Želijo še splošno gimnazijo

Na Ekonomski gimnaziji in srednji šoli Radovljica si prizadevajo pridobiti še oddelka splošne gimnazije in višje strokovne šole - smer ekonomija.

Radovljica – Na šoli bi srednješolskim programom ekonomska gimnazija, ekonomski tehnik in maturitetni tečaj radi dodali še oddelek splošne gimnazije in oddelek višje strokovne šole - smer ekonomija (podjetništvo in bančništvo), s čimer bi izboljšali izobraževalno ponudbo šole, ustregli željam dijakov in staršev ter čim večjemu številu dijakov omogočili šolanje blizu doma. Vodstvo šole pri teh prizadevanjih podpirata tako svet staršev kot tudi občinski svet.

Kot pojasnjuje ravnatelj šole Jože Pogačar, ekonomska gimnazija tako kot vse druge gimnazije pripravlja dijake za študij, vendar pri tem daje večji poudarek družboslovju, informatiki, ekonomiji in podjetništvu, manjšega pa naravoslovju. Večina dijakov, ki želi nadaljevati študij na naravoslovnih in tehničnih fakultetah, se zato raje odloča za šolanje na splošnih gimnazijah na Jesenicah, v Kranju in tudi v Ljubljani. Po podatkih, s katerimi razpolagajo, se je v preteklem letu iz radovljiške občine vpisalo v splošne in klasične gimnazije 48 dijakov, s širšega območja, ki vključuje tudi občine Bled, Gorje, Bohinj in Žirovnica, pa 116. S programom ekonomske in splošne gimnazije na isti šoli bi dijakom olajšali tudi prehod iz enega v drug program, marsikateri družini pa bi zmanjšali prevozne stroške. Mesečna avtobusna vozovnica na relaciji Radovljica–Jesenice znaša 89 evrov, za vožnjo od Radovljice do Kranja pa 102 evra.

V radovljiški ekonomski gimnaziji in srednji šoli so tudi prepričani, da bi na Zgornjem Gorenjskem potrebovali šolo ali šolski center, ki bi omogočil višješolsko izobraževanje na ekonomskem in informacijskem področju (komerciala, bančništvo, poslovni sekretar, informatika). Šola bi dijakom, ki nimajo želje nadaljevati študij na fakulteti, omogočila pridobiti višjo strokovno izobrazbo, izobraževalni program pa bi bil povsem praktično naravnan.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / torek, 22. junij 2021 / 12:40

Orgle niso razdelile svetnikov

V Gorenjskem glasu je bilo v petek, 11. junija 2021, objavljeno poročilo z junijske seje Občinskega sveta Občine Škofja Loka z naslovom Orgle razdelile svetnike. Novinarka je zelo korektno povzela...

Objavljeno na isti dan


Bled / nedelja, 29. junij 2014 / 23:24

Skoči gor na Pokljuko

Turistični avtobus Hop-on Hop-off bo v letošnjem poletju vozil tudi na Pokljuko in v Bohinj.

Gospodarstvo / nedelja, 29. junij 2014 / 23:19

Odkup slovenskega mleka želijo še povečati

Ljubljanske mlekarne so lani od 2400 pridelovalcev mleka z območja 49 kmetijskih zadrug odkupile 168 milijonov litrov mleka. V prihodnje želijo to količino še povečati.

GG Plus / nedelja, 29. junij 2014 / 23:17

Rusinja, ki je navdušena nad naravo v Sloveniji

Elena Shikanich je profesorica razrednega pouka na OŠ Toneta Čufarja na Jesenicah, ki je v Slovenijo prišla iz sibirskega Tobolska. Navdušena je nad našo neokrnjeno naravo in splošnim občutkom varnost...

Humor / nedelja, 29. junij 2014 / 23:14

Fuzbalerji o Sloveniji

Med znanimi nogometaši na svetovnem prvenstvu smo se pozanimali, kaj narediti, da Slovenci ne bomo več tako razdeljeni med seboj.

Kranj / nedelja, 29. junij 2014 / 23:06

Z novim avtom nov zagon

Na sobotni prireditvi so člani Prostovoljnega gasilskega društva Golnik uradno prevzeli novo vozilo, z njim pa si obetajo več navdušenja tudi mladih gasilcev.