Anže skupaj z očetom Matjažem na tribunah dvorane v Podmežakli. (Foto: Tina Dokl)

Anže odhaja prek luže

Po dobrih štirih mesecih se slovenski hokejski reprezentant Anže Kopitar vrača v Los Angeles, z njim pa tokrat potuje cela družina.

Jesenice – Potem ko je prejšnji teden doma proslavil 20. rojstni dan, se Anže Kopitar prav danes vrača k svojem moštvu v severnoameriški hokejski ligi NHL, Los Angeles Kings. Tokrat z njim potujeta tudi starša Mateja in Matjaž ter mlajši brat Gašper, ki prav tako želi postati uspešen hokejist. Z Anžetom sva se pogovarjala minuli teden na tekmi v Podmežakli.

Kakšne počitnice so za teboj?

»Po svetovnem prvenstvu v Ljubljani sem si najprej nekaj dni vzel za počitek, prav dolgo pa ni trajal, saj sem kmalu začel suhe treninge, tek, fitnes in vse drugo, kar je potrebno za dobro kondicijo. Ko je bil led v Podmežakli, pa sem začel trenirati skupaj z jeseniško ekipo.«

Kaj ti bo od počitnic ostalo najbolj v spominu?

»Z družino smo bili na Hvaru, nato pa sva šla s punco Ines še na kratke počitnice v Dubrovnik. Bil je lepo in to mi bo zagotovo lep spomin na letošnje poletje. Nikakor pa ne smem pozabiti na veselje ob svetovnem prvenstvu, ko smo se s prijatelji v reprezentanci znova uvrstili v najmočnejšo skupino svetovnega hokeja.«

Že veš, kaj te čaka, ko se vrneš v Los Angeles?

»Pravzaprav ne vem natančno, vem le to, da bom šel - podobno kot lani - v pripravljalni kamp. Skupne priprave z ekipo se začenjajo 8. septembra, kmalu pa nas čakajo že tudi prve tekme, mislim, da prva 13. septembra. Sledilo bo še nekaj pripravljalnih tekem, nato pa pridemo v Evropo, na turnir, ki bo 25. in 26. septembra v Salzburgu. Sledila bo pot v London, saj bomo letos sezono začeli nekoliko drugače. Prvo tekmo v letošnji ligi NHL proti branilcem naslova Stanleyjevega pokala Anaheim Ducksom bomo namreč odigrali v Londonu.«

Bo sezona kaj lažja, ker boš imel ob sebi družino?

»Gotovo bo, saj mi bodo pomagali vsak po svojih močeh. Ne bo mi treba skrbeti za hrano, za pranje perila in za gospodinjska dela, ob krizi bom imel oporo pri domačih, tako da se bom verjetno počutil še bolje kot lani. Upam pa tudi, da bo kdaj na obisk prišla tudi punca.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Medvode / torek, 23. junij 2015 / 15:14

Na pohod z roparskimi vitezi

Žlebe – Turistično društvo Žlebe - Marjeta tudi letos 25. junija organizira Pohod po poteh roparskih vitezov. Pot je primerna za otroke, odrasle in tudi za starejše, kažejo pa jo roparski...

Objavljeno na isti dan


Rekreacija / sreda, 13. december 2017 / 19:08

V Kanado je šel živet kolesarske sanje

»Že od desetega leta sem na vprašanje, kje se vidim v prihodnosti, odgovoril, da bom v Kanadi kolesaril,« pravi devetnajstletni Škofjeločan Jaka Hartman. Njegovi sošolci so se vpisovali na fakultete,...

Jesenice / sreda, 13. december 2017 / 19:07

Občina Jesenice je dobila proračun

Največji projekti bodo obnova Ruardove graščine, sanacija strehe in fasade na Osnovni šoli Toneta Čufarja, sofinanciranje obnove regionalne ceste ...

Cerklje na Gorenjskem / sreda, 13. december 2017 / 18:30

Za Slovenijo so dali življenja

V soboto so se na prednovoletnem srečanju v Dvorjah pri Cerkljah zbrali svojci padlih žrtev vojne za Slovenijo, ki tovrstna srečanja izkoristijo za druženje in obujanje spominov.

Cerklje na Gorenjskem / sreda, 13. december 2017 / 18:29

Sredstva tudi za številne projekte

Osnutek proračuna Občine Cerklje predvideva nekaj večjih projektov, ki se jih bodo lotili v prihodnjem obdobju.

Razvedrilo / sreda, 13. december 2017 / 18:27

Prostega časa jima preprosto primanjkuje

Letošnji izbori za najlepše med slovenskimi dekleti so gostili kar nekaj Gorenjk. Tako sta se na oktobrskem izboru Miss Universe 2017 predstavili Ingrid Ulaga in Ariela Mandelc. Prva prihaja iz Dvorij...