Nadarjeni in sočutni do okolja
Učenci miselnega krožka za nadarjene na Osnovni šoli Matije Čopa v Kranju so na dan jesenskega enakonočja posadili drevo in s tem simbolno začeli delo krožka v tem letu.
Kranj - Učenci miselnega krožka za nadarjene na Osnovni šoli Matije Čopa v Kranju so na dan jesenskega enakonočja, 22. septembra, na šolskem igrišču posadili drevo, sajenje pa je simbolno označilo začetek dela tega krožka v novem šolskem letu. »V skupini nadarjenih je štirideset učencev od petega do devetega razreda, njihovo nadarjenost pa smo ugotavljali skozi postopek, v katerem so sodelovali tudi starši in učitelji,« je povedala Tatjana Škrab Grašič, ki v krožku vodi delavnico socialnih iger. Poleg nje v krožku sodelujejo še Renata Fink, ki vodi matematično delavnico, Marija Bajc, ki vodi naravoslovno delavnico in Anita Štefe, ki vodi ustvarjalno delavnico.
»V devetletni šoli smo zakonsko obvezani, da delamo tudi z nadarjenimi učenci in ne več samo s tistimi, ki imajo učne težave. Že v okviru pouka imamo razna tekmovanja, nivojski pouk, imamo pa tudi t. i. obogatitveni program za nadarjene, kjer iščemo različne oblike dela s poudarkom na medsebojnem sodelovanju. Letos načrtujemo tabor v obmorskih krajih, pa ustvarjalno srečanje s starši. Sodelujemo v oddaji Male sive celice, dogovarjamo se za udeležbo v oddaji Umko, sodelujemo v projektu Hitrega računanja. Na oder bomo postavili predstavo v angleškem jeziku, ogledali si bomo razne prireditve, gledališke predstave ...,« je navedla Grašičeva.
Dvaindvajsetega septembra so posadili drevo in se s tem pridružili stotinam šol po svetu, ki so istega dne opoldne sadili drevo v znak spoštovanja do okolja in miru na svetu. Dan sajenja dreves organizira ENO šola, to je okoljska globalna virtualna šola s sedežem na Finskem. Simbolno dejanje sajenja je učenec Aljoša Rakita iz OŠ Matije Čopa pospremil z besedami: »S tem vračamo naravi nekaj, kar ji jemljemo.«