Avgust 2006: Jubilej na Kredarici
Ofenziva Izraela na sosednji Libanon se je stopnjevala. Na Kubi je oboleli Fidel Castro predal oblast bratu Raulu. Kandidat za župana Ljubljane Zoran Janković je v Ljubljani odprl predvolilno pisarno. Državna revizijska komisija je sklenila, da sme ministrstvo za zdravje kljub pritožbi izpeljati do konca postopek za nakup operacijskih miz, ki naj bi jih v dveh mesecih dobilo pet slovenskih bolnišnic. Politična stranka Nova Slovenija je praznovala šest let delovanja. Svet se je spomnil 61. obletnice ameriškega atomskega napada na Hirošimo. Višje sodišče v Mariboru je potrdilo oprostilno sodbo obtoženim napadalcem na novinarja Mira Petka. Na Švedskem se je začelo evropsko prvenstvo v atletiki. Na slovenskih cestah je do sredine avgusta umrlo že 155 ljudi. Direktor SCT Ivan Zidar je napovedal možnost kandidiranja za župana Ljubljane, vendar se je kandidaturi kasneje odpovedal. Upokojeni kirurg dr. Tine Velikonja je v članku objavil podatke o zdravju dr. Janeza Drnovška in Lojzeta Peterleta in jima napovedal kratko življenje: Drnovšku do leta 2007, Peterletu pa do leta 2010. Izrazil je nasprotovanje njunemu zdravljenju z alternativno medicino.
Svet je bil pretresen ob novici, da so britanske varnostne sile preprečile načrt teroristov o sočasnih eksplozijah na treh potniških letalih, namenjenih v Združene države Amerike. Na vseh letališčih so zato poostrili nadzor. Tomo Križnar je bil še vedno v sudanskem zaporu, obsodili so ga na dve leti zapora in na plačilo 2000 evrov kazni. V njegovo reševanje je zunanje ministrstvo poslalo kairskega konzula Dernovščka, predsednik republike pa osebnega odposlanca Hamdijo Blekića, rojenega na Jesenicah. Začelo se je uradno vlaganje kandidatur za oktobrske lokalne volitve. V letalski nesreči v Ukrajini je umrlo 171 potnikov. Multinacionalka med proizvajalci smučarske opreme Head je izrazila interes za prevzem begunjskega Elana. Kljub porazu s Kitajci so se naši košarkarji na svetovnem prvenstvu uvrstili v drugi krog tekmovanja, kar je Slovencem na takem tekmovanju uspelo prvič. V evropsko pomoč Libanonu se je z inženirskimi enotami vključila tudi Slovenija. Odstopil je državni sekretar na ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Franc But. Na meji s Hrvaško pri Hotizi je bilo napeto. Hrvati so začeli graditi cesto na območju, kjer meja še ni določena in je zemlja last Slovencev. Sporazum o sodelovanju sta sklenila Petrol in ruska naftna družba Lukoil. Prav tako je Slovenija obvestila Bruselj, da Hrvaška še ni ustanovila sklada za razgradnjo jedrske elektrarne v Krškem. Na letališču v Portorožu se je ubil akrobatski letalec, s funkcije predsednika nadzornega sveta pa je odstopil Janez Jerovšek.
Uspešni gorenjski športniki
Avgust je bil uspešen za gorenjske športnike. Veslača Iztok Čop in Luka Špik sta osvojila srebrno kolajno na svetovnem prvenstvu v veslanju. Atlet Matic Osovnikar iz Škofje Loke je bil s časom 10,14 bronast v teku na 100 metrov na evropskem prvenstvu na Švedskem, Brigita Langerholc pa je bila v teku na 800 metrov s časom 1,59:30 peta. Padalka Irena Avbelj, članica leškega padalskega kluba, je bila na svetovnem prvenstvu v Rusiji prva v figurativnih skokih. V Kamniku so podpisali pogodbo za gradnjo novega vrtca na Perovem. Gradnja bo stala okrog 400 milijonov tolarjev. Kranjska Gora in Radovljica sta praznovala. Dež je prekinil sušo, ki pa je povzročila veliko škodo. Mihael Kersnik z Jesenic je bil imenovan za novega predsednika Okrožnega sodišča v Kranju.
Na Kredarici je bilo svečano. Koča na Kredarici je praznovala 110-letnico. Prvo je postavil Aljaž, leta 1983 pa so zgradili sedanji Triglavski dom. V kapelici Marije Snežne na Kredarici pa so odkrili spominsko ploščo hrvaškemu blaženemu škofu Alojziju Stepincu, ki se je leta 1936 povzpel na Kredarico in Triglav. Tokrat je slabo vreme preprečilo množičnejši obisk Triglava. Zaradi deževja so turisti začeli zapuščati kampe. V Tržiču so začeli urejevati cesto v mesto. Kranjska Komunala je v Tenetišah odprla posebno odlagališče za azbestne odpadke. Družba Primož Trubar je postala večinski lastnik Gorenjskega tiska v Kranju. Na Veliki Šmaren so romarji spet množično obiskali Brezje. Na Jelovici je silovit vihar polomil blizu 100.000 kubičnih metrov drevja. V Kamniški Bistrici so obnovili in blagoslovili 110 let staro kapelico. Postavili so jo leta 1897.
V Kajžnkovi hiši v Ratečah, ki jo je poškodoval požar in jo je občina Kranjska Gora odkupila, so odprli stalno muzejsko zbirko. Nadzorni svet Hit Alpinea je razrešil direktorico Marjano Novak in na to funkcijo imenoval Aleša Topolška. V jeseniškem podjetju Dominvest pred enim letom razrešeni direktor Jože Zidar s pomočjo varnostnikov novemu direktorju Marjanu Potočniku ni dovolil vstopiti v podjetje. Na Soriški planini je bilo srečanje gorenjskih ovčerejcev. Na Gorenjskem gojimo okrog 9000 ovac in 2200 koz. Integral Tržič in Alpetour Kranj sta se dogovorila za ukinitev skupne avtobusne vozovnice. V Sloveniji naj bi uvedli vozovnico za vso državo. V Elanu Begunje bodo gradili proizvodno dvorano za gradnjo večjih jadrnic. Občina Bohinj je praznovala. Merkur je bil star 110 let. Policisti in kriminalisti so odkrili osumljenca za požare v Bohinju. Domnevni požigalec je bil domačin, ki bi se pri gašenju rad izkazal in postal član operativne gasilske desetine. Družba Lokainvest namerava v Mojstrani na mestu sedanjega propadajočega hotela Triglav zgraditi novo turistično središče. V Žireh so za 10 milijonov tolarjev pokrili balinišče.