Otroci risali ornamente
Na OŠ Davorina Jenka so v tem šolskem letu izvedli tudi mednarodni likovni natečaj in praznovali 50 let šolskega glasila Odmevi izpod Krvavca.
Na Osnovni šoli Davorina Jenka v Cerkljah je bilo aprila zelo slovesno. 20. aprila so tako v hotelu Kokra na Brdu pri Kranju pripravili zaključno slovesnost mednarodnega likovnega natečaja Ljudski ornament (likovno delo, ki je namenjeno olepšavi). Odziv je daleč nad pričakovanji, saj so prejeli skoraj 1300 likovnih del iz petnajstih držav – od Kanade do Indije in seveda Evrope. Strokovna komisija je nato izbrala najboljša dela, njihovim avtorjem (tujcev ni bilo) pa so na slovesnosti podelili nagrade in priznanja. Obenem so izdali komplet razglednic z motivi ljudskega ornamenta in pripravili več razstav najboljših del na likovnem natečaju.
Ideja o pripravi mednarodnega likovnega natečaja Ljudski ornament, ki sovpada s 40-letnico cerkljanske šole, se je sicer vodstvu šole porodila, ko so se pri likovni vzgoji že v šolskem letu 2005/06 lotili upodabljanja slovenske krasilne umetnosti, je pojasnila Maja Zajc Sobočan, likovna pedagoginja na šoli.
Naslednji dan so z različnimi delavnicami počastili 40 let sedanje šole v Cerkljah, še posebej pa 50 let neprekinjenega izhajanja šolskega glasila Odmevi izpod Krvavca. Učenci so zato medse povabili začetnika in dolgoletnega mentorja šolskega glasila Jožeta Varla, tudi častnega občana občine Cerklje. »Začeli smo s stenskim časopisom, kmalu pa smo se odločili, da naredimo pravi časopis,« je pojasnil, kako se je vse skupaj 20. maja 1957 začelo, in razložil, kako je glasilo nastajalo pred desetletji. Malček se je spomnil tudi prvega Pepeta Nerode, legendarne rubrike Odmevov izpod Krvavca. Ti so s 50 leti drugo najstarejše šolsko glasilo v Sloveniji, le nekaj mesecev starejše glasilo imajo na OŠ Prevalje. Ob tej priložnosti so na šoli izdali tudi bogato praznično številko glasila Odmevi izpod Krvavca.