Slovenska reprezentanca v bobu in skeletonu letos cilja na prvo trideseterico v evropskem pokalu. (Foto: Tina Dokl)

Z bobom želijo v Vancouver

Bob in skeleton zveza Slovenije je predstavila vozni park, reprezentanco, v kateri je tudi Kranjčan Anže Šetina, ter cilje. Največji je nastop na OI v Vancouvru leta 2010, letos pa prve slovenske točke v evropskem pokalu.

Ljubljana - V prvem letu delovanja je Bob zvezi uspelo izšolati dve posadki v bobu dvosedu, se udeležiti prve tekme za evropski pokal, ustanovili so sekcijo za skeleton, uspešno izpeljali akcijo I feel Slobob in bili sprejeti v Olimpijski komite Slovenije. Velike cilje imajo tudi v novi sezoni, ko bodo v bobu tekmovali z dvema moškima in dvema ženskama posadkama ter štirimi tekmovalci v skeletonu.

»Dolgoročni cilj je v bobu in skeletonu nastopiti na OI leta 2010, letos pa na tekmah za evropski pokal osvojiti prve točke ter se uvrstiti na svetovno mladinsko prvenstvo v obeh disciplinah,« pravijo na Bob in skeleton zvezi Slovenije. V evropskem pokalu bodo prvič v zgodovini nastopili z lastnim bobom dvosedom, skupaj imajo tri, vsi so rabljeni.

Pred sezono so dobili nekaj novih članov, največ jih je iz atletike. Opraviti so morali različne fizične teste, kot je tek na 30 metrov z letečim startom. Slovensko reprezentanco v bobu sestavljata dve posadki v dvosedu pri moških (David Urankar - voznik in Matjaž Lazar - zaviralec, Anže Šetina in Valter Grilanc) in dve pri ženskah (Urška Turnšek - Tatjana Urbanc in Karolina Bratina - Živa Cesar). Tekmovalci v skeletonu pa so: Milan Požar, Luka Cmok, Anže Šetina in Živa Cesar. Edini Gorenjec v reprezentanci je 21-letni Anže Šetina, sicer šprinter, ki bo tekmoval tako v bobu dvosedu, kjer je voznik, kot tudi v skeletonu. Reprezentanca je do sredine oktobra trenirala na atletskih stezah in na stezah za treniranje startnega potiska, z oktobrom pa so se preselili na led. Trenirajo predvsem v Innsbrucku.

Na Bob in skeleton zvezi Slovenije bodo nadaljevali akcijo zbiranja denarja za nakup tekmovalne opreme. Uspešno akcijo I feel Slobob so nadgradili s sloganom I feel Vancouver.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Železniki / / 17:26

Zaščita pred skalnimi podori

Letos se bo nadaljevala sanacija strme brežine nad naseljem Na plavžu v Železnikih. Na občini upajo, da bodo z okoljskim ministrstvom čim prej podpisali pogodbo o sofinanciranju.

Objavljeno na isti dan


Šport / ponedeljek, 27. februar 2012 / 07:00

S Sarajevom izgubili le z 1:2, izgubljen Brajič

Kranj – V soboto so prijateljsko tekmo v Medulinu pri Puli, kjer so na skupnih pripravah nogometaši kranjskega Triglava, odigrali tudi prvo tekmo. Nasprotnik Triglavu je bilo Sar...

GG Plus / ponedeljek, 27. februar 2012 / 07:00

Poljanska vstaja

V petek pred pustom je bila v Osnovni šoli Poljane predstavitev knjige Poljanska vstaja. Odprl jo je njen avtor, zgodovinar dr. Martin Premk, predstavitev je vodila Mi...

GG Plus / ponedeljek, 27. februar 2012 / 07:00

Politika = prostitucija?

Ko sem bil mlad in po vseh ljudskih ter zlasti cerkvenih merilih nedolžen, nisem bil okužen s politiko.

Gospodarstvo / ponedeljek, 27. februar 2012 / 07:00

Konzorcij za prodajo Heliosa

Domžale - Lastniki 75-odstotnega deleža Heliosa so se dogovorili o vsebini konzorcijske pogodbe za prodajo deleža družbe. V konzorciju, ki ga vsi lastniki še niso podpisali, a s...

Gospodarstvo / ponedeljek, 27. februar 2012 / 07:00

Prašičerejci pri Židanu

Ljubljana - Predstavniki konzorcija Ohranimo prašičerejo Slovenije so predsedniku Odbora za kmetijstvo, gozdarstvo, prehrano in okolje Dejanu Židanu predali peticijo s 6640 zbran...