Mladost zdrava norost

S takšnim sloganom so se mladi v Komendi lotili ustanovitve mladinskega centra, ki bo imel svoje prostore v kleti kulturnega doma.

Komenda – V aprilu bo komendska mladina dobila svoj težko pričakovani mladinski center, ki pa bo imel – kakor je bilo predstavljeno tudi občinskim svetnikom, zelo širok in ambiciozen program. »Center bo namenjen mladim od 12. leta naprej, želimo pa si, da bi postal množično, najboljše in najkvalitetnejše zbirališče mladih v občini Komenda. Vedno več je namreč mladine, ki ne kaže nobene posebne motiviranosti za kvalitetno življenje in postajajo otopeli za reševanje svojih težav in prav takšne bi radi spodbudili, da svojo mladostno energijo usmerijo v kakovostno preživljanje prostega časa«, je povedala Suzana Zgonec, predstavnica Kulturnega društva Komenda. Jedro mladinskega centra, ki bo formalno - zdaj ko so projekt potrdili tudi svetniki - ustanovljen v prihodnjih dneh, bo sicer Mladinsko društvo Komenda, med svoje dejavnosti pa so mladi zapisali informacijsko točko za zbiranje in posredovanje različnih informacij, učno središče, svetovanje mladim in njihovim staršem, različna predavanja, delavnice, tečaje, organizacijo potovanj, različne programske skupine, kot so: športna, rekreacijska, računalniška, glasbena, likovna sekcija in mnogo drugega. Mladinski center bo imel od vsega začetka tudi vodjo, ki bo zaposlen in bo za opravljeno delo prejemal tudi primerno plačilo, prav to pa se je nekaterim svetnikom zdelo sporno: »Mladina bi lahko delala prostovoljno, sredstva, ki jih želite od občine, so zelo visoka,« je predlog in željo mladih, da bi za prvo leto delovanja od občine dobili 12.518 evrov, komentiral Jože Sušnik. »Vsi pričakujemo samo rezultate, dajmo mladim najprej ponuditi roko, da bodo sploh lahko začeli delati,« pa je povedal župan Tomaž Drolec. Večina svetnikov je načrte mladine sicer pohvalila, tako da so jim tudi zagotovili finančno podporo. Mladinski center, ki bo zdaj deloval v okviru mladinskega društva, naj bi se v dveh letih preoblikoval v javni zavod.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranjska Gora / / 15:00

Petka za šest deklet

Kranjska Gora – Župan Janez Hrovat je najuspešnejše učenke in njihove starše, razredničarke in ravnatelja obeh šol, mojstranške in kranjskogorske, povabil v Ljudski dom, kjer jim je čestital in pod...

Objavljeno na isti dan


Humor / petek, 20. avgust 2010 / 07:00

Kranjske županske štacune

Medtem ko sta županska kandidata Hermina in Darjan že pohitela z izbiro praznih štacun v starem mestu za namen predvolilnega štaba, kandidati Matevž, Bojan in Mohor še čakajo. Mali brat imam konkretne...

Kultura / petek, 20. avgust 2010 / 07:00

Flavtisti prijetno s koristnim

Te dni v Zgornjih Gorjah poteka že tradicionalna Poletna šola komorne igre s kljunasto flavto, ki jo vodi prof. Mateja Bajt.

Prosti čas / petek, 20. avgust 2010 / 07:00

Nazaj h koreninam

Gorenjsko-dolenjska skupina Martin Ramoveš band je še en dokaz, da je rock glasba v najbolj prvinski podobi nesmrtna. Nasprotno, z mladimi rase v novo življenje.

Gospodarstvo / petek, 20. avgust 2010 / 07:00

Gobarji iščejo gobe, inšpektorji pa kršitelje

Gozdarska inšpekcija je v torek preverjala spoštovanje gobarskih pravil v Besnici in na Jezerskem, danes napoveduje nadzor v Jelendolu.

Kranj / petek, 20. avgust 2010 / 07:00

Pojejo kot slavčki

Slavnostni zaključek poletne pevske šole Gorenjski slavčki 2010 bo jutri ob 19. uri z mašo in kratkim programom po njej v cerkvi sv. Lovrenca na Kokrici.