Med nastopajočimi so bili tokrat tudi Gamsi. (Foto: Polona Mlakar Baldasin)

So prvi na vasi

Prvi v Žejah pri sv. Trojici. V januarju smo obiskali snemanje 37. in 38. oddaje Prvi na vasi, ki jo gledalci že drugo sezono lahko spremljajo ob nedeljah zvečer na TV Pika.

Vodja celotnega projekta in idejni vodja je Aleš Benko, jedro ekipe pa poleg njega sestavljata še Damijan Oblak in Boris Dečman. Na snemanjih so med drugim nepogrešljivi še voditeljica Klavdija Kerin, Korenof Lujzek, plesna skupina Štupi, maskerka Marjana, tonski mojster Peter, Miran, ki z Lujzkom pripravlja humoristične vložke, snemalna ekipa z režiserjem, koordinatorki Tanja in Martina, gostinska ekipa, domači gasilci, ter seveda gledalci, ki si oddajo pridejo ogledat v živo in ji tako dajo poseben pečat.

Snemanja oddaj, ki jih pripravljata Max bend in klub Prvi na vasi, že od vsega začetka potekajo v domu krajanov v Žejah pri sv. Trojici, ki so ga člani zasedbe Max bend odkrili na neki prednovoletni zabavi. Tam so postavili stalno sceno, ki jo je zasnoval Damijanov brat Boris Oblak. Oddaja je že v prvi sezoni naletela na odličen odziv gledalcev, zato si organizatorji tudi s pomočjo dobro urejene spletne strani in s klubom prizadevajo, da bi bila gledanost čim višja. V klub je včlanjenih več kot sedemsto članov, število pa se iz oddaje v oddajo povečuje. Namen oddaje in kluba je širjenje zavesti o slovenski glasbi in kulturi ter promoviranje slovenskih glasbenih skupin in izvajalcev, predvsem pa se tako lahko med seboj poveže veliko somišljenikov in ljudi dobre volje. Ker je zanimanje za nastop v oddaji veliko, z iskanjem nastopajočih nimajo težav. V vsaki oddaji se predstavi folklorna skupina in več glasbenih zasedb ter posameznikov, vsakič pa se začne in zaključi s plesno skupino Štupi in pesmijo Prvi na vasi, avtorsko skladbo Max benda, ki je obenem himna oddaje in kluba, bila pa je tudi popevka tedna na radiu Veseljak. Vmes voditeljica Klavdija povezuje glasbene in humoristične točke, ter vodi pogovore z nastopajočimi, ki se imajo tako možnost predstaviti širši publiki. Družbo na odru ji dela odštekani upokojeni ključavničar Korenof Lujzek, poznani lik tudi z drugih komercialnih televizij, ki vsakič znova nasmeje s svojimi šalami, filozofiranjem in nasveti. Občasno se mu pridružita še njegov sinček Tinček in Lujzkov osebni stražar, Mario Lisica.

Gledalci se ob prijetnem druženju, dobri glasbi in šalah neizmerno zabavajo, obenem pa dobijo vpogled v zakulisje napornega snemanja, v katerega je vloženega veliko truda, organizacije, usklajenosti in dobre volje.

       

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Mularija / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Šestnajst učencev, pol tone pločevink

Na medšolskem tekmovanju v zbiranju odpadnih pločevink so bili najbolj uspešni učenci iz Podblice, Lipnice in Ribnega.

Objavljeno na isti dan


Jesenice / sobota, 2. februar 2019 / 14:49

Ali Ekogor krši pogodbo?

Jeseniški občinski svetniki so se ostro odzvali na problematiko kopičenja odpadkov v CERO Mala Mežakla.

Kranj / sobota, 2. februar 2019 / 14:48

Kranjski vrtci bodo dražji

Zaradi povišanja plač v javnem sektorju bodo tako občina kot starši morali plačevati višjo ceno v kranjskih javnih in zasebnih vrtcih.

Naklo / sobota, 2. februar 2019 / 14:44

Občina Naklo z dvema podžupanoma

Naklo – Na januarski seji občinskega sveta v Naklem je župan Ivan Meglič svetnike seznanil s tem, da je prvega januarja to funkcijo nastopil poklicno in da je imenoval tudi dva podžupana, ki funkci...

Gospodarstvo / sobota, 2. februar 2019 / 14:44

Dogovora ni, zdaj v stavko

Kranj – Zaposleni v poštnem prometu na Pošti Slovenije se pripravljajo na izvedbo opozorilne stavke. Oba reprezentativna sindikata, Sindikat poštnih delavcev in Sindikat delavcev prometa in zvez pr...

Nasveti / sobota, 2. februar 2019 / 14:32

Opici na strehi

Bili sta velika senzacija v daljnem letu 1853, kadar sta uganjali vragolije na strehi hiše, v kateri je v nemškem mestu Jeni bival njun gospodar Alfred Edmund Brehm, nemški naravoslovec in pisatelj...