Lešanska šola v najem

Prebivalci Leš so na zboru govorili o razvoju kraja. Bivšo šolo bodo oddali v najem humanitarnemu društvu.

Leše – Prebivalci Leš so imeli 22. septembra drugi zbor krajanov letos. Tržiški župan Borut Sajovic jim je odgovarjal na vprašanja o prodaji stavbe in zemljišč v lasti občine, vzdrževanju športnih objektov in asfaltiranju makadamskih cest v krajevni skupnosti. Krajani so podpisali zahtevo, da Telekom Slovenije zagotovi tudi pri njih širokopasovni dostop do interneta. Svet KS Leše je predstavil priprave na ureditev krajevnega muzeja in mrliških vežic. Glede slednjega je odbor za izgradnjo predlagal, da bi vežice uredili v gospodarskem poslopju Župnije Leše. Izdelan je že idejni načrt, ki predvideva 18.500 evrov stroškov.

Domačini so največ razpravljali o oddaji bivše šole in zemljišča okrog nje v najem. Za to se zanima slovensko društvo za kakovost življenja Novi Paradoks, ki želi ustanoviti stanovanjsko skupino na Gorenjskem. Gre za humanitarno društvo, ki pomaga ljudem s težavami v duševnem zdravju. Njegovo delo je opisal predsednik dr. Borut Sommeregger, ki je pojasnil tudi pričakovanja o sodelovanju s KS Leše. Stavbo nameravajo obnoviti. Del prostorov in igrišče bosta še naprej namenjena za skupne potrebe. Na zboru so sklenili, naj vodstvo KS Leše pripravi pogodbo, ki bo društvu omogočila desetletni najem nepremičnin.

Predsednica Športnega društva Dobrča je povabila na prvi pohod od Leš do Begunj, ki se bo začel 13. oktobra ob 9. uri pred domom krajanov v Lešah. Uradni del srečanja so zbrani nadaljevali ob sproščenem druženju v domu, ki so ga članice aktiva žena iz Leš okrasile s cvetličnimi aranžmaji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / ponedeljek, 24. junij 2019 / 12:39

Bogatejši za novo gasilsko vozilo

Člani Prostovoljnega gasilskega društva Gozd so predstavili in blagoslovili novo gasilsko avtocisterno.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sreda, 28. oktober 2020 / 00:52

Gospodarstvo za šesti paket

V obrtni in gospodarski zbornici vlado pozivajo, naj čim prej pripravi še šesti sveženj pomoči gospodarstvu za premagovanje posledic epidemije covida-19.

Gorenjska / sreda, 28. oktober 2020 / 00:51

Ozaveščali so o koronavirusu

Študentje medicinske fakultete so predstavljali zaščitne ukrepe in preventivne aktivnosti v povezavi z zamejevanjem širjenja novega koronavirusa.

Gorenjska / torek, 27. oktober 2020 / 15:29

Na Gorenjskem včeraj največ okužb v Kranju

Ljubljana – Po podatkih Covid-19 Sledilnika so včeraj na širšem Gorenjskem največ novih okužb potrdili v mestni občini Kranj (72). Okužbe so bile potrjene tudi v občinah Kamnik (48), Škofja Loka (4...

Gospodarstvo / torek, 27. oktober 2020 / 15:15

Za en mesec podaljšali rok za vlaganje vlog

Kranj – Julija je bil objavljen javni razpis za sofinanciranje naložbe za prilagoditev nadstandardnih zahtev na področju zaščite rejnih živali. Ker se je zaradi koronarazmer zavleklo izdajanje sogl...

Kronika / torek, 27. oktober 2020 / 15:15

Zapeljala v rdečo luč

Mengeš – V semaforiziranem križišču mengeške obvoznice ter kolesarske poti med Mengšem in Rodico se je v nedeljo okoli 17.30 zgodila prometna nesreča, v kateri sta bila udeležena voznika osebnih vo...