavije v dolino Dol, terjala pa je kar 61 tisoč evrov. Naložbo so sofinancirali tudi z denarjem, ki jim ga je država namenila iz regionalnih razvojnih skladov. Del tega denarja pa so porabili tudi za dokončanje javne razsvetljave v več predelih občine. Novih svetil je bilo deležno tudi športno igrišče. Čeprav je to še v postopku denacionalizacije, ki zaradi sodnega zapleta s (starim) novim lastnikom nikakor ne dočaka epiloga, so vseeno poskrbeli za sodobno razsvetljavo. Stari leseni stebri so bili namreč že tako dotrajani, da so predstavljali nevarnost za obiskovalce.
Precejšen denarni zalogaj predstavlja naložba v gasilsko vozilo s cisterno. Občina Jezersko je letos prostovoljnemu gasilskemu društvu Jezersko zanjo namenila 30 tisoč evrov. To seveda ni dovolj, gasilci bodo vozilo dobili v treh do štirih letih, vsako leto pa bo del denarja iz proračuna primaknila tudi občina. Zavedajo se namreč velikega pomena gasilstva v teh odmaknjenih krajih. 95 tisoč evrov denarja je namenjenega posodobitvi prostorskih aktov. Z izvajalcem so že podpisali pogodbo, ki obeta, da bodo izdelani do konca leta 2007, toda okoljsko ministrstvo je šele maja dalo podrobna navodila, kakšni so pri tem postopki, tako da bo izvedba nekoliko kasnila.
Tik pred koncem leta pa vendarle pričakujejo prvo prostorsko konferenco. 15 tisoč evrov so vložili v obnovo Remonta, to je objekta za potrebe komunalne cone na Jezerskem, medtem ko vrednosti okoli petsto prostovoljnih delovnih ur niso ovrednotili. Le nekaj manj denarja, 10 tisoč evrov, pa bo šlo za obnovo Češke koče. Njena lastnica je občina, z njo pa upravlja jezersko planinsko društvo.
Še enkrat tolikšen pa je znesek za nakup nove peči za centralno ogrevanje v jezerski šoli. Pričakujejo, da se bo s tem zmanjšala poraba goriva. Zavedajo se tudi, da bo treba spremeniti tudi način gospodarjenja z občinskim vodovodom. Z njim sedaj upravlja občina, natančneje župan, ki pa zahtevni nalogi ni več kos. Smo edini otoček med občinami, kjer še sami gospodarimo z vodo, pove župan Kocjan. Takšno samorastništvo ne bo več mogoče, če želijo kdaj dobiti kak denar za obnovo in razvoj komunalnih naprav. Razmišljajo, da bi vodovod prenesli v upravljanje javnemu podjetju Komunala Kranj. Voda bo na Jezerskem sicer potem dražja, imeli pa bodo možnosti za investicije. K takšnemu razmišljanju so jih napeljale tudi nedavne nevšečnosti z vodo ob velikem deževju, predvsem pa veljavna zakonodaja in zahteve inšpekcijskih služb v zvezi z notranjim nadzorom na osnovah HACCP sistema.
OBČINSKI SVET: Jurij Markič – podžupan, Janko Drnovšek, Jožko Meglič, Miran Štular (Lista S srcem za Jezersko), Rok Teul, Primož Muri, Drejc Karničar (Jezerska lista).