Karl Erjavec in Stane Valant sta podpisala Pismo o nameri za začetek postopkov za gradnjo na Pokljuki. (Foto: Tina Dokl)

Podpis za razvoj Pokljuke

S podpisom Pisma o nameri Ministrstvo za obrambo omogoča Smučarski zvezi Slovenije, da začne postopek pridobitve dovoljenj za gradnjo na Rudnem polju.

Rudno polje - Minister za obrambo Karl Erjavec in predsednik Smučarske zveze Slovenije (SZS) Stane Valant sta v nedeljo na Pokljuki podpisala Pismo o nameri, ki bo omogočilo začetek postopkov za gradnjo Vadbenega centra Slovenske vojske ter športnorekreacijskega centra za biatlon in smučarske teke na Pokljuki, SZS pa tudi, da bo lahko za ta projekt kandidirala za evropska sredstva. Stane Valant je povedal, da bi bil center lahko zgrajen že leta 2009, najkasneje 2010 in dodal, da projekta ne podpira le obrambno ministrstvo, temveč tudi športno in okoljsko, da ima podporo lokalnih skupnosti in da je pismo njihova zaveza, da Pokljuka ostane v železnem repertoarju prizorišč svetovnega pokala v biatlonu.

Z njim se je strinjal tudi Karl Erjavec in nadaljeval: »Da je prišlo do podpisa tega pisma, ima velike zasluge tudi Rimskokatoliška cerkev, ki se je strinjala, da to zemljišče, kjer bomo zgradili državni center za biatlon in vadbišče za slovensko vojsko, preda ministrstvu. Današnji podpis je pomemben zlasti zato, ker bo SZS omogočil, da bo lahko kandidirala za evropska sredstva. Sem optimist in upam, da problemov ne bo več. Ne gre namreč le za to, da bo tukaj športni center in vadbišče za slovensko vojsko, temveč bodo s tem dane tudi podlage za nov turistični zagon, ki ga Pokljuka potrebuje.«

Načrti za nov center so narejeni, novi objekti bodo zgrajeni v skladu z vsemi ekološkimi standardi. Vsi, tudi v Organizacijskem komiteju Pokljuka, katerega direktor je Borut Nunar, si želijo, da bi lahko čim prej podrli neugleden montažni objekt in zgradili novega. Da bi do tega prišlo še letos, je časa vse manj, saj so naslednje tekme biatlonskega svetovnega pokala na Pokljuki že decembra. Kot pravi Nunar, so ovire predvsem v zbiranju vseh potrebnih soglasij, niso še urejena vsa lastniška razmerja, čeprav so vse namere že podpisane.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / / 07:00

Heroin jih je spravil v zapor

Na kranjskem sodišču so na zaporne kazni obsodili brata Mateja in Jureta Omana ter Albanca Ardiana Cano, obtožene organizirane trgovine s prepovedanimi drogami.

Objavljeno na isti dan


Naklo / torek, 17. marec 2015 / 07:00

Smučali tudi za dober namen

Na Krvavcu je bil veleslalom za Pokal občine Naklo.

Šport / torek, 17. marec 2015 / 07:58

Gorenjca začinila smučarski praznik

Na 54. Pokalu Vitranc smo v nedeljski finalni vožnji vendarle spremljali tudi nastop dveh gorenjskih smučarjev, Matica Skubeta in Miha Kürnerja, ki sta poskrbela, da so na svoj račun prišli tudi domač...

Rekreacija / torek, 17. marec 2015 / 07:56

Deskali z najboljšim na svetu

Krvavec – Edinstveno priložnost so imeli v nedeljo na Krvavcu udeleženci tekmovanja Zakon Eliminator z Žanom Koširjem. Žan je namreč organiziral dogodek za vse – ekshibicijsko amatersko tekmovanje...

Rekreacija / torek, 17. marec 2015 / 07:55

Pretecimo Gorenjsko

Novost za rekreativce na Gorenjskem je serija tekaških prireditev Gorenjska, moj planet. Še naprej ostaja tudi Gorenjski pokal v rekreativnih tekih. To soboto Pomladni tek na Jesenicah.

Rekreacija / torek, 17. marec 2015 / 07:55

Beda manj

Da ne bomo imeli smučišča z imenom 2864, nisem vesel. Sem si pa oddahnil, da je zgodba o milijonih vsaj za nekaj časa zaključena. Pohorska smučišča rešuje Maribor z državo vred, Kanin ne o...