Po kongresu konec obračunov
Na jutrišnjem kongresu LDS bodo volili nov svet stranke in podpredsednika ter glasovali o zaupnici predsedniku Jelku Kacinu in podpredsednici Zdenki Cerar.
Kranj - Ravno slednje priteguje največjo pozornost javnosti. Kakšen razplet pričakujejo delegati, smo vprašali dva od njih, ki bosta na kongresu zastopala Gorenjsko. Andrej Dolenc iz Kranja, član sveta LDS in vodja lokalne pisarne te stranke na Gorenjskem, meni, da zaupnica predsedniku ne bo vprašanje.
»Vzorci delovanja se v stranki spreminjajo v skladu z njeno liberalno usmeritvijo, večji vpliv se daje članstvu, dialogu, soočanju in upoštevanju različnih mnenj … Odkar je na čelu stranke Jelko Kacin, je težnja po spremembah v tej smeri še bolj prišla do izraza, nekateri pa se spremembam upirajo, žal tudi prepoznavni člani LDS. Pričakujem, da bo na kongresu izglasovana zaupnica Jelku Kacinu, ki je bil za predsednika stranke izvoljen na kongresu leta 2005 v prvem krogu in s prepričljivo večino. Ko se bo to zgodilo, se morajo javna obračunavanja v LDS prenehati in čas bo že, da se stranka posveti svojemu programu in pripravi kandidatov za državnozborske volitve, ki bodo prihodnje leto,« meni Andrej Dolenc, eden mlajših članov LDS. Kaj pa pričakuje prekaljeni član stranke Anton Kapus iz Radovljice, sicer tudi podpredsednik gorenjskega pokrajinskega odbora LDS? »Pričakujem, da se bodo razmere v stranki uredile in da bo rezultat glasovanja o zaupnici dokončno rešil odnos do predsednika. Če bo zaupnica izglasovana, potem bodo morali po kongresu to dejstvo priznati vsi člani, tudi tisti posamezniki, ki menijo, da je LDS že od nekdaj njihova last. Če zaupnice ne bi bilo, pa je treba iskati novo kadrovsko rešitev. Prepričan sem, da ima Jelko Kacin pri članstvu dovolj podpore, zlasti za Gorenjsko lahko izrazim takšno prepričanje,« je dejal Anton Kapus.