Poškodovani bohinjski mostovi in ceste

Na septembrski seji je občinski svet občine Bohinj zaradi nastalih stroškov pri sanaciji posledic neurja sprejel spremembe proračunskih postavk, saj se je izkazalo, da sredstev proračunske rezerve ne bo dovolj.

Bohinjska Bistrica – Proračunsko rezervo so z dobrih osem tisoč evrov povišali na dobrih 106 tisočakov, ki predstavljajo 1,5 odstotka načrtovanih prihodkov in še niso v celoti razpoložljivi, saj se oblikujejo v skladu z realiziranimi prejemki proračuna. Iz prejšnjih let je bilo proračunske rezerve še za skoraj 78 tisoč evrov, tako da je skupni znesek dobrih 184 tisoč evrov. Ta sredstva bodo namenili za nakup ultravijolične dezinfekcije za vodo v višini 23 tisoč evrov ter za stroške, ki so nastali ob intervencijah v neurju. Z rebalansom pa so pridobili še dobrih 173 tisoč evrov za odpravo posledic neurja.

Končni znesek škode, nastale med neurjem, še vedno ni znan. Ocenjujejo pa, da je na cestni infrastrukturi škode za 8,5 milijona evrov. Poškodb na cestišču je 23, sprožilo se je 35 zemeljskih plazov, poškodovanih je 24 mostov, od teh je šest porušenih, bilo je šest cestnih usadov, pet podorov, 48 hudourniških erozij in kar 57 hudourniških nanosov in naplavin. Poplavljena je bila osnovna šola v Bohinjski Bistrici, nastalo škodo ocenjujejo na 1,2 milijona evrov. Zalilo je tudi zobno ambulanto v šoli, uničen je zobni stol in pripadajoča oprema, škode je za 62 tisoč evrov. Poškodovanih je 43 gozdnih cest, škode na njih je za 1,18 milijona evrov, na gozdnih vlakah pa za 250 tisoč evrov.

Enajst bohinjskih gasilskih društev je opravilo 101 intervencijo, Društvo gorske reševalne službe Bohinj je med neurjem posredovalo dvakrat. V Srednji vasi so evakuirali družino iz stanovanjske hiše, ki je bila ogrožena zaradi naraslega potoka Ribnica, v Soteski pa so rešili 47 oseb, med njimi 21 otrok, ki so bile med plazovi ujete v avtomobilih. Poplavljen je bil tudi objekt Elektra Gorenjske, kjer je manjkalo le malo, pa bi ves Bohinj ostal brez elektrike.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / ponedeljek, 9. maj 2016 / 12:17

Predelovalne dejavnosti z največ dobička

V AJPES-ovi Izpostavi Kranj so predstavili poslovanje gospodarskih družb, zadrug in samostojnih podjetnikov na Gorenjskem v lanskem letu. Splošna ocena je, da je bilo poslovanje boljše kot leto poprej...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / četrtek, 20. avgust 2009 / 07:00

Zvesti Gorenjskemu glasu

Francka in Vencelj Peternel prihajata iz vasi pod Blegošem, kjer sta se spoznala, živita pa v Šenčurju, kamor ju je pripeljalo delo.

Slovenija / četrtek, 20. avgust 2009 / 07:00

K rešitvi težave naj pristopi tudi ministrstvo

Ljubljana – Vodja poslanske skupine Zares Cveta Zalokar Oražem je v zvezi s porušenim naravnim sistemom v Dvojnem jezeru na ministra za okolje in prostor Karla Erjavca naslovila pobudo, na...

Tržič / četrtek, 20. avgust 2009 / 07:00

Prehodni pokal spet v Tržiču

Enajste tržiške igre veselja in smeha so privabile šest ekip z Gorenjske in številne gledalce. Zmagali so domačini.

Kranj / četrtek, 20. avgust 2009 / 07:00

Vodnjak obnavljajo, ga bodo tudi preselili?

Mojster za ohranjanje kulturne dediščine Leopold Šajn obnavlja vodnjak sv. Janeza Nepomuka z žalujočo ženo, ki stoji ob južni fasadi župnijske cerkve in je ena najlepših kiparskih umetnin v Kranju.

Zanimivosti / četrtek, 20. avgust 2009 / 07:00

Večina Kovorjanov bi sprejela kranjske odpadke

Občina Tržič je Klicnemu studiu slepih v Škofji Loki naročila raziskavo mnenja prebivalcev KS Kovor o tem, ali naj se deponija napolni do konca ali prej zapre.