V kajaku na Olimp
Kajakaš Jure Meglič iz Zg. Dupelj se je že povzpel proti svetovnemu vrhu. Olimpijske igre so naslednji cilj vztrajnega in izredno motiviranega tekmovalca v kajaku na divjih vodah.
Julijska vročina, ki se ji vsi najraje izognemo in počivamo v senci, niti za trenutek ni zmotila treningov Jureta Megliča, ki se je na nadaljevanje sezone pripravljal tudi na domačih brzicah v Tacnu pod Šmarno goro, kjer je letos prvič slavil na tekmi svetovnega pokala. Dvaindvajsetletni absolvent grafike na naravoslovno tehnični fakulteti, ki bo vzporedno vpisal še študij na fakulteti za šport že drugo leto nastopa v članski reprezentanci, s katero je osvojil dva evropska moštvena naslova. Med zmagovalce svetovnega pokala pa se je izstrelil z letošnjim izvrstnim nastopom v Tacnu, kjer je pred njim pokleknila vsa svetovna konkurenca. »Domačo tekmo sem jemal kot vse druge, zato tudi nisem imel posebnega pritiska. Je pa malce drugače nastopati pred množico domačih navijačev. Po uvrstitvi v finale sem vedel, da lahko posežem zelo visoko,« je o svojem nastopu povedal Jure, ki se je pred tem že izkazal v mladinski konkurenci, kjer kot najboljši rezultat izpostavlja peto mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu. Na preteklih dveh tekmah svetovnega pokala se zaradi napak ni uvrstil v finalno vožnjo, kjer je ponavadi konkurenca izjemno izenačena in je vsakdo kandidat za zmagovalni oder. Kot sam pravi, se najbolje znajde na daljših progah, kakršni sta denimo v Atenah in v Bratislavi.
Tako kot večina kajakašev ga kot letošnji vrhunec sezone čaka svetovno prvenstvo, ki bo septembra v Braziliji, kjer je letos že opravil del priprav, tako da mu je proga poznana, a temu ne posveča prav posebne pozornosti. Raje se posveča načrtnemu treningu, ki mu ga predpiše trener in nekdanji kajakaš Aleš Vrabič, s katerim zadnja tri leta več kot uspešno sodelujeta. »Glede treninga in postavljanja ciljev sva si istih misli in dobro medsebojno komunicirava, zato mu tudi popolnoma zaupam,« o svojem trenerju pravi Jure, ki poleg tega sodeluje z znanim športnim psihologom dr. Matejem Tušakom in tako so priprave na tekmovanja povsem optimalne. Treninge izvaja ne glede na vremenske razmere in tudi zimski mraz pod ničlo ne predstavlja nobene ovire. Večjih težav s poškodbami nima, pravi pa, da je večkrat potrebno potrpeti in bolečino vzeti za svojo ter jo med treningom in tekmovanji prezirati. Kot se za športnika njegovega kova spodobi, ima kot najvišje postavljen cilj nastop na olimpijskih igrah prihodnje leto v Pekingu, kamor pa se bo moral še kvalificirati. Glede na njegovo zavzetost na treningu, močno voljo in psihološko čvrstost si lahko obeta še vrsto odličnih rezultatov.