Prodaja Telekoma po načrtih

Ljubljana - Ministrstvo za gospodarstvo sporoča, da postopek prodaje državnega deleža v Telekomu Slovenije poteka v skladu z razpisnimi pogoji, ki so bili javno predstavljeni ob začetku prodaje. Postopek je zasnovan tako, da zagotavlja najboljše izpolnjevanje ciljev privatizacije, ob hkratnem doseganju najvišje cene. Prepričani so, da bo postopek uspešno izpeljan do konca. Ministrstvo je takšno sporočilo poslalo zato, ker nekateri dvomijo, da bo država še letos prodala delež v Telekomu Slovenije. Nadaljujejo, da trenutno vsi ponudniki, ki sodelujejo v drugem krogu, opravljajo postopek skrbnega pregleda poslovanja Telekoma. Po končanem pregledu bodo predvidoma do 18. decembra oddali obvezujoče ponudbe. Komisija za prodajo državnega deleža v Telekomu Slovenije bo ponudbe proučila in vladi predlagala potencialnega kupca. Odločitev o končnem izidu postopka prodaje bo sprejeta po tem predlogu, pravijo na gospodarskem ministrstvu in dodajajo, da ima vlada pravico postopek končati tudi brez izbire kupca, če oceni, da nobeden od ponudnikov ne omogoča ustreznega razvoja Telekoma Slovenije, telekomunikacijske industrije v Sloveniji in hkrati ponuja neustrezno ceno. Takšno določilo je v postopkih prodaje običajno, saj zavaruje prodajalca pred neugodnimi pogoji prodaje, še dodajajo na ministrstvu in s tem potrjujejo dvom o zagotovi prodaji še letos.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / sreda, 23. junij 2010 / 07:00

Protesta zaradi stečaja ni bilo

Okoli kranjskega sodišča se je v ponedeljek zaradi napovedanega protesta upnikov družbe Predence smukalo več policistov.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / petek, 7. september 2007 / 07:00

V Komendi 3.500 upokojencev

Premražene upokojence je na četrtkovem gorenjskem srečanju še najbolj "ogrela" napoved, da se bodo pokojnine novembra predvidoma zvišale za dva odstotka.

Kamnik / petek, 7. september 2007 / 07:00

Kamnik vabi narodne noše

Začeli so se 37. Dnevi narodnih noš v Kamniku - vrhunec v nedeljo popoldne s tradicionalno povorko skozi mesto.

Splošno / petek, 7. september 2007 / 07:00

Štiriindvajset ur po treh desetletjih

Na Ukovi so skočili v vodo maratonski plavalci, tisti, ki so nekoč plavali prvi štafetni maraton čez dan in noč ter mlajši, ki so jim pomagali, da so še enkrat zmogli do cilja.

Preddvor / petek, 7. september 2007 / 07:00

Grad Dvor kliče po obnovi

Ministra za šolstvo Milana Zvera, ki se je prvi šolski dan mudil v Preddvoru, so povabili tudi na ogled gradu Dvor, ki je v lasti ministrstva in nezadržno propada.

Splošno / petek, 7. september 2007 / 07:00

Spomini so še živi

Pred kratkim je "praznovala" tridesetletnico legendarna Lada Niva.