Anže skupaj z očetom Matjažem na tribunah dvorane v Podmežakli. (Foto: Tina Dokl)

Anže odhaja prek luže

Po dobrih štirih mesecih se slovenski hokejski reprezentant Anže Kopitar vrača v Los Angeles, z njim pa tokrat potuje cela družina.

Jesenice – Potem ko je prejšnji teden doma proslavil 20. rojstni dan, se Anže Kopitar prav danes vrača k svojem moštvu v severnoameriški hokejski ligi NHL, Los Angeles Kings. Tokrat z njim potujeta tudi starša Mateja in Matjaž ter mlajši brat Gašper, ki prav tako želi postati uspešen hokejist. Z Anžetom sva se pogovarjala minuli teden na tekmi v Podmežakli.

Kakšne počitnice so za teboj?

»Po svetovnem prvenstvu v Ljubljani sem si najprej nekaj dni vzel za počitek, prav dolgo pa ni trajal, saj sem kmalu začel suhe treninge, tek, fitnes in vse drugo, kar je potrebno za dobro kondicijo. Ko je bil led v Podmežakli, pa sem začel trenirati skupaj z jeseniško ekipo.«

Kaj ti bo od počitnic ostalo najbolj v spominu?

»Z družino smo bili na Hvaru, nato pa sva šla s punco Ines še na kratke počitnice v Dubrovnik. Bil je lepo in to mi bo zagotovo lep spomin na letošnje poletje. Nikakor pa ne smem pozabiti na veselje ob svetovnem prvenstvu, ko smo se s prijatelji v reprezentanci znova uvrstili v najmočnejšo skupino svetovnega hokeja.«

Že veš, kaj te čaka, ko se vrneš v Los Angeles?

»Pravzaprav ne vem natančno, vem le to, da bom šel - podobno kot lani - v pripravljalni kamp. Skupne priprave z ekipo se začenjajo 8. septembra, kmalu pa nas čakajo že tudi prve tekme, mislim, da prva 13. septembra. Sledilo bo še nekaj pripravljalnih tekem, nato pa pridemo v Evropo, na turnir, ki bo 25. in 26. septembra v Salzburgu. Sledila bo pot v London, saj bomo letos sezono začeli nekoliko drugače. Prvo tekmo v letošnji ligi NHL proti branilcem naslova Stanleyjevega pokala Anaheim Ducksom bomo namreč odigrali v Londonu.«

Bo sezona kaj lažja, ker boš imel ob sebi družino?

»Gotovo bo, saj mi bodo pomagali vsak po svojih močeh. Ne bo mi treba skrbeti za hrano, za pranje perila in za gospodinjska dela, ob krizi bom imel oporo pri domačih, tako da se bom verjetno počutil še bolje kot lani. Upam pa tudi, da bo kdaj na obisk prišla tudi punca.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

Kriminal

Avto pozabil zakleniti Jesenice - Na bencinskem servisu Petrol na avtocesti Karavanke–Vrba je neznani tat izkoristil nepazljivost voznika in iz odkle...

Objavljeno na isti dan


Nasveti / torek, 22. oktober 2019 / 14:25

Čokoladna torta z grškim jogurtom

Jogurt in čokolada na prvi pogled nista ravno dobitna kombinacija. Ampak če ju predelamo v torto, nastane neverjetno okusna sladica, ki se ji ni moč upreti.

Razvedrilo / torek, 22. oktober 2019 / 14:18

Pivo Fest Krvavec

Na spodnji postaji krvavške gondole oziroma kabinske žičnice je bilo tako v petek kot soboto živahno, na Nemškem Rovtu se je ustavil Valter Sirk, obiskali pa smo tudi blejski lokal z okusnimi mini pri...

Kamnik / torek, 22. oktober 2019 / 14:13

Cesta na Primoža varna

Stahovica – Pod občinsko cesto Praprotno–Sveti Primož se je sprožil zemeljski plaz, ki je onemogočal varen dostop na tem območju, zato se je občina letos lotila obnove, ki so jo izvedli delavci Kom...

Gospodarstvo / torek, 22. oktober 2019 / 14:10

Letos četrtina običajnega pridelka

V največjem gorenjskem sadovnjaku, v zadružnem sadovnjaku Resju pri Podvinu, so letos zaradi pozebe in toče pridelali okrog dvesto ton sadja, kar predstavlja približno eno četrtine običajne letine.

Kronika / torek, 22. oktober 2019 / 14:08

V nesreči na Celjskem umrla motorista iz Kranja

Stranice, Kranj – V hudi prometni nesreči izven naselja Stranice v občini Zreče sta v petek umrla 61- in 52-letni motorist z območja Kranja. Kot se je izvedelo, je eden od umrlih motoristov 52-letn...