Slovenska reprezentanca v bobu in skeletonu letos cilja na prvo trideseterico v evropskem pokalu. (Foto: Tina Dokl)

Z bobom želijo v Vancouver

Bob in skeleton zveza Slovenije je predstavila vozni park, reprezentanco, v kateri je tudi Kranjčan Anže Šetina, ter cilje. Največji je nastop na OI v Vancouvru leta 2010, letos pa prve slovenske točke v evropskem pokalu.

Ljubljana - V prvem letu delovanja je Bob zvezi uspelo izšolati dve posadki v bobu dvosedu, se udeležiti prve tekme za evropski pokal, ustanovili so sekcijo za skeleton, uspešno izpeljali akcijo I feel Slobob in bili sprejeti v Olimpijski komite Slovenije. Velike cilje imajo tudi v novi sezoni, ko bodo v bobu tekmovali z dvema moškima in dvema ženskama posadkama ter štirimi tekmovalci v skeletonu.

»Dolgoročni cilj je v bobu in skeletonu nastopiti na OI leta 2010, letos pa na tekmah za evropski pokal osvojiti prve točke ter se uvrstiti na svetovno mladinsko prvenstvo v obeh disciplinah,« pravijo na Bob in skeleton zvezi Slovenije. V evropskem pokalu bodo prvič v zgodovini nastopili z lastnim bobom dvosedom, skupaj imajo tri, vsi so rabljeni.

Pred sezono so dobili nekaj novih članov, največ jih je iz atletike. Opraviti so morali različne fizične teste, kot je tek na 30 metrov z letečim startom. Slovensko reprezentanco v bobu sestavljata dve posadki v dvosedu pri moških (David Urankar - voznik in Matjaž Lazar - zaviralec, Anže Šetina in Valter Grilanc) in dve pri ženskah (Urška Turnšek - Tatjana Urbanc in Karolina Bratina - Živa Cesar). Tekmovalci v skeletonu pa so: Milan Požar, Luka Cmok, Anže Šetina in Živa Cesar. Edini Gorenjec v reprezentanci je 21-letni Anže Šetina, sicer šprinter, ki bo tekmoval tako v bobu dvosedu, kjer je voznik, kot tudi v skeletonu. Reprezentanca je do sredine oktobra trenirala na atletskih stezah in na stezah za treniranje startnega potiska, z oktobrom pa so se preselili na led. Trenirajo predvsem v Innsbrucku.

Na Bob in skeleton zvezi Slovenije bodo nadaljevali akcijo zbiranja denarja za nakup tekmovalne opreme. Uspešno akcijo I feel Slobob so nadgradili s sloganom I feel Vancouver.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / nedelja, 22. junij 2008 / 07:00

Bolniki in invalidi na Brezjah

Že 40. romanja bolnikov, invalidov in ostarelih na Brezje se je udeležilo blizu 5000 ljudi.

Objavljeno na isti dan


Šport / nedelja, 31. januar 2010 / 07:00

Kranjcu svetovni pokal v poletih

Slovenski smučarski skakalci navdušujejo. Potem ko je v petek Peter Prevc postal svetovni mladinski podprvak, je njegov klubski kolega iz SK Triglav Kranj Robert Kranjec danes na poletih v Oberstdorfu...

Kronika / nedelja, 31. januar 2010 / 07:00

Smučarja na Krvavcu pokopal plaz

Kranj - Na Krvavcu je danes zgodaj popoldne smučarja, ki je smučal zunaj urejenih prog, pod seboj pokopal plaz. Smučar je umrl na kraju, so za STA povedali na Policijski upravi K...

Kamnik / nedelja, 31. januar 2010 / 07:00

Novi pravilnik razburil starše

Predlog novega Pravilnika o sprejemu otrok v vrtec je dopolnjen s kriterijem starosti otroka glede na mesec, dan in celo uro.

Jesenice / nedelja, 31. januar 2010 / 07:00

Geodetska pisarna se seli

Geodetska uprava ukinja pisarno na Jesenicah in jo seli v Radovljico. Župani treh občin zgornje Gorenjske protestirajo.

Slovenija / nedelja, 31. januar 2010 / 07:00

Erjavec je odstopil sam

Poslanci državnega zbora niso glasovali o razrešitvi ministra za okolje Karla Erjavca, kajti po dveh urah (mučne) razprave o tem je odstopil sam.