Rada ima utemeljeno kritiko
"Povsod se vtakneš, povsod vidiš kaj je treba narediti, pa še na občini delaj. Navaditi pa se boš morala, da ti bo kaj šlo tudi skozi ušesa," je podžupanstvo Danijele Mandeljc pospremil njen sin, edina gorjanska svetnica in podžupanja pa že ugotavlja, da je imel prav.
Gorje - Danijela Mandeljc zase ponosno pravi, da je prava Gorjanka, čeprav je pred leti nekaj časa živela na Bledu. Ko se je vrnila domov, pa se je kot mlada upokojenka kmalu vključila v domače društvo upokojencev. Po dveh letih je prevzela mesto predsednice gorjanskih upokojencev. »Mislim, da so me domačini najbolje spoznali prav prek društva upokojencev, saj imamo upokojenci v Gorjah res ogromno aktivnosti: od angleščine, računalništva, pohodništva, izletov … Zelo dobro sodelujemo z Rdečim križem, tudi z bivšo skupno občino Bled, krajevno skupnostjo, s sosednjimi društvi. Tako nas je upokojence tudi sedanji župan Peter Torkar povabil, naj sodelujemo na volitvah, in nemalo smo bili presenečeni, ko smo bili izvoljeni. Moram priznati, da v politiki nimamo veliko izkušenj, tudi sama osebno jih nimam, vendar se trudim,« pravi Danijela Mandeljc in priznava, da ji skrb za uspešno delo nove občine pobere precej časa in energije.
Čim prej do delitvene bilance z Bledom
»Kar nekaj težav imamo z upravo blejske občine, pri čemer razumem, da imajo precej dela z dvema občinama, vendar pa imam občutek, da se nihče zares ne potrudi, da bi čim prej izpeljali delitveno bilanco. Je pa res, da so tudi med nami, Gorjanci, takšni, ki so pri tem zelo nestrpni in zamerljivi,« pravi edina ženska med gorjanskimi svetniki, ki ji je mladi župan Peter Torkar zaupal tudi funkcijo podžupanje. »Tako kot sem se borila, da upokojencem ponudimo čim več, sem obljubila, da se bom borila za dobro Gorjancev. Z županom zelo dobro sodelujeva, tudi z večino svetnikov. Je pa res, da sem funkcijo podžupanje sprejela kar malce s strahom, saj se zavedam velike odgovornosti. Najbrž pa se je župan zame odločil zato, ker sem pač upokojenka, imam čas, ki ga zaposleni nimajo toliko, in trenutno - ker še nimamo nikogar zaposlenega - na občini tudi dežuram,« pravi Danijela Mandeljc, ki opaža, da Gorjanci velike upe za boljše življenje in razvoj stavijo ravno na novo občino.
Občina ni vsemogočna
»Nekateri kličejo vsak dan, prihajajo z različnimi prošnjami in zahtevami in težko razumejo pravila igre, ki jih postavljajo zakoni oziroma država. V novi občini pa je tako kot pri gradnji hiše. Na začetku, ko zbiraš dokumente za gradnjo, ne moreš nič pokazati, dela pa je ogromno. Tudi pri delu občine je sedaj še težko kaj pokazati, potekajo pa številne aktivnosti, ki so zagotovo še kako pomembne za prihodnji razvoj,« pojasnjuje Danijela Mandeljc, ki se zaveda številnih problemov o občini: od neurejenih cest do lastniških težav, hkrati pa je prepričana, da imajo Gorje lepo priložnost v razvoju turizma, saj ima občina veliko naravnih znamenitosti.
»Tako hčerka kot oba sinova so že odrasli, in ko sem jim povedala, kakšno funkcijo na občini sem prevzela, mi je sin takoj navrgel, da se pač v vse vtaknem in povsod skušam narediti, kar pač zmorem. Prav tako mi je povedal, da je pri tem delu treba imeti trdo kožo in marsikaj preslišati. Zdaj me še vedno zaboli, če se trudim in skušam narediti najbolje, kar zmorem, pa me kdo grdo zavrne. Posebno nerada poslušam kritike brez utemeljitev in brez nakazanih rešitev. Sem pa vesela, ker mi marsikdo pokaže, da ceni moje delo,« še pravi prva gorjanska podžupanja Danijela Mandeljc.