Anže skupaj z očetom Matjažem na tribunah dvorane v Podmežakli. (Foto: Tina Dokl)

Anže odhaja prek luže

Po dobrih štirih mesecih se slovenski hokejski reprezentant Anže Kopitar vrača v Los Angeles, z njim pa tokrat potuje cela družina.

Jesenice – Potem ko je prejšnji teden doma proslavil 20. rojstni dan, se Anže Kopitar prav danes vrača k svojem moštvu v severnoameriški hokejski ligi NHL, Los Angeles Kings. Tokrat z njim potujeta tudi starša Mateja in Matjaž ter mlajši brat Gašper, ki prav tako želi postati uspešen hokejist. Z Anžetom sva se pogovarjala minuli teden na tekmi v Podmežakli.

Kakšne počitnice so za teboj?

»Po svetovnem prvenstvu v Ljubljani sem si najprej nekaj dni vzel za počitek, prav dolgo pa ni trajal, saj sem kmalu začel suhe treninge, tek, fitnes in vse drugo, kar je potrebno za dobro kondicijo. Ko je bil led v Podmežakli, pa sem začel trenirati skupaj z jeseniško ekipo.«

Kaj ti bo od počitnic ostalo najbolj v spominu?

»Z družino smo bili na Hvaru, nato pa sva šla s punco Ines še na kratke počitnice v Dubrovnik. Bil je lepo in to mi bo zagotovo lep spomin na letošnje poletje. Nikakor pa ne smem pozabiti na veselje ob svetovnem prvenstvu, ko smo se s prijatelji v reprezentanci znova uvrstili v najmočnejšo skupino svetovnega hokeja.«

Že veš, kaj te čaka, ko se vrneš v Los Angeles?

»Pravzaprav ne vem natančno, vem le to, da bom šel - podobno kot lani - v pripravljalni kamp. Skupne priprave z ekipo se začenjajo 8. septembra, kmalu pa nas čakajo že tudi prve tekme, mislim, da prva 13. septembra. Sledilo bo še nekaj pripravljalnih tekem, nato pa pridemo v Evropo, na turnir, ki bo 25. in 26. septembra v Salzburgu. Sledila bo pot v London, saj bomo letos sezono začeli nekoliko drugače. Prvo tekmo v letošnji ligi NHL proti branilcem naslova Stanleyjevega pokala Anaheim Ducksom bomo namreč odigrali v Londonu.«

Bo sezona kaj lažja, ker boš imel ob sebi družino?

»Gotovo bo, saj mi bodo pomagali vsak po svojih močeh. Ne bo mi treba skrbeti za hrano, za pranje perila in za gospodinjska dela, ob krizi bom imel oporo pri domačih, tako da se bom verjetno počutil še bolje kot lani. Upam pa tudi, da bo kdaj na obisk prišla tudi punca.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / torek, 22. junij 2010 / 07:00

Gorenjski glas

Gorenjski glas, 22. junij 2010, št. 49

Objavljeno na isti dan


Šport / sreda, 28. marec 2012 / 07:00

Naj športnik Tržiča je Uroš Ban

Najboljši v Tržiču v letu 2011 je padalec, najobetavnejši balinar, dobitnik plakete pa najmlajši tržiški olimpijec.

Nasveti / sreda, 28. marec 2012 / 07:00

Do filtra izgoreli

Utrujeni ste, brez energije, razdražljivi in potrti hkrati, stres je vaš vsakdanji spremljevalec, potite se tudi, če vam ni vroče, šumenje v glavi se spremeni v zvenenje, glavoboli so stalnica, t...

Kranj / sreda, 28. marec 2012 / 07:00

Čas za pomladansko smuko

Na večini gorenjskih smučišč so prenehali obratovati, te dni pa je še mogoče smučati na Voglu in na Krvavcu, kjer pa imajo spomladanski urnik.

Kronika / sreda, 28. marec 2012 / 07:00

V Vodicah pogrešajo Zvonka Brežnjaka

Medvode - Policijsko postajo Medvode so obvestili, da svojci pogrešajo 55-letnega Zvonka Brežnjaka iz okolice Vodic. Nazadnje so ga v okolici doma videli 22. marca. Pogrešani je...

Zanimivosti / sreda, 28. marec 2012 / 07:00

Anketa: Za čisto okolje več osveščanja

V vseslovenski čistilni akciji so v soboto v velikem številu sodelovali tudi občani Cerkelj. Nekaj prostovoljcev smo vprašali, zakaj so se pridružili čiščenju in kako menijo, da bi kopičenje smeti v n...