Otroci so v decembru na stojnicah prodajali lastne izdelke, izkupiček pa namenili za šolski dobrodelni sklad. (Foto: Polona Mlakar Baldasin)

Močan humanitarni duh

Na žirovski osnovni šoli je zelo razvita dobrodelna dejavnost. Med drugim so pomagali graditi šolo v Tibetu.

Žiri - Z dobrodelno dejavnostjo so v šoli začeli že v preteklem šolskem letu, in sicer so projekt poimenovali Učenec za učenca. Popotnik Matjaž Trontelj jim je predstavil življenje sirot, njihovih vrstnikov v Tibetu in jih napeljal na idejo, da bi zbirali sredstva za gradnjo šole za te sirote. Z različnimi dejavnostmi so zbrali več kot osemsto tisoč tolarjev, je pojasnil ravnatelj Marijan Žakelj.

Glede na to, da so se pretekle dejavnosti dobro obnesle, z dobrodelno dejavnostjo nadaljujejo tudi letos. Vzpostavili so šolski dobrodelni sklad, v okviru katerega zbirajo sredstva za tiste iz njihove bližnje okolice, ki potrebujejo pomoč. Za sklad so namenili tudi izkupiček s prireditve, ki so jo pripravili konec decembra v domu Svobode in na kateri so sodelovali skoraj vsi učenci njihove šole. Pred in po prireditvi pa so prodajali izdelke, ki so nastali pri pouku, v oddelkih podaljšanega bivanja in pri različnih krožkih. Obiskovalci so lahko izbirali med ročno izdelanimi voščilnicami, novoletnimi okraski, darilnimi vrečkami in nakitom, sami pa so napekli tudi pecivo. »Otroci izredno uživajo pri tem delu, obenem pa na ta način v njih vzbudimo zavedanje, da v svetu in tudi bližnji okolici obstajajo otroci, ki rabijo našo pomoč,« je razložil Žakelj. Skupaj so zbrali dobrih tristo tisočakov.

Otroci so se tudi sami lahko odločili, kako bodo zbirali denar. Učenci sedmih razredov so tako recimo nabirali kostanj in ga prodajali, deveti razredi pa so za to namenili izkupiček prednovoletnega plesa. K projektu so se priključili tudi vrtčevski otroci, ki so prav tako na stojnicah prodajali izdelke, ki so nastali v okviru delavnic s starši. V sklad so prispevali dobrih 25 tisočakov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / nedelja, 21. april 2019 / 09:35

Gozdarji skrbno načrtujejo, narava pa »seka« po svoje

Gozdnogospodarsko načrtovanje ima na Slovenskem zelo dolgo tradicijo, njegovi začetki segajo v sedemnajsto stoletje. Za prvi gozdnogospodarski načrt velja Flameckov načrt za tolminske gozd...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Čezmejno sodelovanje gasilcev

Podnart - Na nedavnem prevzemu novega gasilskega vozila v Podnartu so sodelovali tudi gasilci iz Sel-Borovnice na Koroškem, ki so prišli v Podnart skupaj z županom Sel Engelberto...

Prosti čas / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Le še streljaj od albuma

Ansambel Veseli Gorenjci je tudi minulo nedeljo, ko je razveseljeval obiskovalce na zaključku Čipkarskih dni v Železnikih, dokazal, da si je nadel pravo ime.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Prvi častni občan je Stanko Košir

Najvišje občinsko priznanje - naziv častni občan bo prejel Stanko Košir iz Gozd-Martuljka za ohranjanje izročila Rut.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Je edina možnost zdravnik iz tujine?

Vodja zdravstvenega doma Janko Kersnik dvomi, da bodo v Kranjski Gori dobili tretjega zdravnika.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Na olimpijadi pred skoraj 60 leti

Karel Klančnik, rojen Mojstrančan, je eden tistih, ki je močno zaznamoval zgodovino razvoja skakalnega športa v Gornjesavski dolini.