Poškodovani bohinjski mostovi in ceste
Na septembrski seji je občinski svet občine Bohinj zaradi nastalih stroškov pri sanaciji posledic neurja sprejel spremembe proračunskih postavk, saj se je izkazalo, da sredstev proračunske rezerve ne bo dovolj.
Bohinjska Bistrica – Proračunsko rezervo so z dobrih osem tisoč evrov povišali na dobrih 106 tisočakov, ki predstavljajo 1,5 odstotka načrtovanih prihodkov in še niso v celoti razpoložljivi, saj se oblikujejo v skladu z realiziranimi prejemki proračuna. Iz prejšnjih let je bilo proračunske rezerve še za skoraj 78 tisoč evrov, tako da je skupni znesek dobrih 184 tisoč evrov. Ta sredstva bodo namenili za nakup ultravijolične dezinfekcije za vodo v višini 23 tisoč evrov ter za stroške, ki so nastali ob intervencijah v neurju. Z rebalansom pa so pridobili še dobrih 173 tisoč evrov za odpravo posledic neurja.
Končni znesek škode, nastale med neurjem, še vedno ni znan. Ocenjujejo pa, da je na cestni infrastrukturi škode za 8,5 milijona evrov. Poškodb na cestišču je 23, sprožilo se je 35 zemeljskih plazov, poškodovanih je 24 mostov, od teh je šest porušenih, bilo je šest cestnih usadov, pet podorov, 48 hudourniških erozij in kar 57 hudourniških nanosov in naplavin. Poplavljena je bila osnovna šola v Bohinjski Bistrici, nastalo škodo ocenjujejo na 1,2 milijona evrov. Zalilo je tudi zobno ambulanto v šoli, uničen je zobni stol in pripadajoča oprema, škode je za 62 tisoč evrov. Poškodovanih je 43 gozdnih cest, škode na njih je za 1,18 milijona evrov, na gozdnih vlakah pa za 250 tisoč evrov.
Enajst bohinjskih gasilskih društev je opravilo 101 intervencijo, Društvo gorske reševalne službe Bohinj je med neurjem posredovalo dvakrat. V Srednji vasi so evakuirali družino iz stanovanjske hiše, ki je bila ogrožena zaradi naraslega potoka Ribnica, v Soteski pa so rešili 47 oseb, med njimi 21 otrok, ki so bile med plazovi ujete v avtomobilih. Poplavljen je bil tudi objekt Elektra Gorenjske, kjer je manjkalo le malo, pa bi ves Bohinj ostal brez elektrike.