Mladost zdrava norost

S takšnim sloganom so se mladi v Komendi lotili ustanovitve mladinskega centra, ki bo imel svoje prostore v kleti kulturnega doma.

Komenda – V aprilu bo komendska mladina dobila svoj težko pričakovani mladinski center, ki pa bo imel – kakor je bilo predstavljeno tudi občinskim svetnikom, zelo širok in ambiciozen program. »Center bo namenjen mladim od 12. leta naprej, želimo pa si, da bi postal množično, najboljše in najkvalitetnejše zbirališče mladih v občini Komenda. Vedno več je namreč mladine, ki ne kaže nobene posebne motiviranosti za kvalitetno življenje in postajajo otopeli za reševanje svojih težav in prav takšne bi radi spodbudili, da svojo mladostno energijo usmerijo v kakovostno preživljanje prostega časa«, je povedala Suzana Zgonec, predstavnica Kulturnega društva Komenda. Jedro mladinskega centra, ki bo formalno - zdaj ko so projekt potrdili tudi svetniki - ustanovljen v prihodnjih dneh, bo sicer Mladinsko društvo Komenda, med svoje dejavnosti pa so mladi zapisali informacijsko točko za zbiranje in posredovanje različnih informacij, učno središče, svetovanje mladim in njihovim staršem, različna predavanja, delavnice, tečaje, organizacijo potovanj, različne programske skupine, kot so: športna, rekreacijska, računalniška, glasbena, likovna sekcija in mnogo drugega. Mladinski center bo imel od vsega začetka tudi vodjo, ki bo zaposlen in bo za opravljeno delo prejemal tudi primerno plačilo, prav to pa se je nekaterim svetnikom zdelo sporno: »Mladina bi lahko delala prostovoljno, sredstva, ki jih želite od občine, so zelo visoka,« je predlog in željo mladih, da bi za prvo leto delovanja od občine dobili 12.518 evrov, komentiral Jože Sušnik. »Vsi pričakujemo samo rezultate, dajmo mladim najprej ponuditi roko, da bodo sploh lahko začeli delati,« pa je povedal župan Tomaž Drolec. Večina svetnikov je načrte mladine sicer pohvalila, tako da so jim tudi zagotovili finančno podporo. Mladinski center, ki bo zdaj deloval v okviru mladinskega društva, naj bi se v dveh letih preoblikoval v javni zavod.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / sobota, 23. junij 2012 / 07:00

Bolnišnica Golnik z novim imenom

Golnik - Bolnišnica Golnik - Klinični oddelek za pljučne bolezni in alergijo, ki je lani praznovala 90. obletnico svojega obstoja, je z 31. majem tudi uradno spremenila ime. Tako...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sreda, 14. november 2007 / 07:00

Počastili konec Soške fronte

S proslavo in pohodom h Krnskemu jezeru so v soboto počastili 90-letnico konca bojev na Soški fronti.

Radovljica / sreda, 14. november 2007 / 07:00

Po novi avtocesti še ta mesec

Družba za avtoceste (Dars) bo predvidoma še v tem mesecu odprla za promet desno polovico 2,4 kilometra avtoceste od Podtabora do Peračice.

Splošno / sreda, 14. november 2007 / 07:00

Razkritje bližnje prihodnosti

Pri Audiju se pripravljajo na prvo predstavitev novega malčka A1.

Splošno / sreda, 14. november 2007 / 07:00

Pogled od zgoraj

Pri Nissanu so razvili nov asistenčni sistem za lažje parkiranje.

Splošno / sreda, 14. november 2007 / 07:00

Obletnice, priznanja in nov avto

Majestic 5 so bili stari deset let, Mitja Okorn še vedno hodi s Tino, Sanja Grohar pridno dela kariero, Alenka Gotar je posnela skladbo Ženska iz soli in se oglasila na Primskovem.