Mengeš zaživel s sejmom
15. Mihaelov sejem je obiskalo skoraj trideset tisoč ljudi.
Mengeš – »Sam bom povsem zadovoljen šele jutri, ko bomo dokončno vse pospravili, a vseeno lahko rečem, da nam je tudi letos uspelo. Duh občine je postal drugačen, Mengšani smo združili moči, letos pa nam je bilo naklonjeno tudi vreme. Že zdaj se veselim sejma prihodnje leto, saj imam kar nekaj novih zamisli,« je še pred iztekom letošnjega dvodnevnega sejmarjenja v središču mesta zadovoljen povedal Štefan Borin, predsednik Kulturnega društva Mihaelov sejem Mengeš.
Sejem vsako leto privabi več obiskovalcev, skoraj dvajset tisoč si jih je samo v nedeljo ogledalo sprevod po Slovenski cesti, v kateri je sodelovalo kakšnih 150 udeležencev. Od Šolske ulice pa vse do glavnega prizorišča za banko so se zvrstili narodne noše domačega turističnega društva, godbeniki iz Mengša, Šentruperta in Francije ter lastniki starodobnih koles, motorjev, avtomobilov in traktorjev, manjkala pa ni niti skoraj štirideset let stara gasilska cisterna domačega PGD. Zelo lepo je bil sprejet vlakec, s katerim so organizatorji oba dneva obiskovalcem omogočili turistično vožnjo po mestu. Tudi letos ni manjkalo različnih glasbenih prireditev, ki jih organizatorji vsako leto radi izpostavijo, ter – kot se za sejem spodobi – polnih sejemskih stojnic. »V Mengeš sem doslej prišla še vsako leto, le enkrat ne, in rada pridem, saj se organizatorji zelo trudijo, imajo voljo in ideje in veliko dajo na domačo in umetnostno obrt. Ljudje sicer manj kupujejo kot včasih, a vseeno bom prišla tudi prihodnje leto,« je povedala Cirila Šmid iz Železnikov, ki je svojo stojnico obložila z dražgoškimi in loškimi medenimi kruhki. Precej zanimanja je pritegnila tudi stojnica domačinke Cirile Ules, ki se že petinštirideset let ukvarja s šivanjem narodnih noš.
Organizatorji so letos podelili tudi priznanja vsem tistim razstavljalcem, ki na mengeškem sejmu sodelujejo že vseh petnajst let. Med njimi so tudi čebelarja Marija in Matko Blejec iz Mengša in Jože Topolovec in Domžal.