Gorje
Občina Gorje je najmlajša med gorenjskimi občinami, Gorjanci pa radi povedo, da zagotovo ena najlepših. Večji del leži na območju Triglavskega narodnega parka, kar jo zaenkrat bolj bremeni, kot ji daje zagona, vseeno so Gorjanci prepričani, da je samostojna občina zanje velika priložnost za razvoj.
Nova občina Gorje se je ob začetku letošnjega leta znašla pred mnogimi novimi nalogami, od sprejema prvega proračuna do začetka dela novoustanovljene občinske uprave. Trenutno je v zadnji fazi izbire simbolov občine, zastave in grba, prav tako so v zaključni fazi zadeve v zvezi z delitveno bilanco med občinama Bled in Gorje, saj si Gorjanci prizadevajo, da bi bila ta čim bolj pravična. Prav tako se v občini Gorje prizadevajo, da bi s sosednjimi občinami ustanovili skupno občinsko upravo z medobčinskim inšpektoratom, v katerem bodo delovale inšpekcijske službe, redarska služba ter redarji in notranja revizija. Pri tem čaka občino še kar nekaj dela, sprejemanje odlokov in predpisov, ker bo skupna uprava precej cenejša, kot če bi te službe ustanovili sami, so se v Gorjah že odločili za sodelovanje. Prav tako so v Gorjah v skoraj vseh naseljih ustanovili vaške odbore.
Kljub temu da so imeli v tem letu v Gorjah veliko dela s pripravo različnih odlokov in predpisov, so začeli tudi s pripravo razvojne strategije občine, na podlagi katere bodo dolgoročno začrtali delo in razvoj. Pomembno pri tem je, da so že letos obnovili del vodovodnega omrežja. Tako so na 670-metrskem odseku obnovili glavni vodovod s hišnimi priključki in hidranti, pod cerkvijo v Zgornjih Gorjah pa so v času obnove vodovoda obnovili tudi dotrajano meteorno kanalizacijo. Precej dela in stroškov v Gorjah bo tudi z obnovo cest. Letos so preplastili 640 metrov občinskih cest, direkcija RS za ceste je poskrbela za preplastitev 430 metrov državnih cest. Poleg tega so potekala redna vzdrževalna dela (razširitev prepusta v Radovni), obnovili so javno razsvetljavo v Podhomu, spomenik 2. svetovne vojne, Jakopčevo korito v Spodnjih Gorjah in se prijavili na razpis evropskih sredstev za izgradnjo kolesarskih stez in poti za pešce v območju Natura 2000. Skupaj z občino Bled so pripravili arhitekturno urbanistično delavnico, ki bo podlaga za izhodišča za dolgoročni prostorski razvoj, saj se tudi v Gorjah zavedajo velike priložnosti turizma, ki naj bi zaživel tudi z bolj urejeno Pokljuko.
Kljub mladi občini pa imajo v Gorjah tudi nekaj tradicionalnih prireditev in že dolgo uveljavljenih posameznikov in skupin. Med njimi je letos zlasti izstopal jubilej Godbe Gorje, ki je slavila stoletnico delovanja. Godbeniki so pripravili vrsto odmevnih prireditev, ob Jurjevem sejmu pa so konec aprila poskrbeli tudi za predstavitev v domačem kraju, kjer so pripravili slavnostni koncert in parado godb na pihala.
OBČINSKI SVET: Janez Mežan, Anton Poklukar (SDS), Branko Banko (SD), Janez Kosmač, Ivan Ratek, Janez Kolenc, Ludvik Hajdinjak, Tomaž Bergant, Stanislav Lah, Danijela Mandeljc in Mihael Klinar.