Letošnji finale brez igralcev
Konec novembra so se v Kulturnem domu na Visokem spet predstavili mladi talenti.
Visoko – Kulturno umetniško društvo Valentin Kokalj Visoko (KUD) in pododbor za kulturo občine Šenčur sta konec novembra v Kulturnem domu Visoko pripravila tradicionalno zabavno prireditev Odkriti in neodkriti talenti občine Šenčur. Kot pojasnjuje predsednica KUD-a Staša Pavlič, je zanimanje za udeležbo iz leta v leto večje. Na avdicijo se je tokrat prijavilo 38 otrok in skupin, ki so peli, igrali na inštrumente, plesali in izvajali skeče. »Prvič smo videli 17 točk, letos pa še enkrat toliko. Vabila smo poslali na tri šole, ki jih obiskujejo naši otroci: na OŠ Šenčur, OŠ Preddvor in OŠ Predoslje,« je povedala Pavličeva.
Petčlanska komisija, ki so jo sestavljali šenčurski pomočnik ravnatelja Zdravko Potočnik, učiteljica Slavka Weisseisen, občinski svetnik in poznavalec folklornega plesa Sašo Aleksander Zupan ter nekdanji predsednik KUD-a Ivan Gros in dramski igralec Franc Kranjec, je na avdiciji ocenjevala kakovost izvedbe in izvirnost. Tako smo v finalu videli le še 20 pevskih, plesnih in glasbenih nastopov. Za razliko od preteklih let se tokrat v finale niso uvrstili mladi igralci. V finalu komisija ni več ocenjevala nastopov. Kot je pojasnila Pavličeva, si ne želijo, da bi bila prireditev tekmovalnega značaja: »Zmagovalci so prav vsi, ki si upajo nastopiti na odru in se predstaviti sokrajanom.«
Nastopa v finalu se je še posebej razveselila predskupina Raven, ki ji je komisija na prošnjo organizatorja izjemoma dovolila nastopiti, saj jo je od uvrstitve v finale ločila le ena točka. Tričlanska zasedba, ki jo sestavljajo 13-letni Miha Markun ter 14-letna Andrej Gregorc in Martin Naglič ima že več kot 40 lastnih skladb, zelo radi pa preigravajo tudi skladbe popularne skupine Metallica, ki so si jo mladi fantje vzeli za vzor. V finale se je uvrstilo tudi pet mladih harmonikarjev. Kot je povedal 16-letni Erik Logar, ki se je že tretjič udeležil te prireditve, je pred sedmimi leti začel igrati harmoniko, ker je njegov oče zelo rad prepeval narodnozabavne pesmi. »Za harmoniko sem se odločil, ker najlepše zveni in ima dolgo tradicijo,« pravi Erik, ki je pred letom dni za ta inštrument navdušil še mlajšega brata Mateja. Njun vzornik je učitelj Dejan Raj.