Anže skupaj z očetom Matjažem na tribunah dvorane v Podmežakli. (Foto: Tina Dokl)

Anže odhaja prek luže

Po dobrih štirih mesecih se slovenski hokejski reprezentant Anže Kopitar vrača v Los Angeles, z njim pa tokrat potuje cela družina.

Jesenice – Potem ko je prejšnji teden doma proslavil 20. rojstni dan, se Anže Kopitar prav danes vrača k svojem moštvu v severnoameriški hokejski ligi NHL, Los Angeles Kings. Tokrat z njim potujeta tudi starša Mateja in Matjaž ter mlajši brat Gašper, ki prav tako želi postati uspešen hokejist. Z Anžetom sva se pogovarjala minuli teden na tekmi v Podmežakli.

Kakšne počitnice so za teboj?

»Po svetovnem prvenstvu v Ljubljani sem si najprej nekaj dni vzel za počitek, prav dolgo pa ni trajal, saj sem kmalu začel suhe treninge, tek, fitnes in vse drugo, kar je potrebno za dobro kondicijo. Ko je bil led v Podmežakli, pa sem začel trenirati skupaj z jeseniško ekipo.«

Kaj ti bo od počitnic ostalo najbolj v spominu?

»Z družino smo bili na Hvaru, nato pa sva šla s punco Ines še na kratke počitnice v Dubrovnik. Bil je lepo in to mi bo zagotovo lep spomin na letošnje poletje. Nikakor pa ne smem pozabiti na veselje ob svetovnem prvenstvu, ko smo se s prijatelji v reprezentanci znova uvrstili v najmočnejšo skupino svetovnega hokeja.«

Že veš, kaj te čaka, ko se vrneš v Los Angeles?

»Pravzaprav ne vem natančno, vem le to, da bom šel - podobno kot lani - v pripravljalni kamp. Skupne priprave z ekipo se začenjajo 8. septembra, kmalu pa nas čakajo že tudi prve tekme, mislim, da prva 13. septembra. Sledilo bo še nekaj pripravljalnih tekem, nato pa pridemo v Evropo, na turnir, ki bo 25. in 26. septembra v Salzburgu. Sledila bo pot v London, saj bomo letos sezono začeli nekoliko drugače. Prvo tekmo v letošnji ligi NHL proti branilcem naslova Stanleyjevega pokala Anaheim Ducksom bomo namreč odigrali v Londonu.«

Bo sezona kaj lažja, ker boš imel ob sebi družino?

»Gotovo bo, saj mi bodo pomagali vsak po svojih močeh. Ne bo mi treba skrbeti za hrano, za pranje perila in za gospodinjska dela, ob krizi bom imel oporo pri domačih, tako da se bom verjetno počutil še bolje kot lani. Upam pa tudi, da bo kdaj na obisk prišla tudi punca.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Preddvor / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Viharnik

Viharnik, 24. junij 2008, št. 2

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / / 07:00

Anketa: Gradnja na Rodinah

V središču Rodin v občini Žirovnica načrtujejo gradnjo sedmih petstanovanjskih objektov, čemur pa krajani nasprotujejo. Vprašali smo jih, kaj jih najbolj moti.

Zanimivosti / / 07:00

Zoisove igre v Bohinju

Ribčev Laz - V soboto popoldne so na prireditvenem prostoru Pod Skalco potekale druge poletne Zoisove igre, ki jih je s pomočjo Občine Bohinj organiziralo Turistično društvo Bohi...

Zanimivosti / / 07:00

Deseta obletnica Aljaževe poti

Gorniški klub Jakob Aljaž je ob 10. obletnici nastanka Aljaževe poti Od doma do doma pred njegovo rojstno hišo pripravil slovesno akademijo in razstavo. Podelili so 38 častnih znakov.

Prosti čas / / 07:00

Anketa: Znani Gorenjci na dopustu

V tokratni anketi nas je zanimalo, kje in na kakšen način bodo znani Gorenjci preživeli zaslužen dopust.

Zanimivosti / / 07:00

Družine na Jakobu

Preddvor - Turistično društvo Preddvor je organiziralo že 19. tradicionalni družinski pohod na Jakoba. Udeležilo se ga je veliko družin, tako mlajših kot starejših. Skupno je ta...