Mlada Kranjčanka Alja Šubic je oba dneva Pokala Loka slavila v močni konkurenci starejših deklic. (Foto: Tina Dokl)

Alja se zmag ne brani

Komaj 14-letna smučarka kranjskega Triglava, Alja Šubic, je zasluženo zmagala na obeh slalomskih tekmah letošnjega Pokala Loka, saj je v močni mednarodni konkurenci ugnala vse tekmice.

Poleg Alje Šubic se je na Pokalu Loka s sedmim in sedemnajstim mestom v konkurenci starejših deklic izkazala tudi triglavanka Nina Sotlar, v konkurenci mlajših dečkov pa je barve Triglava zastopal Jakob Špik, ki je osvojil peto in dvanajsto mesto.

Letošnje tekmovanje za Pokal Loka so bili organizatorji iz Smučarskega kluba Alpetour konec prejšnjega meseca prisiljeni pripraviti na Soriški planini, saj je na Starem vrhu odjuga pobrala večino snega. Očitno pa tereni Soriške planine in domače vzdušje na tekmi še kako ustrezajo štirinajstletni Kranjčanki Alji Šubic, ki je slavila tako na sobotni kot nedeljski slalomski tekmi in veliko pripomogla, da je ob koncu tekmovanja slovenska otroška reprezentanca mlajših ter starejših dečkov in deklic osvojila ekipno zmago. Simpatično Aljo, sicer članico Smučarskega kluba Triglav, smo zaprosili, da nekaj besed o svoji smučarski karieri in načrtih pove tudi za Kranjčanko.

Kdaj si se odločila, da boš skušala postati dobra tekmovalka v smučanju?

»To je bilo že pred osmimi leti. Prijateljica Ana Marija je takrat že smučala in prosila me je, če bi še jaz začela, da bi hodila z njo na treninge. Kasneje se je ona poškodovala, jaz pa še vztrajam.«

 

Smučanje je za dekleta kar naporen šport. Zakaj vztrajaš?

»En razlog so gotovo rezultati, ker so vedno boljši. Drugi pa zagotovo družba tako v klubu kot v reprezentanci, kjer se res dobro razumemo, se spodbujamo in smo prava ekipa.«

 

Srednja šola in poškodbe mnoga dekleta odvrnejo od tekmovalnega smučanja. Kako ti razmišljaš?

»Trenutno zaključujem Osnovno šolo Jakoba Aljaža v Kranju in se še nisem odločila, kam naprej. Upam, da bom vztrajala v smučanju, da bodo rezultati in tako dovolj motivacije. Prav tako si želim, da ne bi bilo poškodb, saj sem letos imela poškodovano ramo.«

 

Kdo je tvoj trener?

»To je Matjaž Peneš.«

 

Si na Pokalu Loka doslej že tekmovala?

»Ja, že lani sem nastopila v drugi skupini, pa tudi med mlajšimi deklicami sem že nastopala. Zelo rada nastopam na domačih tekmah, saj mi veliko pomeni, če že na progi slišim navijače, ki se derejo in me spodbujajo … to je čisto drugačen občutek, kot če tekmujemo v tujini. Rada tudi nastopam na mednarodnih tekmah, saj tako dobim prijatelje tudi v drugih državah in je še bolj zabavno.«

 

Si do zmag na Pokalu Loka imela že tudi druge dobre mednarodne rezultate?

»Najbolje mi je šlo lani na pokalu Pinoccio v Italiji, kjer sem bila osma.«

 

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / / 07:00

Če pridemo v polfinale, grem spet v Afriko

Med številnimi Slovenci, ki so v zadnjih dneh v Južni Afriki s tribun spodbujali slovensko nogometno reprezentanco, je bil tudi 33-letni Primož Tavčar iz Podbrezij, ki si je ogledal tekmi Slovenije z...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sobota, 17. oktober 2015 / 14:02

Prenovljeni Tušev supermarket na Jesenicah

Jesenice – Na Jesenicah je podjetje Tuš prenovilo svoj supermarket. Kot so sporočili iz družbe, s prenovo sledijo najsodobnejšim nakupovalnim trendom in na police uvrščajo še več lokalno pridelanih...

Komenda / sobota, 17. oktober 2015 / 13:57

Vroče zaradi smeti

V ljubljanski Snagi Občino Komenda opozarjajo, da bi ob morebitnem odstopu od pristopne pogodbe k projektu RCERO Ljubljana morala plačati odškodnino.

Gorenjska / sobota, 17. oktober 2015 / 13:55

Priznanja tudi na Gorenjsko

V letošnji akciji Moja dežela – lepa in gostoljubna je najboljšo oceno med turističnimi kraji dobil Bled, med mestnimi jedri se je najbolj izkazal Kamnik, med bencinskimi servisi Kranj Labore, v splet...

Kronika / sobota, 17. oktober 2015 / 13:55

Odjemalce oskrbovali z anaboliki in s steroidi

Kranj – Gorenjski kriminalisti so ta teden kazensko ovadili tri osebe, ki jih sumijo, da so zadnji dve leti odjemalce po Gorenjskem in v Ljubljani oskrbovali z anaboliki in steroidi. Sumijo jih sto...

Šport / sobota, 17. oktober 2015 / 13:54

Katrašniku zlato kolo

Podsmreka – Z VN Avtomojster se je v Podsmreki v nedeljo zaključila domača sezona v cestnem kolesarstvu. V kategoriji elite je zlato kolo osvojil Simon Špilak (Katjuša), druga in tretja pa sta Gore...