Voditelja oddaje Preprosto najboljši (povsem levo in desno) v družbi sodelavca Anžeta in pevke Nine Pušler. (Foto: arhiv oddaje)

Spontanost je njun zaščitni znak

Voditelja mladinske oddaje Preprosto najboljši na Deželni televiziji Petra in Dejan sta prepričana, da je spontanost in sproščenost tista, ki jo gledalci najbolj cenijo. Iz gostov izvlečeta informacije, ki bi jih redkokje izvedeli.

Voditeljski par Dejan Sedej in Petra Petravič je od februarja za krmilom mladinske oddaje Preprosto najboljši na Deželni televiziji. Dejan prihaja iz Kranja in je absolvent zaključnega letnika organizacije in menedžmenta, Petra pa je mladost preživela vasice blizu Kopra. Študij filozofije in sociologije jo je pripeljal v Ljubljano, kjer živi še danes. »Prihodnje leto bom opravila še zadnje obveznosti in diplomirala, nato pa študij nadaljevala na podiplomski stopnji. Pri 26 letih je že kar skrajni čas, mar ne?« načrtuje Petra.

Kako je prišlo do sodelovanja z Deželno televizijo?

Dejan: »Januarja letos sem začel delati kot organizator dela v tem podjetju. Do voditelja oddaje sem prišel popolnoma po naključju. Prejšnji voditelj je namreč februarja prenehal z vodenjem in sva oddajo z novinarko Petro prevzela le začasno. Bila sva zamenjava, dokler ne bi prišel nekdo drug. In glej naju še vedno za krmilom edine mladinske oddaje na Gorenjskem.«

Petra: »Med študijem sem iskala študentsko delo in sem opazila oglas, da Deželna televizija išče nove sodelavce. Pri pisanju življenjepisa sem ugotovila, da so bila vsa dela, ki sem jih opravljala pred tem, posredno ali pa neposredno vezana na javno nastopanje. In odločila sem se poskusiti ... Nenazadnje je splošno znano, da so lokalne televizije valilnica za bodoče novinarje in televizijske voditelje.«

 

Zakaj vaju tako privlači prav delo v medijih?

Petra: »Televizija je medij, ki ti nudi pridobivanje široke palete znanj. Omogoča ti kontaktiranje z ljudmi najrazličnejših profesij in kvalifikacij. Različni prispevki, oddaje so idealna priložnost, da v praksi realiziraš vse svoje zamisli in želje, kajti kot novinar in voditelj si ti režiser.«

Dejan: »Mediji te naučijo zelo veliko. Spoznaš ogromno ljudi,obsegajo delo z najrazličnejšimi naročniki, gosti, obdeluješ različne tematike, prestopaš meje lastne kreativnosti ...«

 

Vodenje oddaje v živo je vse prej kot preprosto. Kako se spominjata začetkov?

Dejan: »Prva oddaja je bila zanimiva.Sploh se ni vedelo, kakšen koncept bomo imeli. A je kasneje ravno ta spontanost postala najinzaščitni znak! Brez vprašanj, brez priprave, spopadPetrine in moje osebnosti. Goste pripraviva, da povejo o sebi takšne stvari, kot nikjer drugje. No ja, drugje jih tudi ne bi spraševali takih stvari. Sprašujeva jih vse živo in mrtvo.«

Petra: »Morda Dejanu to preredko povem, ampak mu bom za to priložnost večno hvaležna. Na začetku sem imela precej treme, a mi je pomagal, da sem se je znebila. Tisti adrenalin je prisoten še danes, vendar v zelo majhnem obsegu. Sicer pa imam velike težave z imeni. Iz tega smo pač naredili »hec«. Oddaja, v kateri bi vse šlo perfektno, bi naju samo zmedla.«

 

Vodita mladinsko glasbeno oddajo. Kakšno glasbo pa sama poslušata?

Petra: »Odvisno od trenutka.«

Dejan: »Koncept oddaje ni toliko glasben, kot je zabaven in razvedrilen. Prikazati skušava realnost gosta za medijsko podobo, kdo je pravzaprav, kaj dela, kakšen je bil kot otrok, do katerega leta ga je mati kopala … Brez zavor. Seveda nikoli ne greva tako daleč, da je gostu neprijetno, razen če »ustreli« kakšno res hudo bedarijo. Pa saj jo je sam izjavil, kar naj mu bo malo bedno, haha.«

 

Kje se vidita čez deset let?

Petra: »Moje želje in ambicije so usmerjene v medijske vode. Televizija mi je najbolj pri srcu. Za tiskanje medije bi potrebovala malo več spretnosti v pisnem izražanju, za radio pa nimam primernega glasu. Vem, da se moram še veliko naučiti, a me tega ni strah.«

Dejan: »Nikoli ne veš, kam te pot odnese. Bistvo je v tem, da vsako stvar, ki jo delaš, skušaš delati po svojih najboljših močeh in da te delo izpopolnjuje.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Teh naših šestdeset let

Pred dnevi smo se v hotelu Drnča pri Dvorski vasi zbrali maturantje četrte generacije jeseniških maturantov iz leta 1952, do mature nas je modro prikrmaril naš nepozabni razrednik in profesor zgodovin...

Objavljeno na isti dan


Medvode / sobota, 9. junij 2007 / 07:00

Jezerškov najmlajši z medaljo

Martin Jezeršek je s prestižnega evropskega tekmovanja v klasični francoski strežbi prinesel bronasto medaljo.

Medvode / sobota, 9. junij 2007 / 07:00

Nasledniki tradicije Skalašev

Deset let delovanja Gorniškega kluba Jakoba Aljaža, enajsta slavnostna akademija pred Aljaževo rojstno hišo v Zavrhu in deveta podelitev častnega znaka pohodnikom po Aljaževi poti ...

Škofja Loka / sobota, 9. junij 2007 / 07:00

Angela Knific praznovala sto let

Stoti rojstni dan je Medvoščanka praznovala v Centru slepih, slabovidnih in starejših v Škofji Loki, ki je njen dom že dvanajsto leto. Za rojstni dan si je zaželela enoposteljno sobo in skromno prazno...

Medvode / sobota, 9. junij 2007 / 07:00

Mini tržnica za izmenjavo sadik

Flancanje: mini vrtičkarska tržnica, ki so jo pripravili četrto leto zapored. Glavni namen dogodka je izmenjava sadik med obiskovalci.

Medvode / sobota, 9. junij 2007 / 07:00

Orfej in Euridika v Olomoucu

Otroški in mladinski pevski zbor medvoške šole Orfej in Euridika sta minulo sredo odpotovala v češki Olomouc na svetovno tekmovanje pevskih zborov. Prav danes jih čaka tekmovalni del, zatorej - stisni...