Hvala za razumevanje

Queens of the stone age (QOTSA) smo pred časom srečali v Zagrebu, njihov pevec in kitarist pa posluša vse od Johhnyja Casha, Slayerjev, Elvisa Presleyja, Black flag do Toma Waitsa.

»Thanks for understanding,« mi je Josh Homme, pevec in kitarist, stoner rock zasedbe Queens of the stone age (QOTSA), napisal na list papirja, po tem ko sem ga po koncu intervjuja prosil za avtogram. Kaj natanko je mislil s tem, ne bom nikoli razumel. Z njim sem se pogovarjal pred koncertom na Radar festivalu v Zagrebu.

Era Vulgaris je peti studijski album. Kakšen koncept nosi?

»Plošča je plod mojih opazovanj moderne dobe. Lahko bi jo oklicali tudi praznovanje moderne dobe, ki jo imam nadvse rad. Mogoče je na trgu veliko albumov, kjer se ljudje z njo ne strinjajo, ampak to ni eden tistih.«

Na novi plošči je sodelovalo kar nekaj znanih imen. Lahko kdaj pričakujemo celotno kolaboracijsko ploščo?

»Na njem sem med drugim sodeloval z Julianom Casablancasom iz The strokes ter Billyjem Gibbonsom iz zasedbe ZZ Top. Posnel sem tudi komad Era Vulgaris s Trentom Reznorjem. Celotna plošča s Trentom bi bila super, in to je šele začetek sodelovanja. Sicer to počnem že leta z ljudmi, rezultat mojih sodelovanj pa so plošče Desert sessions.«

Katere plošče najdemo v tvoji glasbeni kolekciji?

»Poslušam vse od Johhnyja Casha, Slayerjev, Elvisa Presleyja, Black flag do Toma Waitsa.«

Si kdaj presenečen nad uspehom QOTSA kot tudi nekaterih stranskih projektov, nazadnje Eagles of death metal?

»Sem preprosto srečen, da je ljudem všeč, kar počnem. Z glasbo bi se sicer ukvarjal, ne glede na vse, pa če bi se vozil v stari kripi ali pa v porscheju. Glasba je moje poslanstvo, vedno pa se razveselim pozitivnih odzivov.«

Mediji te pogosto označujejo za glasbenega genija, ki bo svoje življenje posvetil iskanju perfekcije v glasbi.

»Nobenega pritiska, kaj?«

Kako bi pa označil samega sebe?

»Sem le deloholik iz malega mesta sredi puščave, ki se zaveda srečnega položaja, v katerem sem se znašel in nad katerim ne bom nikoli obupal. Stvar je v tem, da se ne ukvarjam toliko s svojimi preteklimi sadovi in tem, kaj vse se lahko še zgodi, sem preprosto zadovoljen v tem trenutku.«

24. augusta imate v ameriškem Wisconsinu napovedan koncert z Rage against the machine. Kako je prišlo do koncerta?

»Njihov bobnar Brad Wilk je moj dobri prijatelj. Nekega dne me je poklical in rekel, če hočemo igrati z njimi, saj se poznamo že leta. Veselim se njihove vrnitve, saj nisem bil ravno oboževalec skupine Audioslave, in mislim, da prihaja njihov čas, ki bo večji od tistega, ki so ga imeli pred svojim razpadom v devetdesetih.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Humor / sobota, 25. junij 2011 / 07:00

Srečko pogreša domovino

Medved Srečko je trenutno v Riu de Janeriu, kjer se pripravlja na olimpijske igre 2016. Prav Srečen pa menda ni. Pogreša domovino.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 10. avgust 2015 / 12:01

Za dvajset milijonov evrov manjši davčni dolg

Kranj – Vlada se je na seji prejšnji teden seznanila s stanjem davčnega dolga v Sloveniji. Po podatkih finančne uprave je letos ob polletju dolg znašal 1,4 milijarde evrov, od tega je bilo 777 mili...

Kamnik / ponedeljek, 10. avgust 2015 / 12:01

O tehnični dediščini

Kamnik – Razvojno združenje Grunt vabi v torek ob 18. uri v Rojstno hišo Rudolfa Maistra na Šutni v Kamniku na predavanje z naslovom Kulturno poslanstvo tehnične dediščine – od prvega tehničnega sp...

Gorenjska / ponedeljek, 10. avgust 2015 / 12:00

Upokojenci se že pripravljajo na srečanje

Kranj – V Pokrajinski zvezi društev upokojencev Gorenjske se že pripravljajo na srečanje gorenjskih upokojencev, ki bo letos 3. septembra v kampu Danica v Bohinjski Bistrici. Pričakujejo, da se bo...

Preddvor / ponedeljek, 10. avgust 2015 / 12:00

Jezero Črnava vabi

Preddvorsko umetno jezero je pozimi primerno za drsanje, poleti pa se v njem lahko kopate, ribarite in čolnarite. Nekateri obiskovalci jezero Črnava obiskujejo zelo pogosto, drugi pa se ob njem ustavi...

Domžale / ponedeljek, 10. avgust 2015 / 11:57

Garažna hiša že končana

Domžale so bogatejše za garažno hišo, ki v teh dneh že poskusno obratuje. Vozniki bodo za njeno uporabo morali imeti t. i. mestno kartico, s katero bo v prihodnje mogoče uporabiti tudi druge storitve...