Železniška postaja je degradirano območje

Stanovalci, ki živijo v bližini jeseniške železniške postaje, že dalj časa opozarjajo na problem hrupa. Zaradi številnih pritožb so leta 2004 in 2005 opravili meritve hrupa in rezultati so pokazali, da so kritične ravni hrupa presežene v območju dveh stanovanjskih objektov ob progi. Predstavniki Občine Jesenice so marca letos na sestanku v Ljubljani predstavnikom ministrstva za okolje in prostor predstavili problematiko hrupa na železniški postaji na Jesenicah. Na osnovi pogovora so na zadnji seji občinskega sveta sprejeli sklep o začetku postopka razglasitve degradiranega območja. Postopek bodo zdaj nadaljevali na vladi, ki bo tudi določila program ukrepov za zmanjšanje hrupa in terminske roke za izvedbo ukrepov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranjska Gora / ponedeljek, 17. junij 2019 / 15:12

Znani letošnji občinski nagrajenci

Kranjska Gora – Kranjskogorski občinski svet je na zadnji seji potrdil letošnje prejemnike občinskih priznanj. Zlati grb Občine Kranjska Gora bo na osrednji proslavi ob občinskem prazniku prejel Si...

Objavljeno na isti dan


Naklo / petek, 8. avgust 2008 / 07:00

Gradijo zbirni center

Naklo - Občina Naklo bo zaradi ukinitve zbirnega centra za ločene odpadke ob nekdanji železniški postaji v Naklem zgradila sodobnejši center ob cesti na Okroglo. Podjetje Elektro...

GG Plus / petek, 8. avgust 2008 / 07:00

Država treh narodov

Bosna in Hercegovina je država raznolikosti - zanimiva s turističnega, a še vedno pereča s političnega stališča.

Šport / petek, 8. avgust 2008 / 07:00

Nogometni ples še v drugi in tretji ligi

Nogometaše v 1. ligi ta konec tedna čaka že 4. krog, na zelenicah pa se jim bodo pridružili tudi drugo- in tretjeligaši.

Kranj / petek, 8. avgust 2008 / 07:00

Erjavec ne kandidira na Gorenjskem

Predsednik stranke DeSUS in sedanji obrambni minister Karl Erjavec bo kandidiral tudi na letošnjih lokalnih volitvah, vendar ne na Gorenjskem. Zakaj?

Gospodarstvo / petek, 8. avgust 2008 / 07:00

Predor so spet zaprli

Šentviški predor je do nadaljnjega spet zaprt. Družba za avtoceste je SCT-ju naložila odstranitev vsega protipožarnega ometa v stari galeriji.