Davo s sedmih vrhov

Brnik - V sredo se je vrnil z odprave na Antarktiki 44-letni alpinistični smučar Davo Karničar z Jezerskega, ki je kot prvi na svetu neprekinjeno smučal s sedmih najvišjih vrhov vseh kontinentov. Na te vrhove se je vzpel tudi Franc Oderlap s Koroške (oba kažeta 7 dvignjenih prstov), tokrat pa sta bila na 4.897 metrov visoki gori Mt. Vinson še Marjana Lihteneker iz Velenja in Franci Rupnik iz Kočevja. Ob njih je na sliki Davov sin Izidor. Odpravo so pričakali številni svojci, znanci in Pihalni orkester Lesce.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / petek, 28. junij 2024 / 07:35

Za dostojen pokop vseh žrtev povojnih pobojev

V torek smo praznovali dan državnosti. Na njegov predvečer je na Kongresnem trgu v Ljubljani potekala osrednja državna proslava, na kateri je slavnostna govornica, predsednica republike Nataša Pirc...

Objavljeno na isti dan


Nasveti / sreda, 23. december 2015 / 13:39

Brizgani in čokoladni piškoti

Brez piškotov decembra preprosto ne gre.

Razvedrilo / sreda, 23. december 2015 / 13:39

Med zlatimi tudi diamantna

V Društvu upokojencev Kamnik so znova počastili pare, ki so v drugi polovici leta praznovali zlato, biserno in diamantno poroko.

Mularija / sreda, 23. december 2015 / 13:35

Siva kučma na Gorenjskem glasu

Dedek Mraz je vsakega otroka razveselil z darilom in ga stisnil k sebi ob dolgo belo brado.

Kamnik / sreda, 23. december 2015 / 13:32

Knjižnica ohranja staro ime

Čeprav so kamniški svetniki pred dnevi glasovali za vnovično preimenovanje knjižnice, so komendski minuli četrtek brez razprave glasovali proti. Skupni javni zavod bo tako, kot kaže, ohranil ime Knjiž...

Gospodarstvo / sreda, 23. december 2015 / 13:27

Čebelarji zdravili varojo tudi z nedovoljenim pripravkom

Strokovne službe s področja varovanja zdravja in varne hrane zatrjujejo, da je slovenski med varen in da ne predstavlja tveganja za zdravje ljudi.