DHL odprl nov terminal

Brnik - V sredo so na Letališču Jožeta Pučnika odprli nov operacijski terminal DHL, kjer se bodo odslej na skupni lokaciji odvijale aktivnosti dveh DHL-ovih enot v Sloveniji. Po novem bo DHL na letališču opravljal manipulacijo, sortiranje in carinjenje DHL-ovih ekspresnih pošiljk v okviru divizije Express in zbirniških cestnih pošiljk v okviru divizije Freight. Centralizacija poteka tudi v drugih evropskih DHL-ovih logističnih centrih, saj ta omogoča optimizacijo procesov in s tem skrajšuje čas dostave. Z izboljšavami procesov v novem terminalu bodo izpopolnili svojo storitev EXPRESS 12:00, ki ponuja dostavo pošiljk do 12. ure po vseh večjih mestih po svetu, in EXPRESS 9:00, ki ponuja dostavo pošiljk do 9. ure zjutraj.

Novi terminal je prvi objekt nastajajoče poslovno-logistične cone, t. i. Airport Cityja. Z načrtovanim letališkim mestom želi Aerodrom Ljubljana osrednje slovensko letališče razviti v prometni terminal, ki bo logistična, poslovna in gospodarska cona v pravem pomenu besede - stična točka cestnih, železniških in zračnih poti. Objekt DHL z več kot dva tisoč kvadratnimi metri skladiščnih površin in sedemsto kvadratnimi metri pisarniških površin je nastal v partnerstvu med podjetji iz skupine GH Holding in Aerodromom Ljubljana. Aerodrom Ljubljana je vložil zemljišče in komunalno infrastrukturo v vrednosti 0,6 milijona evrov, 2,5 milijona evrov pa je investiral Intering Holding.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / / 07:00

V kraljestvu zlatoroga

Akademska folklorna skupina Ozara Kranj je priredila letni koncert V kraljestvu Zlatoroga, v goste pa povabila Folklorno skupino Razor iz Tolmina.

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / / 15:28

Za igrišče pridobivajo papirje

Občina Kranjska Gora je poleti v last dobila zemljišča, na katerih bo v javno-zasebnem partnerstvu razširila igrišče za golf. Trenutno urejajo dokumentacijo, o datumih gradnje še ne govorijo.

Gospodarstvo / / 15:28

Huda kriza v prireji mleka

Minister Dejan Židan na sejmu v Komendi: »Jaz sem prvi, ki razumem kmete, zakaj pripravljajo protestne shode. Kriza je huda zlasti v prireji mleka.«

Naklo / / 15:18

Trinajst vasi v eno občino

»Mlada je občina, a več stoletij so stari njeni kraji,« je voditeljica Nataša Kne nagovorila zbrane ob praznovanju dvajsetletnice Občine Naklo.

Razvedrilo / / 15:17

Miss Universe Slovenije 2015 je postala Konjičanka

Tokrat se je izbor za miss universe Slovenije 2015 za gorenjske predstavnice zaključil brez višjih uvrstitev, najlepša pa je postala devetnajstletna Ana Haložan iz Slovenskih Konjic.

Cerklje na Gorenjskem / / 14:49

Najlepša vas letos Šmartno

V Cerkljah so že šestič podelili priznanja najlepše urejenim vasem, ulicam in objektom.