Dogodki ob jubileju
Ob 60-letnici Ekonomske šole Kranj so se zvrstili številni dogodki čez celo leto.
Matematični maraton
Aktiv matematikov je 21. januarja 2006 pripravil Matematični maraton. Profesorji matematike so nanj povabili dijake vseh letnikov in smeri. Udeležba ni bila pogojena z visokimi ocenami ali višjim znanjem matematike, cilj je bilo reševanje matematičnih nalog. Tisti, ki so z reševanjem vztrajali do konca, so prejeli majice, sodelovali pa so tudi v srečelovu. Profesorji so s tako obliko dela skušali navdušiti dijake za kakovostnejše delo, jih spodbuditi k večji natančnosti, predvsem pa k večji vzdržljivosti. Matematičnega maratona se je udeležilo 130 dijakov; njihov odziv je bil odličen. Med drugim so povedali, da si želijo še več takih dni in da so njihovi profesorji matematike »carji«.
Predstavitev učnih podjetij
Učna podjetja Ekonomske šole Kranj se vsako leto s svojim delom predstavijo na hišnem sejmu, kjer dijaki prikažejo organizacijo in dejavnost podjetij. Na sejmu se odvija živahno trgovanje in sklepanje poslov med učnimi podjetji. Na prvem mednarodnem sejmu učnih podjetij, ki je potekalo 25. januarja 2006 v Celju, so se predstavila štiri učna podjetja: UP HOP, UP ŠPORTKO, UP ABSTRAKTNO OKO in UP GRAFIT. Hkrati s predstavitvijo dela posameznih učnih podjetij so dijaki predstavili tudi 60-obletnico šole.
Sila spomina
Na predvečer slovenskega kulturnega praznika so dijaki pod mentorstvom profesorja Jožeta Jeriča pripravili literarni večer z naslovom Sila spomina, v katerem so v dramatizirani obliki predstavili spomine Prešernove hčere Ernestine Jelovšek. Po končanem literarnem večeru je aktiv profesoric umetnostne zgodovine pripravil še fotografsko in likovno razstavo ter razstavo glinenih izdelkov.
Kabaret večer
Pod vodstvom mentorice profesorice Marije Vreček so dijaki 23. februarja 2006 predstavili Kabaret večer v tujih jezikih. V nemškem, angleškem, francoskem in tudi slovenskem jeziku so recitirali pesmi znanih avtorjev, peli in uprizorili nekaj skečev. Za popoln večer so poskrbeli še plesalci. Namen večera je bil prikaz znanja in praktične uporabe tujih jezikov ter povečanje zanimanja za tuje jezike.
Kviz iz znanja ekonomije
Aktiv ekonomistov je 15. marca 2006 pripravil kviz iz znanja ekonomije za dijake 4. letnikov strokovne gimnazije. Tekmovalo je 14 skupin, tema je bila Sodobno tržno gospodarstvo. Znanje dijakov je bilo zelo dobro in izenačeno, tako da je bilo težko izbrati tri najboljše skupine. Vprašanja za dodatne točke so odločila, da so postale najboljše dijakinje Tjaša Smrekar, Sabina Kolenovič in Lea Pfajfar.
Razstava ob dnevu Zemlje
Pod mentorstvom profesoric biologije so dijaki ob dnevu Zemlje pripravili razstavo s stojnico in plakati. Z njo so skušali opozoriti na ogrožene živalske in rastlinske vrste, na ekološko problematiko našega planeta, ekološko kulturo in izboljšavo bivalnega okolja.
Nemška knjižna skrinja
Aktiv nemškega jezika pod vodstvom profesorice Vesne Arh je v dneh od 24. aprila do 22. maja 2006 gostil t.i. Knjižno skrinjo – Bücherkiste, v kateri je bilo sto knjig v nemškem jeziku za mladino in odrasle. Knjižna skrinja je skupni projekt Goethejevega inštituta, Kulturnega foruma avstrijskega veleposlaništva, veleposlaništva Švice, Avstrijskega inštituta in Nemške čitalnice v Sloveniji. Namen projekta je spodbujanje branja v nemškem jeziku. V času, ko je bila potujoča skrinja na Ekonomski šoli Kranj, je potekal natečaj, na katerem so bralci predstavili svojo najljubšo knjigo iz skrinje.
Lepo je biti dijak
Profesorji družboslovnega aktiva so 18. maja 2006 pripravili kviz Lepo je biti dijak, ki je spominjal na dobro znani kviz Lepo je biti milijonar. Dijaki so pripravljali vprašanja, nato pa so jih skupaj z mentorji uvrstili v nabor za kviz. Na vroči stol je po predizboru sedlo šest dijakov, vsak od njih je moral odgovoriti na deset vprašanj. Vsak pravilen odgovor je bil nagrajen z bonom, s katerim so si dijaki v šolski kuhinji prislužili pico in sok. Kviz je ob polnem avditoriju potekal v prijetnem vzdušju, vodil pa ga je profesor Jože Jerič.
Igre brez meja
Aktiv športne vzgoje je s finančnimi sredstvi, pridobljenimi iz najemnin telovadnice, poskrbel za izgradnjo odbojkarskega igrišča na mivki. Koordinator pri izgradnji je bil profesor Bojan Šmid. Ob odprtju novega igrišča so se 15. junija 2006 pomerili dijaki Ekonomske šole, istočasno so na rokometnem igrišču potekale Igre brez meja.