Gregor odlično tudi s težjim

Kranj - Združenje kikbokserjev Gorenjske in ŠD Stražišča sta minulo soboto v parkirni hiši pri Mega centru organizirala 1. turnir za državno prvenstvo v full contactu in finalne državnega prvenstva v low kicku. V ringu so se pomerili najboljši borci s Ptuja, iz Brežic, Maribora, Domžal, Izole, Krškega in domačega Stražišča. Ogledali smo si devet kvalitetnih borb v full contactu in pet v low kicku, skupaj je tekmovalo 28 tekmovalcev in ena tekmovalka. Barve domačega kluba je zastopal le Gregor Debeljak, ki je pred nedavnim na svetovnem pokalu Wako world cup »12. BEST FIGHTER« v Salsomaggiore Terme v Italiji zasedel odlično 2. mesto, na tem turnirju pa je bil v svoji, najlažji kategoriji - do 57 kg, brez konkurence. Zato se je boril s tekmovalcem iz kategorije do 60 kg, Markom Muratovičem iz ŽŠD Maribor, ki ga je Grega, čeprav je lažji, suvereno premagal. Predsednik Združenja kickboxerjev Gorenjske Črt Zadravec je o tekmovanju povedal: »Borbe so bile na zavidljivi ravni, sodniki so bili pri sojenju kar pošteni, prišlo je le do eno poškodbe, vendar je še to takoj oskrbel zdravnik.« Finale državnega prvenstva v full contactu bo v septembru v Brežicah.

Kranj / torek, 20. maj 2008 / 07:00