Nemčija je preskočila vse ekipe.

Nemci slavili na rokometnem prvenstvu

V začetku meseca se je v Nemčiji končalo 20. rokometno svetovno prvenstvo. Nemci so tudi osvojili svetovni rokometni tron, ko so v finalu premagali Poljake z 29:24. To jim je uspelo po 29 letih. Nemčija je pred šestimi meseci doživela razočaranje, ko je na svetovnem nogometnem prvenstvu osvojila le tretje mesto. Nacionalne športne travme pa je na svetovnem rokometnem prvenstvu pozdravila rokometna reprezentanca. Pravo presenečenje prvenstva so bili Poljaki, ki so domov odnesli srebrno medaljo po 25 letih suše. Enotno mnenje vseh je, da če ne bi bilo pomoči sodnikov, bi Nemci ostali brez te medalje. A kjer je denar, je tudi uspeh. In pri Nemcih šteje prav to. Najboljši igralec prvenstva, Hrvat Balić, ni bil izbran v najboljšo postavo prvenstva. Slovenija je osvojila deseto mesto, a realno gledano bi lahko dosegli več.

Gospodarstvo / četrtek, 20. maj 2021 / 09:02

Dolgoživi Jurečevi rjavi kravi

Franci Jurca iz Brekovic pri Žireh je prejel priznanje za dolgoživi rjavi kravi – ena je za časa življenja dala sto tri tisoč kilogramov mleka, druga doslej že več kot štiriinosemdeset tisoč.

Zanimivosti / četrtek, 1. september 2016 / 17:21