Maj 2006: Zadnje dejanje Metoda Trobca
Osrednja državna proslava v počastitev 1. maja je bila pod Pohorjem. Govorila sta predsednik republike dr. Janez Drnovšek in predsednik Zveze svobodnih sindikatov Dušan Semolič. V Italiji je odstopil na volitvah poraženi predsednik vlade Silvio Berlusconi. Vodstvo islamske skupnosti v Sarajevu je za novega muftija v Sloveniji imenovalo Nedžada Grabusa, ki je bil pred tem že imam (duhovnik) na Jesenicah. Nekdanji mufti Osman Džogić je ustanovil svojo islamsko skupnost v Sloveniji. V Črno morje je strmoglavilo armensko letalo. Umrlo je 105 potnikov in članov posadke. Direktor Urada za makroekonomske analize in razvoj Janez Šušteršič je obvestil predsednika vlade Janeza Janšo, da po odstopu Jožeta P. Damjana zaradi osebnih razlogov ne more prevzeti funkcije ministra za razvoj. Tudi v Sloveniji so se začeli protesti proti gradnji plinskega terminala, ki ga je v Tržaškem zalivu nameravala zgraditi Italija. Slovenija bo lahko v prihodnjih sedmih letih iz evropskih skladov prejela 3,7 milijarde evrov. Blairovi laburisti so bili poraženi na britanskih lokalnih volitvah. Blair je napovedal sredi prihodnjega leta odhod s predsedniškega položaja. V Franciji so protestirali zoper naseljevanje slovenskih medvedov v Franciji. V Ljubljani se je v počastitev občinskega praznika več deset tisoč ljudi udeležilo teka in pohoda ob žici. Znana nemška založniška hiša WAZ je vstopila v lastništvo ljubljanske časopisne hiše Dnevnik. Pravosodni minister Lovro Šturm je predlagal, da bi si pri odpravljanju sodnih zaostankov pomagali z začasnimi sodniki. Sodniki nad predlogom niso bili navdušeni. Belgijska bančna skupina KBC je napovedala umik iz lastništva Nove Ljubljanske banke. Proslavili smo 15. obletnico začetka usposabljanja prvih nabornikov za Slovenko vojsko. Četvorko je letos hkrati plesalo 23.000 dijakinj in dijakov v petih državah sveta. Predstavniki ruske naftne družbe Lukoil so se zanimali za sodelovanje s Slovenijo in Petrolom. V Črni gori je bilo nad 55 odstotkov volivcev za samostojno državo. Bruselj je tudi uradno sporočil, da Slovenija izpolnjuje pogoje za sprejem evra. Na Eurosongu je zmagala finska skupina Lordi s pesmijo Hard rock aleluja, Anžej Dežan pa se ni uvrstil v finale. Poslanci državnega zbora so sklenili, da bo odslej članstvo v Gospodarski zbornici prostovoljno. Papež Benedikt XVI. je obiskal Poljsko, domovino svojega predhodnika Janeza Pavla II. V potresu v Indoneziji je umrlo nad pet tisoč ljudi. Referenduma o dvojezičnih napisih na Koroškem, ki ga je predlagal Haider, ne bo.
Nezadovoljni zaradi letalskega hrupa
Med tistimi, ki naj bi dokapitalizirali Iskraemeco, so najpogosteje omenjali trgovsko družbo Engrotuš, ki naj bi zagotovil 2,5 milijarde tolarjev. V Tržiču so se prepirali o usodi propadajočega letnega kopališča. Eden od najboljših poznavalcev zgodovine Kamnika dr. Niko Sadnikar je praznoval 90. rojstni dan. V Kranju so začeli soditi 15 obtoženim za organizacijo nezakonitih prehodov državne meje. V Zaprevalu je v požaru umrl 69-letni moški. Zagorelo je tudi na smetišču v Kovorju. Sumili so, da je bil požar podtaknjen. V Komendi so zgradili infrastrukturo v novi poslovni coni. Delničarji Gorenjske banke so na skupščini potrdili dobro poslovanje banke. V Radovljici je bilo Društvo za varstvo okolja proti gradnji oskrbnega centra na Predtrškem polju. Na Srednji trgovski šoli v Kranju so zaradi obvestila o podtaknjeni bombi prekinili pouk. Na kranjskem sodišču so Jurija Šanco zaradi kraje v blejski igralnici obsodili na tri leta in pol zapora. V Radovljici so zaradi gradnje avtoceste podpisali sporazum in zasuku steze v letališču Lesce, obenem pa je skupina občanov protestirala zoper hrup, ki ga povzročajo akrobatska letala. Zaradi tega ga je občinski svet začasno prepovedal. V Cerkljah so položili temeljni kamen za nov gasilski dom. Na Bledu so odprli obnovljeno Prešernovo cesto. Dvanajst postaj Gorske reševalne službe je ustanovilo novo Gorsko reševalno zvezo Slovenije. V Mostah pri Komendi so se krajani zaradi motečega prometa protestno sprehajali čez cesto. V Kropi so slavili 60-letnico organizirane predšolske vzgoje. Občinski svet v Kranjski Gori so na tajnem glasovanju potrdili soglasje za novi igralni salon v Eriki, čeprav naj bi bilo igralnic v kraju že dovolj. Nekateri so že začeli zbirati podpise zoper sklep. Najstarejše drevo na Gorenjskem naj bi bil 1030 let stari macesen v rezervatu Mala Pišnica pri Kranjski Gori. Kranjski kriminalisti so odkrili združbo preprodajalcev drog. Z Begunjščice se je nenadoma utrgal snežni plaz in povzročil pravo razdejanje. V Planini pod Golico so odprli Korelnov rov, najdaljši rov v nekdanjem rudniki v Savskih jamah. Rove so zaprli leta 1957. V Kranju so bile prireditve v počastitev 750-letnice prve omembe mesta. V tržiškem upokojenskem domu je Angela Bertoncelj iz Retenj praznovala 102. rojstni dan.
V 78. letu starostu je umrl režiser Boštjan Hladnik, rojeni Kranjčan. V Radovljici so počastili 100-letnico odprtja Ljudske knjižnice kot prve javne knjižnice. V zaporu na Dobu si je sam sodil najbolj znani slovenski zapornik Metod Trobec. Ker je umoril pet žensk in storil še druga kazniva dejanja, je bil v zaporu že 27 let.