Praznik gasilcev iz Selc
Prostovoljno gasilsko društvo Selca je praznovalo 110-letnico. V sklopu praznovanja so pripravili tudi srečanje gasilk Gorenjske.
Selca – Junij je bil za člane PGD Selca še posebej slovesen, saj so obeležili 110-letnico delovanja. Ob visoki obletnici so pripravili slavnostno sejo in občinsko gasilsko vajo, razvili so nov prapor, v športnem parku Rovn so poskrbeli tudi za zabavne večere. V sklopu praznovanja so prevzeli organizacijo 21. srečanja gorenjskih gasilk. Udeležilo se ga je 69 ekip, ki so se pomerile v gasilskih veščinah. Najbolj spretne so bile članice PGD Kranjska Gora, za njimi sta se uvrstili ekipi PGD Bukovica in PGD Selca.
Na osrednji proslavi ob 110-letnici društva je Matjaž Klarič, poveljnik Gasilske zveze Slovenije (GZ), podelil odlikovanja. PGD Selca je bogatejši za bronasto plaketo GZ, gasilska odlikovanja prve stopnje so prejeli Franc Bašelj, Tone Leben in Ferdinand Šink, gasilski odlikovanji druge stopnje sta šli v roke Janeza Podrekarja in Toneta Potočnika. Odlikovanji tretje stopnje so podelili Barbi Bašelj Habjan in Sonji Čenčič, Matjaž Podrekar pa je dobil plamenico tretje stopnje. PGD Selca je za dolgoletno sodelovanje podelil plaketo gasilskemu društvu Sveče. Priznanja Gasilske zveze Škofja Loka tretje stopnje so podeljevali na slavnostni seji. Prejeli so jih Tina Berce, Lojze Božič, Marko Čenčič, Dani Gašperšič, Vilko Leben, Brane Megušar, Peter Nastran in Tone Šolar, Alešu Lebnu pa so podelili gasilsko odlikovanje plamenica tretje stopnje.
PGD Selca ima okoli 240 članov. Če s podmladkom za zdaj nimajo težav, pa večji problem predstavlja vozni park, ki ga bo treba posodobiti, je povedal predsednik Tone Potočnik. »Imamo kombinirano vozilo, ki ga uporabljamo že 16 let, in 32 let staro cisterno. Močno upamo, da bomo v letu 2009 prevzeli novo avtocisterno,« je dejal.
Ustanovni občni zbor gasilskega društva Selca je bil sklican 15. avgusta 1897. Udeležilo se ga je 26 občanov, ki so sprejeli članstvo. Sicer pa so v Selcih možje zaradi pogostih požarov že precej pred tem razmišljali o tem, da bodo morali nekaj ukreniti za večjo varnost krajanov. Leta 1872 so organizirali požarno stražo, januarja 1878 pa so prepovedali uporabo bakel za razsvetljavo po vasi. Občina Selca je leta 1884 na pobudo tedanjega župana Franca Šlibarja sprejela tudi sklep, da se ustanovi izurjena skupina mož, ki bo reševala premoženje pred požari in drugimi naravnimi nesrečami - požarna obramba.