Mladost zdrava norost

S takšnim sloganom so se mladi v Komendi lotili ustanovitve mladinskega centra, ki bo imel svoje prostore v kleti kulturnega doma.

Komenda – V aprilu bo komendska mladina dobila svoj težko pričakovani mladinski center, ki pa bo imel – kakor je bilo predstavljeno tudi občinskim svetnikom, zelo širok in ambiciozen program. »Center bo namenjen mladim od 12. leta naprej, želimo pa si, da bi postal množično, najboljše in najkvalitetnejše zbirališče mladih v občini Komenda. Vedno več je namreč mladine, ki ne kaže nobene posebne motiviranosti za kvalitetno življenje in postajajo otopeli za reševanje svojih težav in prav takšne bi radi spodbudili, da svojo mladostno energijo usmerijo v kakovostno preživljanje prostega časa«, je povedala Suzana Zgonec, predstavnica Kulturnega društva Komenda. Jedro mladinskega centra, ki bo formalno - zdaj ko so projekt potrdili tudi svetniki - ustanovljen v prihodnjih dneh, bo sicer Mladinsko društvo Komenda, med svoje dejavnosti pa so mladi zapisali informacijsko točko za zbiranje in posredovanje različnih informacij, učno središče, svetovanje mladim in njihovim staršem, različna predavanja, delavnice, tečaje, organizacijo potovanj, različne programske skupine, kot so: športna, rekreacijska, računalniška, glasbena, likovna sekcija in mnogo drugega. Mladinski center bo imel od vsega začetka tudi vodjo, ki bo zaposlen in bo za opravljeno delo prejemal tudi primerno plačilo, prav to pa se je nekaterim svetnikom zdelo sporno: »Mladina bi lahko delala prostovoljno, sredstva, ki jih želite od občine, so zelo visoka,« je predlog in željo mladih, da bi za prvo leto delovanja od občine dobili 12.518 evrov, komentiral Jože Sušnik. »Vsi pričakujemo samo rezultate, dajmo mladim najprej ponuditi roko, da bodo sploh lahko začeli delati,« pa je povedal župan Tomaž Drolec. Večina svetnikov je načrte mladine sicer pohvalila, tako da so jim tudi zagotovili finančno podporo. Mladinski center, ki bo zdaj deloval v okviru mladinskega društva, naj bi se v dveh letih preoblikoval v javni zavod.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Bled / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Na Bledu kino pod zvezdami

Po letu premora bodo v društvu E-nota za popestritev kulturno turistične ponudbe znova pripravili Poletni kino Bled.

Objavljeno na isti dan


Gorje / / 00:00

Drsališča s trajnostnim ledom

Zgornje Gorje – Turistično društvo (TD) Gorje je kupilo tri drsališča s trajnostnim ledom iz sintetične mase, ki bodo že to sezono omogočila drsalne užitke v Gorjah, na Bledu in Jesenicah. Po besed...

Gospodarstvo / sreda, 20. december 2023 / 23:56

Kako vrniti proso na njive in krožnike

Pridelava prosa za prehrano in za krmljenje živali se počasi povečuje, so ugotavljali na nedavnem pogovoru o prosu v Mavčičah.

Razvedrilo / sreda, 20. december 2023 / 23:55

Desetletje orgličarjev

Sorški orgličarji so s koncertom v domači dvorani zaokrožili več kot dvesto nastopov doma in v tujini, s katerimi so v minulih desetih letih prispevali k večji prepoznavnosti orglic.

Jesenice / sreda, 20. december 2023 / 23:54

Praznično na pediatričnem oddelku

Jesenice – V sredo bodo pediatrični oddelek Splošne bolnišnice Jesenice obiskali otroci z rakom iz Inštituta Zlata Pentljica, ki jih je huda izkušnja z boleznijo naučila, da je treba srečo deliti....

Jesenice / sreda, 20. december 2023 / 23:53

Domačini za domačine

Na Koroški Beli je minuli konec tedna zaživela prva adventna tržnica, ki je obiskovalcem, večinoma je šlo za lokalno prebivalstvo, ponudila druženje, raznolike produkte in pravo adventno vzdušje.