Slovenska reprezentanca v bobu in skeletonu letos cilja na prvo trideseterico v evropskem pokalu. (Foto: Tina Dokl)

Z bobom želijo v Vancouver

Bob in skeleton zveza Slovenije je predstavila vozni park, reprezentanco, v kateri je tudi Kranjčan Anže Šetina, ter cilje. Največji je nastop na OI v Vancouvru leta 2010, letos pa prve slovenske točke v evropskem pokalu.

Ljubljana - V prvem letu delovanja je Bob zvezi uspelo izšolati dve posadki v bobu dvosedu, se udeležiti prve tekme za evropski pokal, ustanovili so sekcijo za skeleton, uspešno izpeljali akcijo I feel Slobob in bili sprejeti v Olimpijski komite Slovenije. Velike cilje imajo tudi v novi sezoni, ko bodo v bobu tekmovali z dvema moškima in dvema ženskama posadkama ter štirimi tekmovalci v skeletonu.

»Dolgoročni cilj je v bobu in skeletonu nastopiti na OI leta 2010, letos pa na tekmah za evropski pokal osvojiti prve točke ter se uvrstiti na svetovno mladinsko prvenstvo v obeh disciplinah,« pravijo na Bob in skeleton zvezi Slovenije. V evropskem pokalu bodo prvič v zgodovini nastopili z lastnim bobom dvosedom, skupaj imajo tri, vsi so rabljeni.

Pred sezono so dobili nekaj novih članov, največ jih je iz atletike. Opraviti so morali različne fizične teste, kot je tek na 30 metrov z letečim startom. Slovensko reprezentanco v bobu sestavljata dve posadki v dvosedu pri moških (David Urankar - voznik in Matjaž Lazar - zaviralec, Anže Šetina in Valter Grilanc) in dve pri ženskah (Urška Turnšek - Tatjana Urbanc in Karolina Bratina - Živa Cesar). Tekmovalci v skeletonu pa so: Milan Požar, Luka Cmok, Anže Šetina in Živa Cesar. Edini Gorenjec v reprezentanci je 21-letni Anže Šetina, sicer šprinter, ki bo tekmoval tako v bobu dvosedu, kjer je voznik, kot tudi v skeletonu. Reprezentanca je do sredine oktobra trenirala na atletskih stezah in na stezah za treniranje startnega potiska, z oktobrom pa so se preselili na led. Trenirajo predvsem v Innsbrucku.

Na Bob in skeleton zvezi Slovenije bodo nadaljevali akcijo zbiranja denarja za nakup tekmovalne opreme. Uspešno akcijo I feel Slobob so nadgradili s sloganom I feel Vancouver.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Mularija / sreda, 26. junij 2024 / 11:38

Zaključili s piknikom

V hiši Krice Krace so sredi junija pripravili zaključek otroških delavnic Centra kulturnih dejavnosti Kranj in podelili priznanja vsem, ki so vse šolsko leto pridno obiskovali gledališke in lutkovne d...

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 6. februar 2007 / 06:00

Vozovnice prek spleta

Pri Avtobusni postaji Ljubljana so se letos še posebej pripravili na povečanje števila potnikov na primestnih in mestnih avtobusih Ljubljanskega potniškega prometa ob informativnih dnevih. Zato s...

Splošno / torek, 6. februar 2007 / 06:00

Novi programi na Gorenjskem

Na ravni srednjega poklicnega izobraževanja bodo v Srednji biotehniški šoli Kranj prihodnje šolsko leto izobraževali tudi peke in slaščičarje, česar doslej na Gorenjskem še ni bilo. V Srednji...

Splošno / torek, 6. februar 2007 / 06:00

Najbolj iskani poklici v Sloveniji

Po podatkih ministrstva za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo med najbolj iskane poklice pri nas na ravni visoke izobrazbe sodijo: univerzitetni diplomirani inženir strojniš...

Splošno / torek, 6. februar 2007 / 06:00

Manj mest za izredni študij

Prihodnjim študentom bo letos na voljo 24.874 vpisnih mest na univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih.

Splošno / torek, 6. februar 2007 / 06:00

Največ mest v gimnazijskih programih

Osnovno šolo na Gorenjskem letos končuje 2066 učencev, gorenjske srednje šole pa razpisujejo 2598 vpisnih mest.